Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvónő nem mosta ki a...

Az óvónő nem mosta ki a gyerek szemét, miután homokot dobtak bele. Este mosogattuk ki a homokszemeket. Ezt megtehetik?

Figyelt kérdés
Szerintem alap lenne, hogy azonnal, bo vizzel kimossák egy csap felett :(
2018. ápr. 12. 09:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%
Óvónővel beszéltél már, vagy csak itt szidod?
2018. ápr. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
73%

Azért szívből kívánom magunknak, hogy a gyerekünkért napközben felelősséget vállaló óvónő nem lesz olyan életképtelen, hogy a tiszta vízzel történő kimosás helyett elkezd engem vagy a mentőt hívogatni.

Azért tudjunk már különbséget tenni eset és eset között! Nyilván ha eltörik a gyerekem keze, először hívja a mentőt, majd riasszon engem, én pedig rohanok a gyerekemért. Ugyanígy ha kitörik foga, ne adj' isten úgy esik, hogy elájul, zavartan viselkedik, kóvályog, nem is kérdés, hogy azonnal mentő, majd csak azután hívjon engem.

Viszont ebben az esetben (ami mindennapos és nem egy túl komoly eset) legyen az óvónő észnél, és mossa meg a gyerek szemét, arcát. Ha a gyerek húzódozik, nyilván nem erőszakolhatja meg, nem dughatja a fejét a víz alá. E

De akkor is reagáljon valamit, hogy a gyerekem érezze, komolyan veszik a baját. Az óvónők is anyák, tegyenek úgy, ahogy a saját gyerekükkel tennének.

Kérdezők, akik szerint az óvónő egy ilyen ártalmatlan esetben sem nyúlhat a gyerekhez és nem moshatja ki a szemét. Ha ti lennétek ott akkor, amikor a gyereketek szeme telemegy homokkal, nem mosnátok kis tiszta vízzel a szemét először? Ti automatikusan hívnátok a mentőt?

Én felnőtt ember vagyok, vállalom a felelősséget a tetteimért: ha homok kerül a gyerekem szemébe, először bő vízzel kimosom. Ha még mindih fájlalja, vagy úgy tűnik, begyulladt, dagad a szeme, akkor már nem is kérdés, hogy látnia kell orvosnak. A súlyosságától és a gyerekem fájdalmától függ, elrohanok-e Vele a kórházba (mentőt ilyen esethez nem hívok, ki tudja, nem életveszélyes esettől veszem-e el a mentőautót). Vagy esetleg megvárom a gyerekorvos rendelését.

Azért ne legyünk már tehetetlenek, és igenis, elvárom attól a szakembertől, akire a gyerekem bízom egész napra, hogy tudjon felelős döntést hozni, hívja a mentőt indokolz esetben, engem minden esetben tájékoztasson, és ami talán a legfontosabb, segítsen a gyerekemnek az ilyen és hasonló (nem túl komoly) helyzetekben is.

2018. ápr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Ma délután 4 előtt (amikor amúgy is mentünk colna érte), hívtak, h azonnal vigyük el, kötőhártyagyulladása van. Megnézte a gyerekorvosunk, nem az. A homok miatti irritáció. Kapott szemcseppet, hétfőre jól lesz.

De tenyleg nem értem, ha az epulet oldalaban van orvos, miert nem vittek at megmutatni? Miert onkent diagnosztizalnak, persze tevesen?

2018. ápr. 12. 22:59
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekünk bölcsiben volt ez rendszeresen. Homok ment a szemébe, bevörösödött, vigyük orvoshoz, mert ő nem tudhatja, hogy ez nem-e kötőhártyagyulladás. Mondtuk, hogy ez csak homok, de csak igazolással vihettük a gyereket.


SZóval ez nem egyedi. Óvodában már nem fordul elő olyan gyakran, és nem is veszik olyan szigorúan. (meg gyerek szeme sem gyullad be olyan durván - talán más a homok)

2018. ápr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
estig sírt a gyerek? azt írod este mostátok ki. h mentél érte nem mondta hogy fáj vag homokos vagy akármi? estig elvoltatok? Lehet hogy akkor oviban se nem szólt.
2018. jún. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!