Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van itt olyan szülő akinek az...

Van itt olyan szülő akinek az ovis gyerkőce sokszor beteg?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdte a gyerek a kiscsoportot és azóta állandóan beteg. Két hetet megy majd két hetet itthon van. Már kezdek aggódni nem normális ez. A szomszéd csoporttárs anyja mindig érdeklődik, hogy már megint betegek vagyunk, az övé csak 2x volt beteg eddig, azt is letudta mindkettőt 1 hét alatt. Rossz ez, mert igazán beszokni sem tud a gyerek az oviba. Szed vitaminokat, immunerősítôt, de sajna hajlamos a hörghurutra és abból általában 1,5 hét alatt gyógyul ki. Van remény hogy javulni fog a helyzet? :(
2018. nov. 21. 15:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
6 és 4 évesek a gyerekeim, mióta óvodásak 2 hetente betegek szeptembertől májusig. Hogy normális-e, nem tudom, a gyerekorvos szerint igen, szerinte majd 7 éves kor körül rendeződik a helyzet, már alig lesznek betegek. Vitamin? Próbáltam én mindent, a drágákat is, olcsókat is, egyik sem dobott semmit...
2018. nov. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Lányomnál ugyanez volt tavaly kiscsoportban, most már hamarabb meggyógyul, de ugyanúgy elkap mindent. Ovi előtt kivették a manduláját a hörghurutok miatt. Neki ez nem volt megoldás. Minimum 5-6 hörghurutja volt 1 év alatt, azt mondtam elég. És de jól tettem.. Pulmonológushoz vittem, flixotideot kap állandóra (elvileg kisiskolás korára el fogja tudni hagyni), azóta a nátha nátha marad, a hörgőit békén hagyja. Sűrűbben van fülgyulladása, valószínű van ott neki valami, ami miatt nem kifele folyik, de a fülgyulladásra sem kell antibiotikum, szépen meggyógyul magától (orvos mindig látja.)
2018. nov. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Kiscsoportos és középsősek a gyerekeink. Szeptember óta nem voltak betegek. Nem szednek vitamint. Mindent esznek, nincs semmi allergia. Egyszerűen csak ilyenek. Van aki gyorsabban megbetegszik. Suliba ők is kinövik!
2018. nov. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Bölcsibe folyamatosan krupp havonta kórház.

Kiscsoport oviba 1 hetet járt,két hét betegség majd kezdtük előről.

Középső csoport 3 hét ovi, 1 hét otthon.

Nagycsoportba már csak 6-szor volt beteg szeptembertől májusig.

Elsőbe háromszor volt beteg,ebből egy komolyabb volt ami kórházi kezelést igényelt.

Másodikban eddig 1-szer maradt otthon 3 napot,de nem volt lázas (már szinte soha nem az) csak nagyon taknyos volt és nagyon köhögött,így az orvossal megbeszélve pihent pár napot.

Szóval alakul ez :)

Mi éppen testvért tervezünk,de már előre rettegek tőle,hogy megint kezdhetjük...

(mondanom sem kell ami piacon kapható vitamin mindent kipróbáltunk,és semmitől nem volt jelentősebb javulás)

2018. nov. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Bízom benne nálunk is jobb lesz már jövőre :)
2018. nov. 24. 14:57
 16/16 anonim ***** válasza:

Normális. Az első év a közösségbe szoktatás sajnos "erről" szól.

Nekünk ami segített isoprinosine kúra. Nem mondom, hogy abszolút nem beteg a gyermekem a 2.évben de lényegesebben kevesebbet hoz haza és sokkal könnyebben megy át rajta. Előtte 40 fokos lázai voltak 3 naoig amit nem tudtunk lenyomni. Most max 1 hőemelkedés 1-1 normál láz amit pikk pakk le tudunk nyomni. Előtte 2 heteket volt itthon most max legdurvább 1 hét.

2019. nov. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!