Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan oldjam meg a masik...

Hogyan oldjam meg a masik szülővel a gyerekek miatt kialakult kellemetlenséget?

Figyelt kérdés

Gyermekem nagyon eleven, irtora szereti a gyerektarsait, az a tipus aki inkább pl fogocskázik, bujocskázik a többiekkel, mintsem hogy ülve épitsen magában vagy bármi.


Az egyik csoporttársa pedig követi a hancurban, igy abbol az lesz hogy nevetve rohangálnak ész nélkül.


Az ovonő csak azt fujja milyen nehéz velük, en pont nem látom azt, hogy lekötné őket, akár csendkirály, vagy székfoglalos csoportos játekkal vagy hasonlo. Pedig irto terelhetők.


Ma ahogy mentem érte, kb öten voltak már csak a gyerekem ezzel a tarsaval esz nelkul rohan, ovonő meg kipirulva annyit mondott, hogy nehéz igy veluk ha egymasra találnak.


Pillanatok alatt leallitottam a gyerekem feladattal, epp hoztam bekért husveti dolgokat, figyelmesen ovatosan átadta, az öltözőbe kijötthozzá ez a kis társa, kerdezgettem őket spontan dolgokrol ittak e eleget, sikerult e kancsobol önteni, stb, mindkettő szepen ult es valaszolt.


De a masik kisgyerek egesz csaladja már ki van bukva a gyerekemen hogy szerintuk az en gyerekem miatt ilyen kezelhetetlen az övék, azon vannak hogy vhogy el legyenek tiltva egymastol.


Miközben en az en gyerekem a husveti dolgok atadasaval lehoztam a rohanasbol, addig a masikat a szuloje, de nagyszülője is orditva, fenekre csapva probálta leallitani, tiszta idegek.

Es azt orditják közben hogy nem jatszhatsz x-el(a gyerekem neve), már megmondtam, fejezd be, mássz le onnan, stb.


Szoval amig mi békésen öltözünk, addig a masikat fenyitik, az enyémet helyezve bűnbaknak, mintha az en hibám lenne hogy az en gyerekem miatt kap az övék, az anyuka szemrehanyoan mondta nekem hogy az ő gyerekük nem lenne ilyen ha az enyém nem vinné bele a pl rohangalasba, vagy ilyesmikbe.


Amig ők ugy mennek haza hogy megrikatják a gyerekuk, amig en meg normálisan tudom kezelni az enyém, öltözik, jön velem boltba, nincs ez a dráma.


Igazábol nekem esik rosszul ez a kimondatlan vád,mintha az en gyerekem lenne a nem kivanatos a csoportba amiert az ő gyerekuk követi es akkor plane még jobban elszalad velük a lo.


Az ovonőt gondolom nem lehet szamonkerni hogy miert nem koti le őket ami nekem egy pillanat alatt sikerult. Ez is annyira zavar. Az tény, hogy csoportban ha a gyerekek le vannak kotve akkor alacsonyabb az esely a bajokra, de konfliktusokra is, ez annyira alap, hogy nem tudnia, alkalmaznia kene ezt?


Arra ertem be hogy 5 gyerek a csoportban, abbol ketto esz nelkul rohan. A gyerekem tarsaval ordit a nagyszulo. En meg gyors mutattam is a husveti dolgokat, a gyerekem kapásbol terelhető.


Megoldasi javaslat arra hogy ne kelljen azt hallanom hogy mert az en gyerekem igy meg ugy viszi az ő gyerekuket a butasagba?


2019. ápr. 4. 22:07
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
34%
Kifogtál egy munkájára alkalmatlan óvónőt. Ennyi.
2019. ápr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

Igazábol jo ovonő, csupa sziv es türelem, csak lassan honapok ota nincs a két rohanos gyerek problema megoldva es a szulők egyre idegbajosabbak.


