Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Másodfokú égési sérülés az...

Másodfokú égési sérülés az oviban. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Az óvónő vízforralóból kiöntött teli vizeskancsót helyezett a gyerekek alacsony asztalára, az aznap 5 éves gyerekünk születésnapját akarták megünnepelni teázással. A forró vizes kancsót egy gyerek játék (hadonászás) közben feldöntötte, a víz a gyerekünk lábán, hasán, karján landolt. Az óvónő nem tartotta hideg folyóvíz alá, vizes lepedővel hűtötte és a szülőket hívta telefonon, hogy szerinte mutassuk meg orvosnak. Rohantam a kórházba vele, égési osztály, 2a és 2b fokú sérülések, 4 hétig vittük kötözésre, addig nem járt oviba sem, otthon kellett maradnom vele (mhelyen nem nézték jó szemmel). 3 hónap eltelt azóta. A seb 4 hét után begyógyult, de a hegek csúnyák, nagy, felnőtt tenyérnyi kiterjedésű fehéres-vörös foltok. Ma voltunk az égési osztályon, ahol csak azt tudták biztosra mondani, hogy nincs krém, ami segítene (akármilyen hidratáló krém megteszi, minden csodaszer pénzkidobás, még a klasszikus sheavaj, aloevera,stb sem jobbak az orvosok szerint mint a nivea). Nagyon szeretnénk tudni, hogy mikorra várható,hogy a pigmentáció visszaáll, erre azt válaszolták, hogy lehet, örökre ilyen marad, de két évig még várható a javulás. Most szilikon tapaszt kapott éjszakára pár hónapig, hogy a hegképződés kisebb legyen.


Kérdéseim:

- Ti mit tettetek volna helyünkben? Feljelentés nem fogja a gyógyulást befolyásolni, az óvónő helyettesített csak, már nem dolgozik az intézményben. Ki adhat és milyen kártérítést, segítséget?


- Van-e tapasztalatotok, hogy hasonlóan súlyos égési, még pontosabban a forrázási sérülés (mert mindegyik égésfajta különböző) ilyen pici korban milyen lefutással gyógyul? Persze kérdeztük a kórházat, de csak azt mondták, mindenkinél különböző. Jó esetben alig látható lesz pár év múlva, jó esetben örökre így marad. Ez nem volt túl megnyugtató. Valaki hasonló tapasztalattal?


2019. febr. 19. 16:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

Sajnálom, ami történt :(

Én 6 évesen egy iskolai bográcsozáson magamra borítottam a frissen elkészült, forró babgulyást. A hasamon és a két combomon lettek durva égési sérülések, több helyről teljesen leégett a bőr (a fokozatokat nem tudom), hetekig kellett nekem is kötözni. Teljesen nyom nélkül begyógyult, abszolút nem látni, de nem 1-2 hónap volt, sokáig tartott, míg már a helye sem látszott.

Remélem a gyerkőcödnek is teljesen eltűnik majd.

2019. febr. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Óvoda felelősségével, feljelentéssel kapcsolatban ajánlom ezt a jogi cikket:


[link]


Az égési sérüléssel kapcsolatban azt tudom mondani hogy húgom mikor kisiskolás volt leforrázta az egész lábfejét, hónapokig gyógyult. Most 33 éves és nyoma sincs hegnek vagy pigmenthiánynak. Szerintem fiatalabb korban még jobban regenerálódnak a szövetek.

2019. febr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Feljelentést kellett volna tenni az óvoda ellen foglalkozás körében elkövetett gondatlanság okozta súlyos egészségkárosodás címén és anyagi kártérítési igényt is be kellett volna jelenteni.
2019. febr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

A kártérítés miatt én egy jogásszal beszélnék elsősorban, ha meglépítek a feljelentést, úgyis szükségetek lesz rá.



Öcsém 2 évesen magára rántotta a forró kávét, két napig kórházban voltak, és nagyon csúnya volt. Most 14 éves, sehol nem látszik rajta.

