Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan oldjam meg a masik...

Hogyan oldjam meg a masik szülővel a gyerekek miatt kialakult kellemetlenséget?

Figyelt kérdés

Gyermekem nagyon eleven, irtora szereti a gyerektarsait, az a tipus aki inkább pl fogocskázik, bujocskázik a többiekkel, mintsem hogy ülve épitsen magában vagy bármi.


Az egyik csoporttársa pedig követi a hancurban, igy abbol az lesz hogy nevetve rohangálnak ész nélkül.


Az ovonő csak azt fujja milyen nehéz velük, en pont nem látom azt, hogy lekötné őket, akár csendkirály, vagy székfoglalos csoportos játekkal vagy hasonlo. Pedig irto terelhetők.


Ma ahogy mentem érte, kb öten voltak már csak a gyerekem ezzel a tarsaval esz nelkul rohan, ovonő meg kipirulva annyit mondott, hogy nehéz igy veluk ha egymasra találnak.


Pillanatok alatt leallitottam a gyerekem feladattal, epp hoztam bekért husveti dolgokat, figyelmesen ovatosan átadta, az öltözőbe kijötthozzá ez a kis társa, kerdezgettem őket spontan dolgokrol ittak e eleget, sikerult e kancsobol önteni, stb, mindkettő szepen ult es valaszolt.


De a masik kisgyerek egesz csaladja már ki van bukva a gyerekemen hogy szerintuk az en gyerekem miatt ilyen kezelhetetlen az övék, azon vannak hogy vhogy el legyenek tiltva egymastol.


Miközben en az en gyerekem a husveti dolgok atadasaval lehoztam a rohanasbol, addig a masikat a szuloje, de nagyszülője is orditva, fenekre csapva probálta leallitani, tiszta idegek.

Es azt orditják közben hogy nem jatszhatsz x-el(a gyerekem neve), már megmondtam, fejezd be, mássz le onnan, stb.


Szoval amig mi békésen öltözünk, addig a masikat fenyitik, az enyémet helyezve bűnbaknak, mintha az en hibám lenne hogy az en gyerekem miatt kap az övék, az anyuka szemrehanyoan mondta nekem hogy az ő gyerekük nem lenne ilyen ha az enyém nem vinné bele a pl rohangalasba, vagy ilyesmikbe.


Amig ők ugy mennek haza hogy megrikatják a gyerekuk, amig en meg normálisan tudom kezelni az enyém, öltözik, jön velem boltba, nincs ez a dráma.


Igazábol nekem esik rosszul ez a kimondatlan vád,mintha az en gyerekem lenne a nem kivanatos a csoportba amiert az ő gyerekuk követi es akkor plane még jobban elszalad velük a lo.


Az ovonőt gondolom nem lehet szamonkerni hogy miert nem koti le őket ami nekem egy pillanat alatt sikerult. Ez is annyira zavar. Az tény, hogy csoportban ha a gyerekek le vannak kotve akkor alacsonyabb az esely a bajokra, de konfliktusokra is, ez annyira alap, hogy nem tudnia, alkalmaznia kene ezt?


Arra ertem be hogy 5 gyerek a csoportban, abbol ketto esz nelkul rohan. A gyerekem tarsaval ordit a nagyszulo. En meg gyors mutattam is a husveti dolgokat, a gyerekem kapásbol terelhető.


Megoldasi javaslat arra hogy ne kelljen azt hallanom hogy mert az en gyerekem igy meg ugy viszi az ő gyerekuket a butasagba?


2019. ápr. 4. 22:07
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
*társasjáték volt ami bevillant neki, hogy az is jo játék a társaival.
2019. ápr. 5. 21:56
 22/38 anonim ***** válasza:
27%

szerintem teljesen normális, hogy óvodáskorú gyerekek rohangálnak, mozogni akarnak, és az abnormális, aki arra akarja kényszeríteni őket, hogy egész nap üljenek egy helyben.

most komolyan, miért probléma, hogyah egy gyereknek nagy a mozgásigénye?

Ez szerintem undorító és gázos felfogás, hogy egy 3-4 éves gyerektől valaki azt várja el, hogy egész nap üljön nyugodtan. Miért nem nyugtatózza be mindjárt?

2019. ápr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
68%

A gyerekeket kiviszik minden egyes nap az udvarra kb 2 órát rohangálni az udvarra. Ott szabad. Van tornaórájuk is, ott is szabad.


