Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tanácstalan vagyok! Te beíratn...

Tanácstalan vagyok! Te beíratnád szeptembertől a gyereket oviba ebben az esetben, vagy otthon maradhatna?

Figyelt kérdés

Szoval szeptember kozepen tolti a 3 evet a kislanyom, de junisban szuletik a kisteso!

Annyira vegyes erzesek vannak bennem...

Ugye nem lenne kotelezo meg jarnia. Emiatt vacillalok, hogy mi lenne a legjobb neki, hisz en is itthon vagyok!

Gondolkoztam, hogy esetleg csak 4 oras lenne. Vagy csak hordjam el heti 2-3 alkalommal csanaba?! Amugy meg azt latom, hogy szivesen jatszik gYerekekkel, de csak ugy ha en is ott vagyok.

Idaig nem is igazan volt olyan beteges, ettol is felek, hogy majd igy megyunk a telnek egy csecsemovel.

Szoval fogalmam sincs mi lenne a jo a megoldas.


2018. ápr. 7. 23:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%
Én nem vittem a nagyot, pedig akkor már a kicsi is majdnem 1 éves volt, de nekünk nagyon bejött ez a plusz egy év otthon együtt. Gyerektársaság meg volt, mert jártunk heti 2x játszóházba (megszokott társaság), neki ez elég volt, utána meg szívesen ment oviba, bár csak délig van ott most is.
2018. ápr. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk bölcsis volt a nagy, amikor terhes voltam, júliusban bezárt a bölcsi, otthon maradtunk kettesben, szeptemberben megszületett a kistesó, és novemberben lett 3 éves a nagy, ment oviba boldogan. Az a két hónap elég volt összeszokni, és nem érezte úgy, hogy lepasszoltam volna. Az egy kiváltság volt neki, hogy ő már bezzeg olyan nagy, hogy járhat óvodába. :)
2018. ápr. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Na igen, a masik felelmem meg a sok-sok betegseg amit hazahozna! Nem lenne eleg neki, meg a kicsi is elkapna, aztan o meg meg csak3-4-5 honapos lesz amikor tombolna a sok baci.

Ugye kizart, hogy meguszanank betegeskedes nelkul a telet, es olyan sokat lenne otthon, hogy ha csak a szocializacio reszet nezem, nem sok ertelme lenne megint csak a beiratas mellett dontenunk.

Koszonom az eddigi hasznos valaszokat!:)

2018. ápr. 8. 08:40
 14/22 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem kistesótól függetlenül gondold végig, hogy mi lenne neki a legjobb. A csana bár köztes megoldás, nem mindig a legjobb. Ha olyan lányod van, akinek nagyon igénye a gyerektársaság, heti 2-3 nap lehet nem lesz elég, de a betegségeket hazavinni még sok is.. szocializáció szempontjából viszont nem hinném, hogy fél - 1 év olyan sokat jelent.. ugye sokan csak 3,5 évesen kezdik az ovit.

Én az enyémet nem hiszem, hogy beiratom. Szeptemberben lesz 3 ő is, de nagyon önállótlan, beszélni se beszél, anyás és érzékeny lelkű is. Ebéd után 1 órás alvás neki semmi, a többi gyereket csak bámulja, pedig sokat van gyerekek között, jó télen nem annyira, de ilyen időben már naponta járunk játszóra, ott sosincs 3 gyereknél kevesebb, elég forgalmas helyen van (ez a legközelebbi amúgy) nem tudom mennyit fog változni szeptemberig. Szobatisztaság sincs sehol még.

Betegség szempontjából nyilván nem tenne jót a kicsinek.

2018. ápr. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
57%

Hasonló volt nálunk is.

Én beirattam és megbeszéltem az óvoda vezetővel, hogy ha azt látom, hogy otthon nagyon unatkozik csak akkor kezdjük el.

Nagyon unatkozott. Szóval elkezdte és jót is tett neki. Csak délelőtt jár.

Az a baj, hogy ha a kicsivel jársz programokra a nagy nem élvezi, ha a nagynak választasz a kicsi nem tud mit csinálni.

De neked nem lesz könnyebbség az ovi. Mert macerás lesz reggel vinni pár óra múlva hozni.

2018. ápr. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
81%
Ha meg tudod oldani inkább maradjon otthon és, ha kedve van mehet családi napközibe. Nem javaslom még az ovit 1. betegségek 2. féltékenység miatt. Ha oviba viszed is rengetegszer lenne otthon, mivel még gyakrabban megfertőződnek. (Egy kisgyermeknevelő.)
2018. ápr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Igazatok van! Koszonom a megerositest! En is igy gondolom mint a tobbseg! 😉

Marad velunk!

2018. ápr. 8. 12:52
 18/22 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell érezned mennyire érett a lányod. Énna nagyot beíratom a oviba, de ha úgy látom megviseli a tesó születése várni fogunk még a kezdéssel. Ezt beszéltük is az ovoda vezetővel is. Iserjük a helyet két gyerekem már oda jár. Május elejére várjuk a negyedik babámat. Meglátjuk mennyire fogja 3dik csemetémet megviselni, hogy már nem ő a kicsi.
2018. ápr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Eddigi tapasztalataim alapján én vinném szeptember, október november-ben, december január február kimaradna, aztán időjárástól függően tavasszal megint. Kb így járt a lányom is, csak beteg volt. 5 éves lesz a nyáron és most születik tesója, én így fogom jövőre megoldani, hogy ne kapjunk el mindenfélét. Az idén januárban volt amikor összesen 5 gyerek volt az oviban a 90-ből.
2018. ápr. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Bocs, ha hülye a kérdés, de nem kötelező az óvoda, ha akarjuk, ha nem?
2018. ápr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!