Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mostanában mennyit keres egy...

Mostanában mennyit keres egy óvodai dajka és hogy van a munkaidejük?

Figyelt kérdés

2019. jan. 31. 10:59
 1/9 A kérdező kommentje:
nettóban
2019. jan. 31. 11:12
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek nelkul (adokedvezmeny) 135 ezret. Napi 8 vagy 8 es fel ora munka (ebedszunet a fel ora, de mindenhol le kell dolgozni. Vannak 6 illetve 4 oras dajkai allasok is. A legtobb helyen konyhas, takarito es kertesz is a dajka.
2019. jan. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van egy 2 éves kisfiam. Most akarom megcsinálni a OKJ-s dajka tanfolyamot míg itthon vagyok vele gyesen, 5 hónapos tanfolyam. Általában 8tól 16ig dolgoznak legtöbb helyen? Mert ugye nekem fontos, hogy tudjam majd vinni hozni oviból a kisfiam, köszönöm
2019. jan. 31. 11:23
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Nalunk ket muszakos rend van: reggel 6-14-ig, illetve 10-18-ig. Amikor le kellett dolgozni az ebedidot is 20 perccel hosszabb, illetve koraibb munkaido volt. Mashol megint maskent dolgoznak a dajkak. Mindenhol ra kell kerdezni az elso interjun.

En csak most varom a gyermekunket, de bebiszitterben gondolkodom, hogy ne kelljen hajnalban keltenem a gyereket az ovoda miatt. :(

2019. jan. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4-es írja jól a dajkák munkaidejét, nem 8-16-ig dolgoznak. Napi 8 óra 2 műszakban. Ha 17-ig van ügyelet, akkor 18-ig is szólhat a munkaidejük, mert a délelőttös dajkák csoportjait is ők takarítják. Reggel 5-ra mennek általában, hiszen a reggelit, tízórait is elő kell készíteniük. Részmunkaidős dajkát ritkán keresnek. Mondjuk a mi ovink nagy ovi, 10 csoporttal. Ha a mi dajkák délelőttös, akkor a mellettünk lévő csoport dajkája délutános. Ilyenkor a mi dajkánk készíti elő a tízórait a másik csoportnak is, a másik délutános dajka takarítja a mi csoportunk, aztán másik héten csere. 18-ig dolgoznak, ha sikerül előbb végezniük a takarítással, akkor mehetnek el előbb, ugye besegítenek egymásnak. Szóval nem gyerekbarát munkaidő, annyi jó, hogy szabad hétvége és szünetek, de név. nélküli munkanapokon a dajkák nálunk dolgoznak, nagytakarítanak. Én ped. asszisztensnek fogok tanulni, na ők 8-16-ig dolgoznak, részmunkaidős állás több van és annyi szabadságuk van, mint a pedagógusoknak. Dajka nagyobb gyerekek mellett jó, akik már tudnak egyedül iskolába járni v. apukának is tessék besegíteni a gyerek hordásában.
2019. febr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok, elírtam, reggel 6-ra mennek általában.
2019. febr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy szülő vagyok de úgy látom hogy a mi dajkánk mindig ott van. 8 előtt is amikor viszem a gyereket, és 4 után is amikor elhozom.
2019. febr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze nem mindegy mekkora oviról van szó. Egy kis falusi oviban, ahol 3 csoport van, lehet, hogy 16-17-ig dolgoznak, maga az ovi is 16-ig, ha nyitva van, de egy nagyvárosban tuti nem lehet a dajkáknak 16-ig dolgozni.
2019. febr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Én dajkaként dolgozom egy kis óvodában. 6:30 -tól 14:50 ig tart a munkaidőm. A fizetésem nettó 129000 Ft. A munkarend óvodája válogatja. Van ahol két műszakban dolgoznak, nálunk dajka egyedül vagyok plusz még két konyhai kisegítő.
2019. febr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!