Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nektek az ovis gyereketek...

Nektek az ovis gyereketek apja mennyit segit, ha a gyerek beteg?

Figyelt kérdés

Lanyom 2 hete jar oviba osszesen 5 napot jart. Most 2 napot ment es egybol beteg lett. Ezt nem sok munkahely toleralja.. mert ha neha beteg 3-4 napot akkor azt mondom az kibirhato. De nem az, hogy 3 nap ovi 2-3het betegseg. Ezt senki sem fogja elnezni. Erre ferjemnek ma kibogtem (volna) magam de leorditott, hogy mindenki jar dolgozni es mindenki megoldja ha beteg a gyerek. Es ne rinyaljak mert ha mas megoldja akkor oldjam meg en is.

Epp ezaz h en a megoldasom torom a fejem es o nem tars benne. Igaz mondta h neha elmegy majd tappenzre de olyan a munkahelye h egy napot sem lehet kimaradnia.

Szoval ugy erzem nem tars a bajban a ferjem, nem lehet vele semmit megbeszelni, terveket szoni. Csak a hulye WOW (szamitogepes jatek) de a csalad alig erdekli.

Egy anyanak vagy meloznia kene vagy a beteg gyereket kellene gyogyitania otthon. Nem lehet 100 bort lehuzni egy anyarol. Erremegkaptam, hogy en itthon csak lébecolok ez nem igazi munka, de ha akarok mondjak fel es akkor legyek ingyenelo.

En pedig csak annyit kertem, hogy oldjuk meg mert en nagyon rettegek, hogy igy ki fognak rugni vagy egesz egyszeruen nem fogom birni testileg/idegileg a beteg gyerek hazimunka 3 ora utazas 9 ora melo buvkoret..


2018. szept. 20. 17:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%

Szomorú amit írtál. Többet kellene segítenie. Én nem dolgozom, mert hálistennek elbírja a családi kasszánk és mindenki mondta, hogy a kiscsoport ilyen betegeskedős lesz. Remélem jövő évre erősödik az immunrendszere és visszatudok menni dolgozni.

Az enyém is 2 hetet ment oviba, aztán kidőlt. A héten itthon volt, náthából hörghurut lett, fulladás, csúnya köhögés, mondta dokinéni még jövőhéten se menjen. Sejtettem hogy ez lesz, mert hajlamos a hörghurutra, nem tudom ezt melyik munkahely tolerálná.

Viszont még így is hohy itthon vagyok a férjem mindenben segít. Ő ment be szülőire mert én kidőltem a gyerekkel. Elviszi dokihoz ha én nem tudok menni, foglalkozik vele ha nekem dolgom van, viszi játszótérre ésatöbbi. Sajnállak, kellene beszélned a férjeddel, hogy kicsit jobban kivehetné a részét a gyereknevelésből.

2018. szept. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
77%
Tehát a gyerek nem az övé és nem vagytok egy család?
2018. szept. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%

Az óvoda járás első időszakban általában arról szól, hogy pár napot megy, aztán 2 hétig beteg a gyerek, erre fel kellene készülni.

Már korábban meg kellett volna beszélni a férjeddel, hogyan lesznek a dolgok, ha óvodába kerül a gyerek, így megtudtad volna, mi az ő álláspontja az ügyben.

Mostmár mindegy, szerintem két dolgot tehetsz:

Vagy elfogadod a férjed álláspontját, és megszervezed, hogy valaki vigyázzon a gyerekre, ha beteg, vagy megpróbálod a tudtára adni, hogy közösen kell megoldani a táppénzt, mert úgy marad meg a te munkahelyed.

Véleményem szerint utóbbi opció nálatok nem meg valósítható annak fényében, amit a férjedről leírtál.

2018. szept. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
35%
Én most márciusban mentem vissza dolgozni, közel öt itthon töltött év után, ráadásul tök új munkahelyre. A kicsi ment bölcsibe, a nagy már ovis volt akkor. Megbeszéltük a férjemmel, de végül is neki is tök evidens volt, hogyha bármelyik gyerek beteg lesz ő fog itthon maradni, mivel nekem az új munkahelyen mégsem kéne táppénzeskedéssel kezdeni.
2018. szept. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
53%

Nyugodtan lepontozhattok, de én a környezetemben azt látom, hogy az emberek 99 %-nak a nagyszülők segítenek ha beteg a gyerek. Elég sok embert ismerek, és senki olyat nem ismerek ahol ne a nagyszülők vigyáznának a gyerekre, még akár olyankor is ha messze laknak, mert vagy felutaznak segíteni, vagy a gyereket viszik le hozzájuk még olyankor is ha betegek.

Ezekben az esetekben az anya max 1-2 napot van a gyerekkel otthon, elviszi max orvoshoz és ennyi, apa pedig 0 napot marad otthon táppénzen az esetek 99 %-ban (az itt előttem válaszolók a nagy kivételek). Mondom, én ezt látom a környezetemben. Általában az apa munkahelye szent és sérthetetlen, kb fel sem merül hogy gyerek miatt táppénzre menne, mert hát neki MUSZÁJ dolgozni. Olyan is van ahol anyuka emiatt nem dolgozik, vagy gagyi munkát vállal félállásban. Én szó szerint senkit nem ismerek ahol ne lenne nagyszülő legalább valamilyen formában, így fel sem merül hogy apának otthon kéne maradnia...

Nálunk nincs nagyszülői segítség, emiatt tök hátrányban érzem magam, így mi megosztjuk a férjemmel a táppénzes időszakot, de én pl. kifogtam egy idióta főnököt, és még így is munkát kellett emiatt váltanom idén. Szóval nem könnyű. Most épp új munkahelyen vagyok próbaidőn, úgyhogy ha betegek lesznek a gyerekek akkor a férjemnek kell itthon maradnia (nagyszülők messze vannak és közölték h nem tudnak felutazni, 250 km, én meg betegen nem akarom levinni hozzájuk a gyereket, az én szüleim pedig meghaltak), illetve az a terv h bébiszittert fogadunk, ami ugyan egy vagyon, de legalább nem rúgnak ki miatta...

2018. szept. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 érdekel0 ***** válasza:
50%

Heti 2 nap apáè,3 enyém.

Ha már jobban van (de még oviba nem mehet),akkor ESETLEG nagymama-dédi besegít,de ez ritka.

Tavaly kezdte az ovit,8 hetet volt beteg összesen,amúgy meg a férje egy

T A P L Ó!!!

2018. szept. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Amíg vendéglátós volt a férjem, addig a szabadnapjain volt otthona gyerekkel, de betegszabi ott ugye nincs.

Pályát módosított, és úgy keresett állást, hogy ne legyen gond ha beteg a gyerek, illetve a nyári szünetet is meg kell oldani.


Elsődlegesen én maradok otthon, de ha már eléri a lélektani határt a hiányzásom, akkor marad apa.

Illetve nagyon végső esetben levisszük anyósomhoz, aki 120 km-re lakik. És ott tölt 1 hetet. (nyaranta is nyaral nála, szóval nem nagy újdonság neki)


A gyereknek 2 szülője van. NEm besegít az egyik, hanem mindketten kiveszik a részüket a szülői kötelességből...

2018. szept. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!