Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodában kötelező a fogorvos?

Óvodában kötelező a fogorvos?

Figyelt kérdés

Úgy mint minden kedden van iskola fogászat és akinek van magan orvosa az megtagadhatja a körzeti ellátást?

Oviban is van ilyen ?

Marmint viszik oket csapatostul fogorvosi vizitre?

Masik kerdesem hany eves kortol erdemes elvinni ovodast fogdokihoz?


2018. nov. 12. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Évente 1x viszik őket fogorvoshoz, de előtte kérnek szülői engedélyt. Természetesen mindíg aláírom a papírt. Sokkal lazább így egy vizsgálat, mintha "egyedül" mennénk, inkább bulinak fogják fel. Semmit nem csinápnak a fogakkal, szerintem ha gond van akkor javaslatot írnak a további kezelésről, de arra már neked kell visszavinned.
2018. nov. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk nem szokás, lassan 7 éve dolgozom óvónőként, de sosem voltunka gyerekekkel fogászaton. Intézménye válogatja ezek szerint.
2018. nov. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy az 1. válaszoló írja. Évente 1x viszik a gyerekeket, nem kötelező és ha bármi gond van, akkor csak jelzik, hozzá nem nyúlnak. Kezeltetheted nyugodtan magán úton.

A lányom tavaly lemaradt betegség miatt (3 évesen), de nem vittem el én. Ellenőrzöm a fogait, minden rendben vele. Ha idén is lemaradna, akkor kérnék időpontot, mert jó, ha időben szokja a légkört.

2018. nov. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, meg lehet tagadni. Tőlünk év elején kértek erről nyilatkozatot, beírtam, hogy nem kérem. Ez a körzetes fogorvos egy vadállat, már akkor is ez volt, mikor én voltam gyerek, szörnyű emlékeim vannak. És hát őt nem érdekli, hogy csak felmérni kéne az állapotokat, ő azért ezt a kicsit itt kifúrja, betömi, kifeszíti a gyerek száját stb. Tudom, mert nekem is így volt anno. Tuti hozzá nem nyúl a lányomhoz.
2018. nov. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

4es az en korzetim is egy hentes allat.

A full lukas gyulladt inyszelu fogamra att mondta hogy ne egyek szotyit akkor nem fog fajni es nem lukas csak el van dolve a fog es beragom a szotyit .

Elmentem maganba 20 perc alatt tokely a fogam. Errol ennyit.

Jol van orulok ha elotte megkerdezik en meg fogom tagadni.

2018. nov. 12. 10:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk viszik a gyerekeket. De semmiféle ellátást nem végeznek.

Kizárólag megvizsgálják, és ha problémát találnak, akkor jelzik a szülőnek.

És nem azért viszik oviból, hogy bármilyen kezelést végezzenek a kicsiken, hanem azért, hogy "szoktassák" őket az évenkénti kontrollhoz. Mert ha nincs panasz, akkor is illene évente fogorvoshoz menni, csak ezt ugye nem teszik a magyarok jó része, csak miután már kirohadt a foguk, és elfogyott otthon a fájdalomcsillapító...


Amúgy az ovisok nagy részének tejfoga van még. Mit csinálna velük a fogdoki? Azon kívül, hogy megnézi?

2018. nov. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6: leírtam a 4-es válaszban, hogy miért nem engedem. Sajnos nem minden fogorvos normális. Ha lenne itt egy értelmes, mondjuk az, akihez egy településsel odébb járok, semmi kifogásom nem lenne ez ellen, és engedném. De ez a barom nem nyúl a lányom szájához, az tutibiztos. És egyébként nagyjából az összes szülő így nyilatkozott, aki eredetileg is idevalósi, és vannak a kedves doktornőről óvodás, illetve iskoláskori emlékei. Nyilván nem véletlenül.
2018. nov. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
En mar lattam 4 eves lukas fogut. Ha faj neki akkor gondolom kezelik.
2018. nov. 12. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!