Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha néha egy kisfiú megütné a...

Ha néha egy kisfiú megütné a gyerekedet az óvodában, rékérdeznél erre az ovónőnél?

Figyelt kérdés
Nem minden nap, de párszor említette, hogy megütötte. Elég eleven, és hisztis a kisfíú, másnak is volt már vele problémája. A gyerekem azt mondta nem akar oviba menni miatta. Jobb ha egymás között ezt elrendezik, vagy szóljak az ovónőnek?
2018. ápr. 24. 08:22
 1/10 A kérdező kommentje:
És ez a fiú néha megnyálazza a másik kisgyerekeket. Köztük az enyémet is. Nekem ez sem tetszik.
2018. ápr. 24. 08:24
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Az óvónők pontosan tudják, hogy a kis elevenség bizony problémás.

Nekik is szólnék, meg a gyereknek is.

Soha ne hagyd, hogy a gyerekedet bármilyen atrocitás érje, megoldatlanul. Az ilyen hikomat kölyköket sajnos integrálják a normálisak közé, de nem szabad hagyni, hogy terrorizálják a normális gyerekeket.

2018. ápr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szólnék, és ha durvul a helyzet a szülőknek is.
2018. ápr. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jelezném az óvónőnek, ahogy jeleztem is.

Sajnos nálunk a kis ütésektől durvább jelenetek voltak. Az én kisfiamat rendszeresen megharapta egy fiúcska, aki akkortájt került a csoportjába. Kiscsoportosok voltak.

A fiam el is mondta nekem otthon, meg egyértelmű jelei is voltak a dolognak: teljes fogsornyomok a fiam karján, lyukasra harapott póló a vállrésznél, valamint egy pár hét után sajnos a fiam is elkezdte: gondolom önvédelmi céllal, de sajnos átvette a harapós viselkedést. Harapott gyerekből harapóvá vált, ami nem volt Rá sosem jellemző. Még a saját tesóját is többször megharapta otthon.

Én nagyon komolyan vettem ezt a dolgot, mert láttam a fiamon, hogy nem érzi jól magát a bőrében. Ő nem mondta, hogy nem akar menni, mert alapvetően nagyon szereti az oviját, a csoportját, vannak már komoly kis barátságai, kifejezetten szeretik a gyerekek a csoportjában, az óvónénikkel szuper a kapcsolat. Inkább csak az volt feltűnő, hogy heteken keresztül az otthoni játékban, a beszélgetéseinkben mindig jelen volt ez a kisfiú. Hol panaszkodott rá a fiam, hol úgy tűnt, mintha irigykedne rá bizonyos dolgokért (pl. a fiúnak nagyon a lába, hiéba magyaráztam a fiamnak, hogy a lábméret nem érdem), aztán többször mondta, hogy a fiú nem engedi be a fiam a játékába, máskor meg az óvónők jelezték, hogy olyan se vele se nélküle kapcsolat ez a két fiú között: keresik egymás társaságát, de amint közel kerülnek egymáshoz, rögtön indul a kakaskodás.

Az óvónők partnerek voltak, vigyáztak, hogy a fiúk egy ideig ne kerüljenek egymás mellé, hátha leszoknak egymásról.

Kiderült, a másik kisfiút otthon sokszor megverik, a másik csoportban is harapott, ezért tették át a mi csoportunkba. Szval egy szerencsétlen gyerekről van szó, aki a fiamon vezette le a feszültséget.

Engem nagyon bántott, próbáltam erősnek látszani, de belül tudtam, hogy annyit tehetek, hogy próbálok helyes dolgokat tanítani a fiamnak, valamint bízom az óvónőkben.

Az fontos volt számomra, hogy megértessem a fiammaé, hogy a visszaharapos, az agresszió nem lehet válasz a kisfiú agresszív viselkedésére. Megtanítottam verbálisan kiállni magáért, valamint megtanítottam Neki felismerni, ha a fiú esetleg támadni készülne. Egy idő után a fiam amint észrevette a másik gyereken, hogy bántani akarja, hangosan rászólt, hogy "nincs jogod bántani, ezt nem teheted!" (Ezt a mondatot tanítottam meg Neki). Ezen a fiú nagyon meglepődött, az óvónők rögtön felkapták a fejüket, és hárítani tudták a fiú harapását.

Így szépen lassan lecsendesedett a dolog. Most már csak nagyon ritkán van közöttük konfliktus, inkább csak szóban veszekednek néha, bántani már nem bántják egymást.

Sok munka van ebben mind a mi részünkről, mind az óvónők részéről, le a kalappal előttük, hogy ennyire segítőkészek voltak.

Meg persze kellett hozzá az én okos nagyfiam, aki megértette, hogy mi a helyes viselkedés az ilyen helyzetekben😊

2018. ápr. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen szólnék. Nálunk sajnos cirkusz lett az ilyen bántásokból, ugyanis a lányom ovijában volt egy kislány, aki állandóan rugdosta a lányom lábát. A sípcsontja kék-zöld volt, nem tudott begyógyulni, borzasztóan nézett már ki. Mindig szóltam az óvónőknek, hogy mi a helyzet, hogy az a másik kislány mennyire sunyi, mindig étkezéskor az asztal alatt rúgja a lányom, csípkedi, tudja nagyon jól, mikor nem látják. Az óvónők állandóan húzogatták a vállukat, hogy nem tudunk mit csinálni, nem tudunk egyszerre 25 gyerekre figyelni. A kislányomról azt tudni kell, hogy soha nem volt egy árulkodós típus, hiába mondtam, hogy amikor bántják, azonnal szóljon, mindig otthon adta ki.

