Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A fogorvosi vizsgálat kötelező...

A fogorvosi vizsgálat kötelező terhesség alatt vagy csak ajánlott? Mi van ha nincs a kiskönyvben a fogorvos pecsétje?

Figyelt kérdés
Jók a fogaim, egy sem lukas, de ha belenéznek a számba rosszul vagyok. Azonkívül betegesen félek a fogorvostól, akkor is ha tudom hogy nem csinál semmit :(
2011. máj. 19. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:

semmi

én előtte voltam dokinál ellenőrzésen hogy kiderült terhes vagyok

nem is mentem terhesség alatt

2011. máj. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

A vizsgálat kötelező. Nem lesz gond, ne stresszelj. Nekem pl letört a fél fogam a 6. hónapban. Hát ott aggódtam, h egyáltalán érzéstelenítőt kaphatok-e. Kaphattam. Amúgy pedig hiába jók most a fogaid, a babádnak nagy lesz a kalcium-igénye a fejlődéshez, ami viszont a Te szervezetedből vonódik el. Így a 9 hónap alatt romolhatnak a fogaid...

Ha pecsét nincs, nem gond. Nekem sem volt, pedig voltam fogorvosnál.

2011. máj. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlott elmenni a fogorvoshoz, de nem kötelező!!

Én terhesség elött voltam, így nem mentem a 9 hónap alatt! Nem kell pecsét a fogorvostól! Az egyszeri anyaságihoz kell igazolás a nőgyógyásztól, de az nem fogja a fogorvost firtatni!

2011. máj. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Semmilyen vizsgálat sem kötelező!!!! A babád és a te egészséged miatt kell eljárni az orvosi vizsgálatokra (ultrahang, vérvétel, stb.) - na meg persze kell a 4 pecsét az orvostól az egyszeri pénzösszeg miatt. Ha nem akarsz fogorvoshoz menni, nem muszáj, az égvilágon semmi probléma nem lesz belőle. Boldog babavárást!
2011. máj. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Persze ha rossz lenne bármelyik, elmennék, de voltam úgy kb. négy hónapja, összeszedtem minden bátorságom, és leszedettem a fogköveimet :) Csak most az állandó hányinger miatt is ciki. Az előző terhességem alatt is alig bírták megnézni. De szerencsére nem romlott jobban akkor.
2011. máj. 19. 20:46
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Miért lenne kötelező??Terhesnek lenni sem kötelező!Akitől ezt hallottad rosszul mondta!Csak javasolt, hiszen ingyen van, és terhesség alatt sok nőnek romlandóbbak a fogai!
2011. máj. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező!
2011. máj. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem sajnos van rossz fogam,mégsem mentem..majd,ha megvan a baba utána..

én is betegesen félek a fogorvostól sajnos..

2011. máj. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!