Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen ebédet csomagoljak az...

Milyen ebédet csomagoljak az oviba?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki ételallergiája van a gyerekemnek. Amíg tart a kivizsgálás (novemberre kaptunk időpontot) addig megbeszéltük az ovival, hogy én viszem.

Adnátok tippeket, hogy mit főzzek?

Mindig kell leves is? Minden nap más más vagy lehet 2 napig ugyanaz?

Olyan ötletek kellenek, ami melegítve is finom és könnyen kezelhető (nem akarom szivatni a dadust). Nem feltétlenül főzelék ötleteket várok. És a magyar konyhához sem ragaszkodom.

Köszönöm az ötleteket és a segítséget.



2018. szept. 1. 19:48
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Még én is kaptam tejbegrízt oviban és suliban is. Mindig is utáltam, ezért dupla adag levest kaptam. Budapest nem vidék.


A csoportnak a nevét beírod vagy esetleg a linket elküldenéd nekem.

Előre is köszönöm.


Az élelmezés vezető konkrétan mit csinál? Akkor te toppon vagy abban, hogy miből készítik az ebédet? Mert a gyerekorvos mondta, hogy az ő gyerekének sem volt semmi gond csak a menza kajától és meglepődött, hogy a szója okozza a bajt, amit leginkább a nem túl jó minőségű alapanyagokba tesznek (készételek, ételízesítők, por alapanyagok stb.). És az emberiség viszonylag nagy része allergiás rá.

2018. szept. 1. 22:15
 22/31 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk is volt hasonló problémánk, 3 hónapig tejmentes diétát kellett tartanunk. Elkértem az étlapot és hasonlókat főztem, ahogy az egyik válaszoló javasolta. Nem volt könnyű,de megoldható. Levest pl.nem főztem minden nap. Másodikat pedig sokszor darálthúsból vagy csirkemellből készítettem, így gyorsan meg volt. Szerencsére nem válogatós a fiam, és lelkesen is evett, mert ő különleges ételt kap:)
2018. szept. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Én ugyanazt főzném, amit akkor, ha mind otthon vagytok, így nem kell magadnak is külön és este apa is örülhet, ha akad még belőle. Nem hiszem, hogy muszáj levest adni (de lehet persze) vagy követned kell a benti étlapot, de ha végképp nincs ötleted, az is egy támpont. Én a hús/hal+köretet (natúr, rántott, szószos... csirke, marha, sertés, halrúd... krumpli, rizs, párolt zöld, saláta vagy savanyú... stb.) váltogatnám főzelékekkel (plusz klasszikusan tojás), és heti egy valami tésztással (pl. szilvásgombóc, túróscsusza), aszerint, miket szeret és milyen formában. (Az enyémek pl. bármilyen egyébként utált zöldet megesznek irdatlan mennyiségben "krémleves" formában, azaz ha fűszerekkel párolás után szimplán leturmixolom mindenféle egyéb adalék nélkül). És aszerint is, ti mit szeretnétek enni és mennyi időd és ihleted van hozzá, és mi akad otthon :)
2018. szept. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
57%

Nalunk 1 evet dietazott oviba.

Egyeduli volt a gyerekek kozott.

Mindig hasonlot kapott, pl. leves ugyanaz, masodik korete pl. mas, da a hust kaphatta. Ilyesmi. Torekedtek arra, hogy ne legyen nagyon eltero, a gyerek is rosszul fogja toleralni, ha nem ehet legalabb hasonlot. En is a menuhoz igazodnek, meg akkor is, ha melosabb par honapig naponta frisset fozni. Nalunk a gyerek a fontos, nem a kenyelmi szempontok.

2018. szept. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
72%

Hát, ha zöldségleves tejbregrízzel szerepelne egy óvodás korú gyerek ebéd-étlapján, én is hordanám neki az ebédet.


Ez rettenetes.

Nem, nem eszik a gyerekem naponta édességet, és egy gyorsan elégő desszert kis zöldséges levessel nem megfelelő főétkezés ez óvodásnak.

2018. szept. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
64%
Biztos, hogy nem megfelelő, de legalább megeszik a gyerekek, nem úgy, mint a bulguros halfasírtot paradicsomszósszal.
2018. szept. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
32%

26

Elég nagy baj van akkor, ha egy gyerek nem eszi meg a paradicsomot hús vagy halgombócot, bulgurral vagy tésztával, kedves utolsó.

Érdekes módon, nekem mind a négy megeszi.


Arról nem is beszélve, hogy egy ovis mindig megeszi az édességeket, ami nem jelenti azt, hogy főétkezés gyanánt azt kellene nekik adni, amiből a testük és idegrendszerük körülbelül semmit nem tud felépíteni.


Elég vicces, hogy a bulgur vagy a paradicsomszósz vagy a halfasirt számodra a meg nem evett gyerekhorrorétel :)

2018. szept. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
71%

Nem nekem horror, hanem az ovis gyerekemnek és a csoporttársainak. Mivel ebéd után hozom el a lányomat, így látom, miből mennyit visz vissza a dadus. A szomszédos csoportban is ez a helyzet.


Gratulálok a csodálatos gyerekeidhez!

2018. szept. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
33%

28

Nem csodálatosak. Egyszerűen gyerekek.

2018. szept. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Tejallergiásokat segítő csoport - bár nem tudom a te gyerkőcöd mire allergiás.
2018. szept. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!