Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen ebédet csomagoljak az...

Milyen ebédet csomagoljak az oviba?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki ételallergiája van a gyerekemnek. Amíg tart a kivizsgálás (novemberre kaptunk időpontot) addig megbeszéltük az ovival, hogy én viszem.

Adnátok tippeket, hogy mit főzzek?

Mindig kell leves is? Minden nap más más vagy lehet 2 napig ugyanaz?

Olyan ötletek kellenek, ami melegítve is finom és könnyen kezelhető (nem akarom szivatni a dadust). Nem feltétlenül főzelék ötleteket várok. És a magyar konyhához sem ragaszkodom.

Köszönöm az ötleteket és a segítséget.



2018. szept. 1. 19:48
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Melegítve alatt azt értem, hogy a mikróban. Mi sok mindent a sütőben melegítünk és úgy frissebb és az állaga is másabb, mint mikrózva.
2018. szept. 1. 19:54
 2/31 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudjuk, hogy feltehetően mire allergiás, így nehéz tippeket adni, az biztos, hogy én csak egy főételt csomagolnék és levest nem, mivel így is külön kell melegíteni, nem csinálnék a dadusnak plusz munkát.
2018. szept. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Na ez az. Otthon nincs baja az ételtől. Ezért is én viszem, amíg nem derül ki, mert így nem tudnak semmit szállítani neki.
2018. szept. 1. 20:02
 4/31 anonim ***** válasza:
94%
Kérd el az étlapot és főzz hasonlót.
2018. szept. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem miért pontoztátok le az utolsót, nagyon jó ötletet adott. Mindig azt vigyen a gyerek, amit a többiek is enni fognak, így nem lesz hiszti, sértődés, veszekedés.
2018. szept. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk az allergiás gyerekek anyukái elkérik a következő heti étlapot pénteken és ugyanazt hozzák a gyerkőcök, csak számukra is ehető formában elkészítve. Óvónő vagyok. 😊
2018. szept. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Gondoltam már én is az étlapra, de azokat a család nem igazán kedveli (főzelék, tejbegríz (ami melegítve nem is finom) stb.)

Otthon vagyok a kicsivel, de azért nem szeretnék 2-3 menüt főzni.

Óvónők azt mondták, hogy mindegy. Csináljam amit szeret, de nyilván nem akarok elrugaszkodni és mi 2 naponta főzünk.

Valaki járt hasonló cipőben?

2018. szept. 1. 20:31
 8/31 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem megérdemelne ennyi figyelmet a gyermeked, de te tudod. Akkor csináld, amit szerettek, aztán vagy csúfolják majd miatta, vagy nem...
2018. szept. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

#6 nálunk beszállító van, de megpróbálhatom elkérni.

Nem azért nem főzném neki, mert nem érdemelné meg. Meg se született volna ez a kérdés, ha nem azt akarnám, hogy neki a legjobb legyen. Szóval az ilyen válaszolók légyszi kíméljenek meg.

Nem mellékesen, azért vannak az óvónők, hogy elmondják és megértessék a gyerekekkel, hogy miért van így és a csúfolódásnak elejét vegyék.

Az egyik gyerek csak a sajtos tésztát eszi meg. Mindig megpróbálják az ebédet, de ha nem eszik előveszik neki a hozott ebédet, hogy ne legyen egész nap éhen. Egyszer nem hallottam panaszkodni az anyukát, hogy csúfolnáka többiek emiatt.

Köszönöm a segítséget. Ha esetleg valaki jártas ebben szívesen veszem még az ötletét.

2018. szept. 1. 20:48
 10/31 anonim ***** válasza:
20%
bocs, de oviban ebédre nincs tejbegríz...
2018. szept. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!