Kb ugy néz ki az egesz, hogy amig mi itthon az ő gyereküket szeretettel emlegetjuk (szokott a gyerekemnek hiányozni, de amugy is érzékeny lelku a gyerekem, pl volt hogy azt mondta reggel neki vki csak heccből, hogy nem leszek a baratod, elsirta magát, de az a jelenet még engem is sziven ütött mert a kisgyerek jele mellé tette volna a gyerekem szeretettel az ő jelét épp, erre odajott az illető ilyen utálatos hanggal hogy ő nem baratkozik vele)


Szoval miközben gyermekemben ilyen nevetős jatek, öröm, szeretethullám megy es itthon is szeretettel beszelgetunk a társairol, addig náluk mi kivagyunk joforman utálva, az oviba is ezt az ideget es feszültséget hozzák es rajtunk csattan

2019. ápr. 4. 22:41
 3/38 anonim ***** válasza:
95%
Azért nem árt észben tartani, hogy nem csak 2 gyerekre kell vigyázni, foglalkoznia az óvónéninek. Lehet lefoglal 14 gyereket rajzolással, de a te gyermeked, és a másik gyerek rohangálni akar, és ilyenkor se lát se hall. Dolgoztam dadusként, ismerős a gyermeked viselkedése amivel alapból nincs gond, hiszen ez a gyerekek dolga. Játszanak. A gond az amikor hiába szólnak rájuk, nem hallják meg. Az meg, hogy te rögtön kezesbárányt csináltál a gyermekedből, megint nem meglepő. A gyerekek többsége szülők jelenlétében mindig másképp viselkednek. Lehet az lenne a megoldás ha az óvónénivel beszélnél, hogy pár napig ne engedje a gyerekek ész nélküli rohangálását. Az sem árt ha beszélsz a gyermekeddel, hogy holnap ne szaladgáljon. Csak, hogy lásd, mennyire kezelhető, és melyik gyerek húzza magával a másikat.
2019. ápr. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
85%

Nekem ez valahogy úgy jön le hogy mindenki hibás, csak te és a fiad nem. Az óvónő, és más szülők is panaszkodnak rá. Fura hogy csak a te gyerekedre, nem? És hogy a másik gyerek nem így viselkedik, ha csak nem a tieddel van. Talán ha mindenki le van kötve csak újfent a te fiad nem, lehet hogy ő viselkedik túl vadul nem? Te az anyja vagy, leülteted és szót fogad neked, csöndben van, lehet mire oda érsz már kifárasztotta magát. Ez nem nagy meglepetés. De talán ha kicsit nevelőcélzattal elbeszélgetnél vele komolyabban, az sokat segítene, elvégre a szülők dolga, nem az óvónőké. Az óvodában a gyerekek feszt rohangálnak és játszanak, sikítoznak. De ha már panaszkodnak rá ott neked is közbe kell lépni, nem mindenkire ráfogni.

Ettől függetlenül lehet csak annyira eleven, hogy pont ez az óvónő nem tud vele bánni, és lehet hogy pont ezek a szülők csak akik nem kedvelik a gyereked.

A kérdés hogy próbáltál e már beszélni a gyerekeddel, vagy csak azon töröd a fejed, hogy hogy békíts meg másokat a viselkedése miatt.

2019. ápr. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
11%

Hol szaladgálnak a gyerekek?

A teremben?

Az udvaron?

A teremben nem is szaladgálhatnának. Az óvónőnek pedig szakmai feladata, hogy ezt megakadályozza.

23 évig dolgoztam óvodába.

2019. ápr. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem is totál alkalmatlan az óvónő a feladatára.

Amikor mentél a gyerekedért, az óvónőnek nem 20-30 gyerekre kellett vigyáznia, hanem 5, azaz öt gyerekre. Ha ennyit sem tud lekötni, akkor minek van ott egyáltalán?


A másik gyerek talán azért is partner a hancúrozásban, mert otthon az agresszív, ordítozó, pofozkodó szülei, nagyszülei miatt rengeteg feszültség halmozódott föl benne, amit - az egészséges kis lelkével - így tud kiadni magából.


