Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért nem tudnak a mai gyereke...

Miért nem tudnak a mai gyerekek unatkozni, miért kell őket mindig lekötni?

Figyelt kérdés

1 hétig nálunk van a 3 unoka és nyugdíjas pedagógusként sokat foglalkozok velük. Feladványok, kifestők, kézműsség, kertben is játék, stb. De azért persze ennyi eleven gyerek után elfárad az ember és jól esne néha szusszanni egyet. De hiába mondom, hogy játszanak egy kicsit magukban, semmi foganatja, csak a nyüsszögés, unatkozás, nincs mivel játszani (? amit nem is értek, alapból vannak itt saját játékaik, plusz a szülő régi játékai), ott az udvar is.

De ahogy a neten olvasom, sajnos másnál is probléma ez. Nekem is anno 3 gyerekem volt, de nem értem rá, hogy mindig mindegyikkel játsszak, a háztartást is vinni kellett. Esetleg a túl sok inger miatt nem tudnak ma már unatkozni a gyerekek?


2018. júl. 17. 10:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
33%

Te is szórakoztatod és lekötöd őket, csak nem úgy hívod.


Unatkozni jó, mert akkor jönnek az olyan ötletek, hogy a könyv lehet alagút, a kocka lehet játékház, a zokni pedig a Mikulás zsákja. Csak hagyni kell magától kitalálni új játékokat!


Ajánlom: Kim John Payne: Egyszerűbb gyermekkor c. könyvét! Hasznos olvasmány!

2018. júl. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
63%

77%-os válaszoló, mit kezdenél az alábbi helyzettel:

Nagypapa hecceli a gyereket, hívja fogócskázni. Kb 2 percig bírja szól, hogy fáradt, de a gyerek már felpörgött mellette ugrál. Rászólok, odahívom magamhoz. A gyerek megsértődik, nagypapa úgy akarja vigasztalni, hogy újra elkapja. Folytatják a fogócskát. 1 percig. Akkor papa megint bedobja a törölközőt. Gyerek pörög, én rászólok, hogy álljon le, üljön mellém. Hiszti van. Papa újra csalná fogócskázni.

B@zki én inkább hazahozom, mielőtt az öreg infarktust kap. Megint mindenki szemében én vagyok a gonosz, de mégcsak nem is a gyerek a hibás. Az ilyen cirkuszhoz nekem nincs kedvem.

2018. júl. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
79%
Megmondani papának és gyereknek egyaránt, hogy vége a fogócskának, olvassanak mesekönyvet? Hogy a gyerek hisztizik az oké, gyerek, de hogy a papával sem értesz szót, az elég fura. Gyerek nélkül sem jó nálatok a kommunikáció? Anyámékat is nyúzza a két gyerekem, de ha én azt mondom, hogy ennek itt és most vége van, akkor vége van, anyám nem mondd nekem ellent, mert a gyerek jelenlétében én vagyok a főnök és nem ő. Nálatok hol és mi csúszott el, hogy a gyerek irányít és mindenki frusztrálódik tőle?
2018. júl. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
88%

Mert nem az én szüleimről van szó.

Soha semmilyen kompromisszumra nem hajlandók. Nem rajtam múlik. Ha szólok vagy megsértődnek "nem játszhatnak az unokával" vagy veszekedés lesz belőle "az ő házukban ne mondjam meg mit csináljanak"

Az már csak hab a tortán, hogy anyósom fűnek-fának panaszkodik, hogy a lányom állandóan szaladgál. Pedig nem, de gyerek lévén könnyen bele lehet vinni a hüleségbe.

De ez a mi sztorink. Ettől függetlenül másoktól is azt hallom, hogy a nagyszülők mindent ráhagynak az unokákra, mindent megvesznek nekik, mintha ettől függne a szeretetük.

2018. júl. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
26%
Akkor itt a rossz kommunikáció a gyereken kívül is megvan. Ez egy másik téma, szerintem.
2018. júl. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
#7: Alap, csak aztán rögtön nekem mondják a gyerek előtt, hogy nem baj, ennyi dolguk van most, hogy unokázzanak. Bár az igaz, hogy a kérdést nyilván nem ők írták ki, ők kisebbek és nyilván nem töltenek ott 1 hetet.
2018. júl. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Kiskorukban tényleg nem tudnak unatkozni, de aztán miközben nőnek fel már elmennek a barátaikhoz, bandáznak, stb. Le tudják magukat foglalni. (12 éves lány vagyok)
2020. febr. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!