Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az hogyan lehetséges, hogy...

Az hogyan lehetséges, hogy nálam (anya) a kisgyermekem egy angyal, de oviban a pedagogusok kikészülnek tőle és bajt jeleznek? Mit rontok el?

Figyelt kérdés

Alapvetően amit én látok babakora ota:

Simán lehet vele játszani

Közösségben (játszotér, unokatesoi, barátoknál gyerekekkel)simán eljátszik, udvarias, kedves, boldog, örül, homokoznak, bukfenceznek, nincsenek konfliktusok, Le tudok vele ülni gyurmázni, festeni, nyomdázni, mesét tudok olvasni, többet is egyszerre, jön velem pl teregetni, együtt csináltunk mézeskalácsot örömmel, egyedül is eljátszik, autozik, stb


Ovodábol infok:

Peremgyerekekhez csatlakozik, sikongatnak, ész nélkül rohangálnak, a rosszasság az izgalmas, csúnya szavak (buta hülye vagy)mennek, sokszor leültetik pihenni (büntibe), néha kikészülve fogadnak, fogadóórán mondták hogy alig marad ülve pl rajzolni, belekap mindenbe, nem köthető le hosszant a figyelme, néha csetlik botlik, mozgáskoordinácio sincs rendben

Beszéltük hogy lehet fejlesztés kell


De az hogy lehet hogy itthon meg angyal és semmilyen baj nincs vele?


2018. dec. 27. 09:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy anyáék is simán elvannak vele, de a nagyim már kikészül és nem birja?
2018. dec. 27. 09:20
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem akarok hülyeséget mondani. De a leírtakból én arra gondolok, hogy könnyen befolyásolható, és elég, hogy ott az a néhány hülye gyerek, akik beleviszik a rosszba.
2018. dec. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Mert otthon egy gyerek egy felnőtt felállásban vagytok. Csak rád kell figyelnie, neked csak rá kell figyelned (játszón, rokonságban is igaz).

Amit leírtál az óvodai viselkedéséről, az a figyelemzavar tünetei. A többi gyerek mellett nem tud figyelni, szelektíven érzékel, nem megy át neki az infó, ha nem közvetlenül neki intézik (egyesével nem szólongatják őket), ezért nem szabálykövető, ezért rosszalkodik.

2018. dec. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

*Egyébként ilyen az én lányom is.

Én tökéletesen kezelem, de közösségben "megbolondul" a fent leírtak miatt. Mi járunk fejlesztésre.

2018. dec. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

"Közösségben (játszotér, unokatesoi, barátoknál gyerekekkel)"


És ez nem a klasszikus "közösség", ahol önállóan kell szülői segédlet nélkül követnie a normákat. Ez csak bevezetés. Ezt a lányom is mindig jól vette.

2018. dec. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Fiam ugyanilyen, csak tudják kezelni az óvónők.

Alapból egy nagyon nyugodt természetű. Tényleg szófpgadó, hisztimentes gyerek. Féltem amikor oviba került, hoyg terrorizálni fogják a nagyok.

Amikor az óvónő meséli, milyen, mindig visszakérdezek, hogy biztos ugyanarról a gyerekről beszélünk??? Az ovi legrosszabb gyereke volt a legjobb barátja... De engem pl sosem hívtak be, fogadóórán nem "panaszkodtak" hanem csak mesélték, hoyg nem kell féltenem, odacsap, ha arról van szó. Egyáltalán nem elnyomott gyerek. Szóval nálunk az óvónéni tök jól kezeli a rosszaságot is. Fiam szokta mondani, mennyit van büntiben, vagy pl nem aludhatott az alvósával, ilyenek. De az óvónők nem mondják ezt nekem.

A feladattartásával is gond van, ő sem mindig akarja befejezni, amit elkezdett. De ezt is megoldják az óvónők.


Ez úgy lehet, hogy sok gyerek meg otthon kisördög, az oviban meg agyon dícsérik, milyen angyal.

A gyerekek ilyenek.


De valóban, ahogy előttem is írták befolyásolható. És könnyen megy a rosszak után.

2018. dec. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Milyen fejlesztés javasolt erre?


Miért lehet befolyásolható? Ezt is mondták rola az ovonők is. Mitől az?

2018. dec. 27. 10:01
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
Hagyd többet dönteni, irányítani, ha játszol vele, találja ki ő, mi legyen a játék. Legyen az, amit ő akar néha. Mondhasson nemet puszira, apróbb dolgokra, így megtanulja a saját erejét és nem tudják majd befolyásolni.
2018. dec. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: pl: szenzoros torna, állataszisztált terápia

Neurológushoz kérj beutalót a háziorvostól. Ez nem betegség, nem hülyébb ettől az átlagtól, nem "más" rossz értelemben, csak egy kis segítség kell

2018. dec. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Neurológushoz nem kell ezzel menni, semmit nem tud vele kezdeni. Ha valóban figyelemzavar, akkor keress egy gyógypedagógust, aki megvizsgálja. Ha szükséges, akkor esetleg tudja fejleszteni. De pl. arra gondolj, hogyha nem tudja azokat a dolgokat, amelyeket egy ennyi idős gyereknek tudni kell. pl. számolás, színek, kisebb-nagyobb, akkor ezeket fejleszti. De a társasági normákat az óvodában az óvónőknek kell megtanítani. Te otthon nem tudod megtanítani, hogy kortárs közösségben hogy viselkedünk, és azt a gyógypedagógus sem fogja tudni kétszemélyes szituációban. Ilyenkor kéne a pedagógiai asszisztens az oviban, aki ott van vele, figyeli, ha úgy viselkedik, akkor közbelép, mert az óvónőknek általában egy 25-30 fős csoportban erre nincs kapacitásuk. De ugye ez csak álom Magyarországon.

Én így jártam mindkét gyerekemmel, mindkettő adhd-s, mint később kiderült. Jártunk fejlesztésre évekig, de a közösségi normák betartásával a mai napig vannak gondok. Majd megtanulják ők is, csak nehezebben. Sajnos nagyon sok múlik azon, hogy milyen a közösség, a gyerekek mennyire fogadják el a másságot, vagy esetleg mennyi az egyébként deviáns gyerek a csoportban, akikkel együtt rosszalkodhat, vagy hogy a pedagógus hogy áll hozzá. Sajnos nem lesz könnyű, de majd ő is beérik. Tanítónőt nagyon körültekintően kell majd választanod.

2018. dec. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!