Amúgy hol és mikor rohangáljon a gyerek, ha nem az óvodában? Talán az utcán hazafelé menet?

Sajnos itt az óvónő és a másik gyerek szülei is fordítva ülnek a lovon. Csak éppen ezen te nem tudsz változtatni.


"az anyuka szemrehanyoan mondta nekem hogy az ő gyerekük nem lenne ilyen ha az enyém nem vinné bele a pl rohangalasba, vagy ilyesmikbe"


Itt mondjuk én teljesen őszintén visszakérdeznék, hogy miért baj, ha egy óvodás rohangál az óvodában.

Ennyi mozgásigénye van, mert ennyi idős. Ötvenévesen majd nem fog rohangálni.

Esetleg javasold nekik, hogy engedjék sokat mozogni, vigyék sportolni, vagy ilyesmik.

Azt, hogy az idegbajos viselkedésükkel ők is generálják a problémát, ezt én nem mondanám (noha így gondolom).

2019. ápr. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
23%

Lehet, hogy bennem van a hiba, de nem értem, hogy mégis mi a búbánatos füttyöt kellene egy ovisnak az oviban csinálni, mint ész nélkül és önmagáról elfeledkezve rohangálni.... Akit ez zavar, miért nem tart kutyát? Szerintem mindegy ki viszi bele a másikat ebbe, mert halál normális viselkedés és a másik kisfiú szülei az agyalágyultak, ha szerintük nem...


Amúgy meg az óvónő dolga, hogy keretek között tartsa a gyermeke viselkedését. Ha erre akkor sem képes, amikor 5 gyerek van még ott, ő is inkább ment volna kutya szitternek...

2019. ápr. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Itt nincs senki hibáztatva, gyerekek, játszanak, nem tudjàk magukat kordában tartani.


Pl rokon gyerektarsakkal amig pl vizes lufizunk a kertben, vagy strandolunk, vagy hoembert epitunk, minden gyerek keretek közt van, lehet veluk épiteni, sőt a hoban mi is egyutt szaladtunk velük, hogolyoztunk, gyerekkoncerten kipirulásig ugrálnak, stb.


Az ovibol meg jön a nyakamba ez a dráma es feszültség.


Beszélgetek a gyerekemmel, kértem, mást találjon ki ne a rohangálást, de nem érti mit várok tőle. Nem érti mi a baj ezzel. Csak annyikat mesél, hogy aludtam oviban es y (ez a kis társa), felébresztette őt.

Erre ismételtem hogy de y anyukája mérges, nem szabad rohangálni.

Ebben megint látni rajta hogy nem lát logikát benne (eleve ugye ott sincs y anyuka es miert is kellene arra ügyelni hogy y anyuka ne legyen mérges ha ott sincs.multkor is mikor megrikatták a kis társát a szulei, az uton ugy mentek haza, a gyerekem oda akart menni megvigasztalni)


De hogy adjak egy gyereknek akkora feladatot a kezébe hogy ő irányitsa a jatekot hogy pl játszanak bekötött szemmel egymást keresőset, vagy bármit,amivel mi itthon rokonokkal le tudjuk őket kötni. Hogy vàrjam en egy gyerektől azt hogy kordában tartsa saját magát es a társait?

2019. ápr. 5. 08:04
 9/38 A kérdező kommentje:
A teremben rohangáltak mikor mentem értük. Már szinte mindenkit hazavittek.
2019. ápr. 5. 08:06
 10/38 A kérdező kommentje:

Hogy fegyelmezzem en a gyerekem ha ott sem vagyok?


Azt sem birom a lelkere beszélni hogy en indulok dolgozni addig te reggelizz igyál sokat. Már látom is az ablakbol hogy nem ül le reggelizni de inni sem.

2019. ápr. 5. 08:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!