Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van itt olyan szülő akinek az...

Van itt olyan szülő akinek az ovis gyerkőce sokszor beteg?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdte a gyerek a kiscsoportot és azóta állandóan beteg. Két hetet megy majd két hetet itthon van. Már kezdek aggódni nem normális ez. A szomszéd csoporttárs anyja mindig érdeklődik, hogy már megint betegek vagyunk, az övé csak 2x volt beteg eddig, azt is letudta mindkettőt 1 hét alatt. Rossz ez, mert igazán beszokni sem tud a gyerek az oviba. Szed vitaminokat, immunerősítôt, de sajna hajlamos a hörghurutra és abból általában 1,5 hét alatt gyógyul ki. Van remény hogy javulni fog a helyzet? :(
2018. nov. 21. 15:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%

Attol, hogy a gyereknek folyik az orra kicsit köhécsel még nem kell otthon tartani.


A gyerek ha beteg letört, és rosszul érzi magát. Ha a betegsége megakadályozza a csoport foglalkozásban(pl annyira folyik az orra, hogy 10 percenként fujnia kell, vagy köhög állandóan). Akkor nem szabad vinni.


Nálunk ezt el is mondták az ovodában, hogy azért mert néha fujja az órrát nem kell otthon tartani. Azt mondták, hogy csak akkor kell otthon maradni, ha mi szülök is úgy érezzük, hogy jobb neki otthon.


Az immunrendszer meg úgy alakul ki, hogy kiskorban minden betegséggel megismerkedik a szervezet...

2018. nov. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%

NA pont az egyes válaszoló hozzáállása miatt szívnak az olyan szülők, akik egészségesen vinnék oviba a gyereket. Azt tisztázzuk már, hogy az a gyerek amelyik napközben köhécsel, és folyik az orra, nem való oviba. És nem arról van szó mikor reggel fújni kell 2-3x, vagy elköhinti magát napi kétszer. Annyira jó látni, mikor szerencsétlen kölök végigtörli a kezével a taknyos orrát, utána meg fogdossa a játékokat. Aztán csodálkozunk hogy pikk-pakk beteg az egész csoport.

Kérdező! Sajnos normális lehet amiről írsz, mi a bölcsit jártuk így végig az első évben. Már gyomoridegem volt minden második egészséges hétvégén, mert tuti jött valami. Én propoliszt adok a gyerekeknek, attól kicsit javult a helyzet, de egy gyengébb immunrendszerű gyerek sajnos minden szart benyal.

2018. nov. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
19%
Igen, a magyar gyerekek 90 %-a a nulla immunrendszerrel a tuloltoztetes, tulfeltes, 23 fokban altatas miatt.
2018. nov. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
Ne jöjjünk már ezzel a magyar gyerekek betegek csak témával. Pl az annyira istenített angol gyerekeknek ősztől tavaszig földig lóg a taknya, csak szarnak rá. Ausztráliában szintén. Németországot nem ismerem, de ott is hasonlóan hallottam. Az első kettő saját tapasztalat.
2018. nov. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Hiába akarnám vinni a gyereket köhögősen, a doktornő nem engedi, de egyébként nem is vinném úgy, itthon vagyok még idén, nem gond ha nem mehet.

Nincs a gyerek túlöltöztetve, pont emiatt hogy ne izzadjon bele és ne fázzon meg, amúgyis sokkal kevésbé fázós. Nem is volt nagyon beteges csak az ovi óta. Az orrmandulája nagy, lehet emiatt beteg ilyen sokszor meg húzodik a hörgőire de sajna hiába viszem fülorrgégészhez, többnél is voltunk, mind azt mondja várjunk 5 éves korig, addig sokat változhat a dolog. Hát nem tudom. Nem vagyok a rögtön kikapás mellett de már gyanús hogy emiatt olyan beteges.

2018. nov. 21. 16:06
 6/16 anonim ***** válasza:
8%

Jart a gyereked angol ovodaba ?

Mert az enyem jart, es soha nem volt beteg, nem logott a taknya, hogy a szavaiddal eljek, sem neki, sem az ovistarsainak.

De nem is volt bedunsztolva egyik sem a magyarokkal ellentetben akik 10 fokban mar sapkat, salat es ket nadragot adnak a gyerekre. Eleg csak itt vegiglapozni a kerdesek kozott.

2018. nov. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Szuper hogy egy ilyen egyszerű kérdésen is összetudnak kapni egyesek :)

Na mindegy, remélem jövőre javul a helyzet és nem marad így a gyerek :)

2018. nov. 21. 16:13
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Bírom ezt az általánosítást. Olaszországban 10 fokban már bundbugyit hordanak. Finnek -6 fokban lehúzzák a cipzárt a kabátjukon. 😊


Kérdező! Normális. Mivel ők még sokmindent a szájukba vesznek, egymás tányérjából esznek, a kézmosáson is van mit javítani nem beszélve, hogy sokan még orrotfújni sem tudnak, tehát a kezükkel törlik mindenbe.

+ Én direkt rétegesen öltöztetem a gyereket. Az óvónő kiengedte kabát nélkül! Persze, hogy megfázott. Pocsojában ugrálnak és vizesen vannak kint. És bent az óvodában legalább 25+ fok van, a szellőztetés meg luxus.

2018. nov. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
*Pocsolya
2018. nov. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Semmit nem csinálsz rosszul, ilyen fajta, ki fogja nőni.
2018. nov. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!