Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akiknek oviban egész napra...

Akiknek oviban egész napra van a gyermeke, de nem nem alszik délután (otthon se), viszont az oviban sajnos feküdni kell alvásidő alatt hogy viselték a az első hónapokat vagy évet mikor még 3-4 éves volt a gyerek?!

Figyelt kérdés
Gyermekem most megy oviba és nem vagyok jó érzésekkel ezzel kapcsolatban.. 1.5 eves kora óta nem alszik délután, a fejem tetejére állhatok, egyszerűen nem fárad el csak estére. Az oviban viszont 2 (!) Órat kéne feküdnie csendben... mikor még aludt régen akkor is max 1 órát aludt ez nevetséges.. miért nem foglalkoznak vele addig halkan, nem ez lenne az óvónő feladata?

2018. aug. 27. 19:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%
4 éves koromtól voltam ovis. Sosem aludtam 1 percet sem. Egyszer pofon is vágott az óvónő érte. Lett nagy patália,mert anyukám is óvónő,csak másik oviban. Nekem nehéz volt végigfeküdni mindig. Unatkoztam. Ráadásul refluxos voltam,és mindig visszafolyt az ebéd a nyelőcsövembe. De utáltam...
2018. aug. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
60%

Azert nem alszik mert nincs lefarasztva. Te egyedül mar sokkal nehezebben tudod lefarasztani, de amikor majd bekerul 25 gyerek közé a szaz millió uj ingerrel le fogja terhelni rendesen. Jobb is ga alszik mert egy idegileg kimerült nyügös gyerekkel még nehezebb lesz a délután..

Anyukam óvónő, nála is mindig mindenki alszik, 35 éve van a pályán. Sajnos felhigult a szakma, sok gyenge tekintélyű vigyázz a gyerekekre nap mint nap...

2018. aug. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
27%
Persze, ahol van rá kapacitás ott megoldják. De többnyire már így is hiány van óvónőkből, a csoportok pedig túlzsúfoltak. De a szülők megtehetik, hogy önkéntes alapon bejárnak délután szórakoztatni a nemalvó gyerekeket.
2018. aug. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
86%
En pont az ellenkezőjétől tartok. Nekem a fiam 2,5 óra a min. amit alszik nappal, de inkabb 3-3,5 óra... Este idoben fekszik es időben kel. Kipihenten ébred es megis kell ennyi nappal...
2018. aug. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem aludtam soha az oviban, de csendben feküdtem, gyomorgörccsel, hogy mikor veszik észre, hogy ébren vagyok. Ha észrevette a kedves dadus, lerántotta rólam a takarót és rámvert egyett. Pisilni sem engedett ki,sokszor bepisiltem ez miatt. Nem minden gyerek egyforma,hülyeség,hogy szoktatás kérdése.Férjem sem aludt soha,igaz neki nem voltak ennyire rossz emlékiei.
2018. aug. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
83%

Nalunk detto.

Most megy nagycsoportba. Oviban sem alszik, soha. Vegigfekszi, alvosaval csendben eljatszik.

Emiatt nem nagyon szereti az ovit, de ez van.

2018. aug. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Jo isten olvasom a kommenteket. Most vagy kamu a fele vagy ti valami orult elmebeteg oviba jartatok, ahol veressel es eroszakkal oldjak meg a pedagogiai munkat az ovonenik. Jesszus.. durva.

A mai vilagban mar halaistennek nem veehetnek es nem alazhatnak az ovonenik, legalabbis nagyon remelem...

Verni mindenki tud. A pedagogia nem itt kezdodik.

2018. szept. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!