Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A DAJKA v. bárki milyen...

A DAJKA v. bárki milyen alapon rángatja meg egy kisgyermek karját, amiért nem tett helyére valamit, persze nem volt közelben óvónő? Szerintetek?

Figyelt kérdés

#dajkanő
2016. jún. 23. 11:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Semmilyen alapon nem teheti ezt meg,sajnos én is voltam ilyennek szemtanúja csak bölcsibe,annyira meglepödtem hogy le se tudtam reagálni igy útólag bánom hogy nem kértem számon! Nem is gondoltam volna hogy ilyesmi megtörténhet,bele se merek gondolni mi lehet még amiről mi szülök nem szerzünk tudomást!!
2016. jún. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
nem teheti meg, de ha a szülő nem tanítja meg otthon a gyereket, akkor muszáj valamilyen módszert bevetni. ETTŐL még nem mondom hogy megengedett vagy helyes, de az se mindegy hogy csak erősebben a polc felé irányította, miután a 10. ik figyelmeztetésre se mozdította a füle botját se, vagy a fél termen rángatta keresztül.
2016. jún. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Azért nem szorítjuk vagy rángatjuk meg a gyerek karját, mert nem csinálja, amit mondunk. Utolsó hozzászóló ezt mégis hogy gondoltad? Szépen tessék megbüntetni a gyereket a viselkedéséért, a felgyülemlett feszültséget meg vezesse le máshogy a dajka. Én borzasztóan kiakadnék, ha ilyet látnék, mindenképp szólnék a dajkának, esetleg a gyerek anyukájának. Ha az én gyerekemmel történne, egyből mennék az igazgatóhoz, és mondanám a dajkának is, hogy kövessen. Valószínűleg kivenném az oviból a lányom, és másikat keresnék, mert ha ez a dajka megteszi egyszer, még egyszer meg fogja tenni.
2016. jún. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként ha a gyerek nem fogad szót, szépen meg lehet beszélni a szülőkkel, hogy legközelebb halgasson az óvónőre. Rengeteg módszer van arra, hogy rávegyük a gyereket arra, hogy megtegye amit kérünk tőle. Az erősebben odairányítás, azaz az erőfölényünk fitogtatása nem tartotik ide, nem elfogadott, egy olyan embertől, akire mások a gyerekeit bízzák pedig visszataszító.
2016. jún. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó, kérlek mondj egy biztos módszert amivel rá lehet venni a pakolásra egy dacos csak azért se gyereket.. ha elmondod nekem ennek a tuti receptjét, esküszöm szobrot állíttatok neked.
2016. jún. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk most kezdődött a matricával jutalmazás. Kb 2 hónapja beválik, az uncsitesómtól jött az ötlet, neki 5 évese van, tavaly óta nagyon büszke a kiérdemelt matricáira. Ha ki van akadva a gyerek természetesen nem működik, de olyankor semmi sem használ. Viszont motiválásra elpakolásnál, öltözésnél, szépen evésnél csodákra képes. Ha majd nálunk nagyobb lesz a gyerek, bevezetjük, hogy x számú matrica után programra megyünk.
2016. jún. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%
Ovonoket teljesen elitelem a rangatast, de az utolosnak uzennem, hogy a jutalmazasa azon dolgoknak, amiknek egyertelmunek kellene lennie, az egyik legrosszabb ut, plane ha a szepen viselkedes utan kap egy programot, vagyis egy anyat, apat. A gyerek nem hulye, es eleg hamar rajon arra, hogy a dolgot meg is tudja forditani, magyaran "csak akkor viselkedek jol, ha..." Nalunk a csoportban folyamatos pakolas van, ha nem akarja elpakolni a jatekot maga utan, nincs gond, de addig nem is vehet elo mast. Ez mindig bejon, huszon eve.
2016. jún. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%
hát ez se csodaszer, az én gyerekemnél például nem vált be. Szóval te se tudod a tutit.. hidd el, van olyan gyerek, akit nem érdekel holmi matrica. Majd akkor írj, ha neked is óvodáskorú gyereked lesz, lehet nála se fog.
2016. jún. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne ràngassa , mert én sem rángatom otthon.Rákérdezrem volba , hogy ez a bevett nevelési módszerek? Mert ha igen akkor az enyémmel szemben ezt ne alkalmazzák.

Otthon , ha nem pakol el , akkor következmény van .Pl. nem vehet elő újabb játékot , vagy este nem lesz mese olvasás vagy bármi ami a közel jövőben lenne és szereti az elmaradt. Minél jelentősebb a dolog annál keményebb a következmény. Pl. utcán rohangálni akár ,nem fogja a kezemet veszélyes utak mellett akkor csuklóját fogom.

2016. jún. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egy dajka semmiképpen nem teheti és jól kioszottam volna ne félj.Sajnos ezek a kis senkiháziak is egyre többet engednek meg magukanak.Nálunk nem a dajkával van gond hanem az ovónővel nemsokára nyugdíjba megy egy akkora kretén tahó nagypofájú dagadék hogy minden szülő utálja.A gyerekekkel is olyan megalázza őket direkt megszégyenítő büntetéseket talál ki és mindez egy jóhírű oviban.
2016. júl. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!