Annyira elegem lett ebből a minden napos rugdosásból, hogy mondtam a lányomnak, hogy adja vissza, ne hagyja magát.

Megyek a lányomért az oviba délután, hát nagy felháborodva fogadott az óvónő, hogy mégis én mit tanítok a gyerekemnek, mert a lányom felkente a falra ezt a verekedős kislányt és azt mondta, hogy anya tanította, így védje meg magát.

2018. ápr. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is kérném az óvónőket, hogy figyeljenek oda - persze lehet megteszik maguktól, de ezen ne múljék a lelkesedésük a téma iránt. Nem kell rögtön kiutáltatni azért a "rossz" gyereket. Az enyémnek inkább olyanokat tanácsolnék, hogy mondja meg neki, hogy nem szabad ilyet csinálni és ha így viselkedik, nem játszik vele - aztán persze vagy betartja vagy "lerendezi" azaz temperamentumtól is függően csak sír vagy visszaüt vagy árulkodni szalad. Az óvónőknek meg az a dolguk, hogy szeretettel, odafigyeléssel vezessék rá, hogy nem ez a helyes kapcsolatteremtés, de ebben a korban az csak úgy megy, ha a sarkában vannak és rögtön és századszorra is reagálnak az ilyesmikre (pl. kérjen bocsánatot, tanítsanak neki más alternatívát egy játék kölcsönkérésére, barátkozásra... stb.), és ha nem bír magával, kivonják kicsit a forgalomból és külön foglalkozzanak vele. Ha meg tényleg eldurvul, valami tikkje van vagy a szülői háttér gázos, akkor a szüleit is be kell vonni, de erre is inkább az óvónőktől kerüljön sor anonim módon ("anyuka, többen panaszkodtak, hogy...") és ha nem közreműködőek, akkor jöhetnek a mindenféle hatóságok meg ha senki nem bír velük, végső esetben eltanácsolás.
2018. ápr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sajnos, az ilyen gyerekek még hosszú ideig fogják megkeseríteni a szülők életét és a legbosszantóbb, hogy teljesen magadra vagy utalva, nem igazán kapsz segítséget. A kislányom sulijában van egy kétszer bukott fiú, már az előző iskolából kirúgták, hát pont ebbe a suliba sikerült elhelyezni, ahová az én lányom is jár. Bántja a gyerekeket, terrorizálja az osztálytársait, akik 2-3 évvel fiatalabbak, a kislányokat fogdossa, taperolja, rettenetesen csúnyán beszél és mindenki a vállát vonogatja. Semmi nem ér a büntetés, az igazgatói, a gyerek kezelhetetlen.
2018. ápr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben nagyon büszke voltam a lányomra. A csoportjába jár egy SNI-s kisfiú, akinek időnként dühkitörései vannak és rácsap random gyerekekre, köztük a lányomra is.

Én azt tanítottam neki, hogy kapja el a csuklóját a kisfiúnak, szorítsa meg (nincs akkora ereje, hogy ezzel komolyabb fájdalmat okozzon, akár gyereknek is), hajoljon az arcába és mondja azt határozottan, hogy "ezt most hagyd abba". Sikerült is, a kisfiút kizökkentette ezzel.


De ami igazán tetszett: kérték, hogy palántákat vigyünk az oviba, a kertben a gyerekekkel elültetik. Többet is vettünk. Az egyikkel a lányom odajött: "Ezt odaadom Pistikének, hogy örüljön és akkor biztosan nyugodtabban fog viselkedni, nem rosszalkodik."


Tátottam a számat, hogy bakker, 3 éves és teljesen magától ennyire barátságos, asszertív megoldás jutott az eszébe. Hogy kedvességre valószínűleg kedvességgel fog reagálni a másik. Nem biztos, hogy így lesz, de az ötlete, megközelítése rettentően tetszett.

Pedig tud vadóc lenni, néha az apját játék közben úgy megveri, hogy a 90 kilós pasin foltok vannak, vagy egyszerűen fojtófogást alkalmaz (igen, amit a profi küzdősportolók szoktak, pl. ketrecharcnál), az apja meg fuldoklik.

Mégse ilyen eszközt választott, hanem kedves közeledést. Büszke vagyok, na!

2018. ápr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a tanácsokat!

szoktak együtt játszani is, de néha rájön a kisfiúra a bánthanék.

aranyos ötlet, hogy ne agresszíven kezeljük a helyzetet, de tudom hogy a fiúnál a jó szó, lehet csak pár napig / óráig tartana, utána kezdődne előlről minden. Egyébként a szülői háttér is zűrös, lehet onnan hozza, így vezeti le a feszültséget, de én a saját gyerekemet nem akarnám ennek kitenni. Beszélni fogok az ovónőkkel, hogy ők mit látnak ebből.

2018. ápr. 24. 09:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen, tudtam, hogy problémás a gyerek, anyukájával is beszéltünk sokat, viszik mindenhova, hogy megoldják a viselkedési problémáját. Mikor bántotta a lányomat szóltam az óvónéniknek, hogy mégiscsak tudják, meg a lányommal is megbeszéltem, hogy rögtön szóljon, ha bántjs valaki. Csoda nem lesz, de a gyereked is látja, hogy lehet szólni, ő is szóljon mindig, ne hagyja magát.
2018. ápr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!