Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kisfiam nagy csoportos óvodás,...

Kisfiam nagy csoportos óvodás, júliusban tölti a 6 évet. Napokban szólt az óvónéni, hogy a differ tesztje tökéletes lett, tehát mehetne elvileg iskolába szeptembertől?

Figyelt kérdés
Napokban szólt az óvónéni, hogy a differ tesztje tökéletes lett, tehát mehetne elvileg iskolába szeptembertől. Viszont jó ideje ahogy figyeltük a bal kezét használja, de az óvónéni szerint a jobbot is ami az iskolába nem lesz jó, tehát emiatt maradnia kell még egy évet az oviba, hogy ez biztosra kialakuljon. Szerintetek menjünk el a nevelési tanácsadóba felülvizsgáltatni, vagy hagyjam még egy évet óvodába? Egyébként mindenben ügyes, okos és nagyon menne iskolába, nem igazán szereti az ovit sajnos.
2018. okt. 30. 10:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
Betöltött hat éves kor azt már iskolaköteles kor ( az megint egy másik dolog , hogy a legújabb magyar mánia szerint hét nyolc évesn kezdik az iskolát), miért ne mehetne? Egyébként is még 11 hónap van iskolakezdésig.
2018. okt. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%
Én emiatt biztosan nem tartanám vissza egy évet. Ez egy marha nagy hülyeség, hogy manapság sok gyerek még 7-8 évesen is ovis, pedig iskolaérett. Menjen iskolába, ha nincs rá tényleg jó ok, hogy maradjon.
2018. okt. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Az ok az óvónő szerint az, hogy időnként mindkét kezét használja nem alakult ki a dominancia.Szívem szerint nem hagynám kínlódni még egy évet, viszont nem tudom ez tényleg akkora probléma-e.
2018. okt. 30. 10:38
 4/20 anonim ***** válasza:
65%
Nem, egyáltalán nem probléma , meg az is lehet hogy kétkezes, több ilyen ismerősöm is van. És még addig majdnem egy év van kialakulhat bőven. Fene hagyná kínlódni az óvodások között.
2018. okt. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
És hogy lehet megvétózni az óvónő véleményét, egyszerűen csak mondjam hogy szeretném vinni?
2018. okt. 30. 10:46
 6/20 anonim ***** válasza:
92%
Ha minden más megvan (feladat tudata stb) én engedném suliba. Én is pl kétkezes vagyok, mindkettővel ugyan úgy tudok mindent csinálni, írni és rajzolni is. Attól függ melyikkel csinálom, hogy épp melyik kezemmel kényelmesebb. (egy példa: a spirál füzet, mindig az ellentétes oldalú kezemmel írok, mint ahol a spirál van :) ). Általános suliban még furcsálták, a ,,csodámra jártak" a tanítók, mert kicsinek is cserélgetem, hogy melyikkel írok)
2018. okt. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igen minden más jó a differ tesztjében.Csak ezt látják problémának.
2018. okt. 30. 10:51
 8/20 anonim ***** válasza:
81%
egyáltalán nem biztos hogy kialakulna a következő 1 évben (amúgy is ahogy valaki írja hol van még a jövő szeptember???). Az én lányom is két kezes, a gyógytornásza szerint nem is biztos hogy lesz dominancia bármelyik kéznél van aki élete végéig két kezes! Tuti nem tartanám vissza. És igen, megmondod hogy viszed, ennyi.
2018. okt. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom viszont nyilván rosszat sem akarok a fiamnak hogy hátha kialakul....viszont nem értem miért érdeke visszatartani az ovinak a gyerekeket a csoportjában 27 gyerekből 6 gyerek megy suliba.És koruk alapján mehetnének többen.
2018. okt. 30. 11:03
 10/20 anonim ***** válasza:
55%
Mi nemrég voltunk iskolai ismerkedős órán (a gyerekek a tanítónénikkel ismermedtek, a szülőknek az iskolalszichológus tartott előadást az iskolaérettségről) és ott kifejezetten kiemelték, hogy a dominancia kialakulásának hiánya komoly gond. Szerintem erről inkább valaki hozzáértőnél érdeklődj, ne itt laikusoktól. Raadásul áprilisig, a beiratkozásig bőven van még időd körüljárni ezt a témát és dönteni.
2018. okt. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!