2019. febr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
6 évesen egy bögre forró kakaót borìtottam a combomra. Kórházi ellátás nem kellett, de sokáig jártam kötözésre. Évekig látszott a nyoma, de minden nyáron (napozás-lehámlás) kisebb, halványabb lett. Pontosan nem tudom, mikor tűnt el, de 14 évesen nyoma sem volt (táborban "harci sérülések" volt a téma, megmutatni már nem tudtam.).
2019. febr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

A sérülések miatt ne aggodj, biztosan szebb lesz 10, 20 év múlva! Lehet, hogy sose lesz tökéletes, de a maradandó és látványos az a harmadofokú!

Az pedig téves, hogy a nivea a legjobb, vannak hidro-kötszerek patikába ha még teljesen fedni kell, PRONTOSAN gél ha már levegőzhet és később szilikonos seb ápolók (6.000-10.000 kis tubus) pl Remescar hegkezelő stb amik régi sebet/heget is javítanak! Ezek mind dárágábbak de nagyon hatásosak! Egyszerű TB-s orvos nem fogja javasolni mert átlag ember nem költ ezekre, inkább marad heges.


Az óvodát ahogy a 3as írta jelentsétek fel azonnal,

majd polgári peres eljárásban az óvonőtől kérjetek kártérítést már csak azért is, mert drágák a krémek, kezelések és te kiestél 1 hónapra a munkából, kicsinek a lelki sérülések stb stb. Magánorvoshoz is mehettek, keressetek jó ügyvédet mert igen is milliós pénzt kaphattok és a gyermeketen segítetek vele!

Ne legyetek naivak, álszentek tessék kiharcolni!

Sok sikert kívánok!

2019. febr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Ezt neked kell tudnod, én azt is el tudom képzelni hogy még én vigasztalnám óvónőt ahogy azt is hogy feljelenteném őket.

A kártérítésért nem kell feljelentened biztosan van az ovinak biztosítása, én ügyvédet sem fogadnék, megkérdezném mennyit ajánlanak és akkor döntenék. Perelni nem perelnék mert ott ha veszítesz és ki tudja mennyiben és hogyan állapítják meg óvónő felelősségét. még lehet neked kell kifizetned a perköltséget ami milliós lenne. Ezt nagyon gondold át.


A seb az tényleg egyeni dolog kinek hogy gyógyul a bőre meg milyen, kicsi fiam kanapé támláján csusszant le és lett 3 égésnyom a hátán, 6-7 év elteltével pont olyan csúnya mint volt. Azt mkndta sebész szerinte nem is lesz szebb mert mit tudom én milyen a bőre, plasztikáztatni is felesleges mert az sem fog szépen gyógyulni.

2019. febr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Kisfiam 2 foku égési sérülése 2 év után tünt el. Nyáron picit pirosabb az a rész ahol holyagok voltak. A fehér rész szinte teljesen eltűnt. Bepanthen kenőcsel kentem sokáig nekunk ezt javasolták a balesetin. Illetve nyáron napvédővel kentem a karját. Az óvoda felelős mindenképp, ők felelnek a gyerekek testi épségért. Biztosító fizetni fog. Én valószínű elgondolkodnék még egy kártérítési igenyen is. Mivel neked elég sok bevételed is kiesett a táppént miatt. Jobbulást kívánok!
2019. febr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%
Sokáig megmaradhat egy ilyen. Én olyan sportot űzök, ahol könnyű égési sérülést szerezni. Egyik ismerősöm hólyagosra égette a lábát, nekem szerencsére csak kisebb hegek lettek eddig. 20+ évesen is elmúlnak nyomtalanul, de nem 1-2 hónap alatt, hanem lassan halványodnak. A rekorder egy éve őrzi egy rossz pillanatom, de egyértelműen kisebb és halványabb mint eredetileg volt. Legyél türelmes, ezt nem lehet siettetni, de lassan és biztosan egyre jobb lesz.
2019. febr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Amit a 2-es belinkelt cikk az jó.

Én amúgy biztos h jogi útra terelném az ügyet, mert azért nem kis sérülést érte a gyereket, és még ha nyilván nem is szándékos volt az óvónő részéről a dolog, akkor is az ő felelőssége - nem lehet annyira hülye valaki h kisgyerekek közé helyez forróvizes kancsót, illetve ha valaki ilyesmit elkövet, akkor is felelős érte ha nem szándékosan csinálta.

2019. febr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!