Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Honnan tudom, hogy óvodaérett-...

Honnan tudom, hogy óvodaérett-e a gyerekem?

Figyelt kérdés
Tudom, ismernem kellene a saját gyerekem. De, annyi kérdés van bennem. Fiam rajtam és az apján kívül soha nem volt mással 2 percre sem. Részben saját hiba, részben, mert nem volt kire hagyni, és nem is igazán kapkod érte a rokonság... Bölcsibe biztos, hogy nem fog járni. De itt az ovi. Vagyis még a kora miatt nem kötelező, mivel aug. 31ig nem tölti be a 3at, de beadható. Kitől kérjek segítséget, hogy jól teszem ha beadom? Óvónők szerint igen, de ugye mert kell a gyerek. Férjem olyan döntéskeptelen mint én. Ha nem adom be, a gyes lejárta után vissza kellene menni dolgozni és akkor megint patthelyzet, mert nem lesz még a következő nevelési év közel. A gyerekem nagyon anyas, játszón jól elvan másokkal is, van barátja. De zárt térben rám csimpaszkodik, kivéve ahol sokat jártunk már. De attól nem mehetek ki onnan. Ovis nyiltnapon végig fogta a kezem, sokszor sírt h menjünk haza. Nem csak 1 oviban jártunk. Mit tegyek? Kihez forduljak tanácsért? Tudom nekem kellene eldonteni, de nem megy. Persze szívem mélyén nem is akarom még, ezt tudom. De lehet h neki jót tenne az ovi. De mi van ha nem? Meg ugye ő ha most megy, biztos hogy 4 évig járni fog, és a kinézett oviban nagycsoportban lesz ismétlés. Pelus nem gond, oviban segítenek leszoktatni,ha addig nem megy. De mik még az elvarasok? Én hul.e annyira a csimpaszkodo gyerekemet akartam bevonni ott közös jatekba, h el is felejtettem megkérdezni...Jöhet negatív kritika is hogy milyen anya vagyok, jól tűröm, hátha meglátom, hogy hol rontom el!
2018. ápr. 13. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem mindegy, hogy viszed vagy sem, neked kell eldönteni, vagy most szokik be, vagy 1 évvel később, végeredmény ugyanaz lesz az ő szempontjából.
2018. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Ahogy az elso irja. Ha eddig nem szocializaltad akkor ezutan sem fogod , jovore ugyanez lesz a dilemmad.
2018. ápr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért az nem teljesen igaz, hogy nem szocializaltam.. Egy éves koraig aktiv szopis volt, szüleim nem élnek, tesóm nincs, anyósék meg nem akarnak vigyázni rá. Járunk ide-oda...játszótér, barátok, játszóház, szomszéd, város... De attól nem tudom másra bízni. De ezek szerint neki mindegy, csak nekem nehéz a leválás... Nyilván abban könnyebb lenne jövőre, hogy kötelező ill. 1 évvel idősebb lesz és jobban megertik őt mások, el tudja mesélni a napját. Hiába beszél már, még nem olyan. Beiratom majd és beszélek mégegyszer az óvónőkkel. Abban tudtok segíteni, hogy mik még a főbb kritériumok, amiket jó ha tud? Enni, inni tud egyedül, villával, kanállal, pohárból, szívószállal akárhogy, mindent megeszik. Aludni egyedül alszik el, vagyis mellette vagyok, de nem kell ringatni...stb, saját helyén alszik. Cipőt probalja fel es levenni ill sapkát, cipzárt lehúzni. Tud orrot fújni. Szépen elmondja, ha éhes, szomjas, de ha idegen kérdezi meg, azonnal Nem a válasz.
2018. ápr. 13. 15:22
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Kb ennyit kell tudnia. Probald jatszojazban par orara hagyni, fokozatosan emelve az idot. Azerintem o elsosorban a te feszultsegedet veszi at.
2018. ápr. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Óvónő vagyok, jelenleg kiscsoportban dolgozom. Nálunk is van 1-2 gyerek aki nem volt még 3 éves, mikor elkezdte az ovit, sőt még most is van egy 3 év alattink. Közülük többen gond nélkül megállják a helyüket, de sajnos vannak olyanok is (az "idősebbek" közt is), akik egyáltalán nem lennének oviba valók, és most nem is szobatisztaság hiányára gondolok, inkább az a gond, hogy értelmileg nem tartanak még ott, olyan is van, aki még egyáltalán nem beszél...

Szerintem az, hogy egy óvodába járó gyerek nem tudja magát megértetni, vagy épp azt nem érti amit mi mondunk neki nem a legjobb, nekik jobb lenne még a bölcsiben.

A csimpaszkodás miatt ne aggódj, ez főként neked szól, a legtöbb gyerek előbb-utóbb leszokik róla. A legfontosabb, hogy legyél vele következetes, szóval ne csinálj s*gget a szádból (bocs a kifejezésért), szóval ha pl. megbeszéled vele, hogy alvás után jössz érte, akkor ne legyen az, hogy na jó, mégis hazaviszlek ebéd után, csak ne sírj. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy te biztos ezt csinálnád, csak ez egy általános probléma szokott lenni.

2018. ápr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Ha ezevben betoltiba 3at akkor bebeszik amint betolti. Nalunk akar korábban is. Ovi függő.
2018. ápr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek ment a zöld. Igen, azt tudom, hogy felveszik. Az nem is gond. Köszönöm az óvónő válaszát is. Igen, az megy, hogy következetes vagyok. Amit egyszer kimondtam, az úgy is van. Meg is érteti magát, érti is amit akarnak tőle. Engem az riaszt meg, hogy élből nem a válasz arra, amire amúgy igennel válaszolna ha én kérdezném, na meg ugye a csimpaszkodás. Rossz volt nézni, hogy minden gyerek rajta kívül jól elvolt, még ha az elején ment is a pityergés. Persze, valamilyen szinten az én hibám is, mert nem szívből iratnám be(az ovival nincs gondom). De szerintem alapból ilyen típusú is. En is ilyen voltam, sőt 4honapig anyóssal laktunk(saját lakásba költözés miatt), de akkor sem volt el vele egy percet sem. Pedig nem utálom anyóst. :D

Ma az járt a fejembe, mesélt valamit a gyerek, de nem is azt mondta ami történt hanem ferditett, bár nem direkt. Akkor amit mesél majd az oviról, ha mesél abból teljesen ki fogok maradni, mert sok kis dologról nem lesz tudomásom. Tudom én se tudok leválni könnyen róla ez is a gond, pedig nem láncolom magamhoz, csak szomorú leszek miatta, hogy nem tudom mi történt vele, mit érez. De ezt még helyre is rakom magamban, de tényleg nem tudom, hogy vajon nem korai-e beadni oviba 2,5évesen? Igen, most nyavajgok is, lesznek ettől nehezebb döntések. De jó lenne, ha néha valaki tudna segíteni a döntésben. Nem helyettem megmondani, csak segíteni, hogy könnyebben döntéssek.

2018. ápr. 13. 22:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem irasd be, és mikor menned kell dolgozni előtte 1 hónappal beszoktatod. Nem muszáj szeptemberbe kezdenek. Az ovira is meg kell érnie, ha ő ilyen ragaszkodó típus, akkor lehet később fog, de nagy többségben 3 éves korra már elviselik az ovit, van még idő addig, ezek néha csak úgy megtörténnek, erőltetni nem érdemes az tuti, minden gyerek más, van, aki már 2 évesen teper be a bölcsibe vidáman és van, aki 5 évesen is szorongva megy oviba, nem csak nevelésen múlik.
2018. ápr. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!