Szóval mennyi nyugodt játékot várnak el az oviban? 7től 8ig, 1 óra! onnantól reggeli van, utána kreatív foglalkozás, majd tízórai, kimennek az udvarra, ott lehet 2 órát rohangálni. Délben ebédelnek, utána lefekszenek aludni. 2-3 kor felkelnek, utána fél négykor uzsonnáznak, 4től pedig 5-6ig kell nyugton játszani, ami 2 óra max


Tehát egy egész nap bent lévő gyereknek nagyon maximum 3 órát kellene nyugton eltöltenie játékkal, de ez inkább délelőtt és délután 1 óra szabad játékot jelent rohangálás nélkül..


Szerintem nem várnak sokat, abszolút teljesíthető 3 éveseknél ez a szint. Hiszen nem csendben kell egyedül ülniük, hanem futás nélkül játszaniuk másokkal vagy egyedül egy játékkal teli szobában. Miközben az óvónénik olvasnak nekik, játszanak velük, dicsérik őket. Szerintem ez idill.

2019. ápr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Már kezdik kivinni őket az udvarra délutánonként, azaz a szülő is udvaron talalkozik a gyermekével.


Ma az fogadott, ahogy meglàtott, odaszaladt hozzàm hogy szia,anyaaa :) es el is rohant csuszdázni, 3 másik gyerek meg kapásbol utàna.

Ahol jàtszik a gyerekem, oda vonzza tényleg a többit.


A másik szülő(akiről kérdeztem) hamarabb volt, vele csak reggel futottam össze, igazábol kedves értelmes anyuka amugy, de a köszönésen kivul nem jön ki belőlem egy árva mondat sem.

2019. ápr. 8. 19:34
 25/38 A kérdező kommentje:

És beszéltem az óvónővel is, hogy motiválom társasra, bábozásra stb, a szándék a gyermekben is megvan, igérte, hogy kitalál mást is rohangálás helyett, szerettem volna ha segit benne ha ügyes hogy pozitiv visszacsatolast kapjon a gyermekem, de annyit mondott csak az ovonő mosollyal, hogy ó, hát mi is motiváljuk.



Nem mondtam ugyan, de ma sem értem, amig itthon a gyerekemnek ki vannak fuggesztve a rajzai, ragasztott, vágott, festett alkotásai, addig az oviban a kifuggesztett rajzok, festmények között az en gyerekemé egyszer volt csak. Azota mindig keressuk a jelét hogy melyik az övé es nincs kint munkája.ha nem csinálja azert nincs, akkor itthon hogy tudom én leültetni?? Nyomdáztunk falevéllel is, diohejbol teknős is van, gipszet öntöttünk,festette..


Kérdeztem a gyerekem hogy oviban szoktál festeni, ragasztani? Azt mondta, "nemhiszem". Kérdeztem tovàbb, de szeretnél? Majd látnánk akkor a te alkotàsod is a falon!:)mit szolsz?

Olyan örömmel mondta, hohy igen, persze! Mondtam hogy akkor beszélek majd az ovonénivel. Juj de jo!- vágta rá.


Szoval szereti az ilyen jatekokat is. Nem értem mi megy korulotte az oviban, mintha hátráltatva lenne a kibontakozásban vagy nem is tudom


Az addig rendben van hogy eleven, de bevonhato, értelmes, tud figyelni, akkor miert kanászodik el az oviban?

2019. ápr. 8. 19:50
 26/38 anonim ***** válasza:
Amit legutóbb írtál, szintén abban erősít meg, hogy az óvónő nem áll helyzete magaslatán.
2019. ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
0%

Engem meg abban erősít meg, hogy még soha az életben nem hallotta tőled, hogy a csoportban nem szabad rohangálni és azt kell csinálni, amit az óvónéni mond.


Úgy kikerülöd motivációval az utasítást/kérést ahogy csak lehet.


Azért nem fest, mert nem mondja neki senki hogy ezt csináld, azt meg nem szabad. Elsősorban neked kell vele tisztázni a szabályokat, óvónéni meg betartatja, hogy tudod, anyukád is azt mondta, hogy bent nem szabad szaladgálni, ha foglalkozás van, részt kell venni rajta.


Nálunk csak azt hagyják ki, aki nagyon tiltakozik és összecsapja, ha leültetik kreatívkodni.

2019. ápr. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
13%

27-es, te nem olvastad el, mit írt a kérdező?

A kisgyerek örömmel benne lenne a tevékenységekben.

Ha bevonná az óvónő.

A szülő miért felelős? Neki kellene a munkahelyéről odaszaladnia fegyelmezni a gyerekét, mert az óvónő képtelen rá?

A szülő, amikor ő van vele, bír a gyerekével. El tudja érni, hogy azt csinálja, amit ő akar. Az óvónő meg nem, vagy nem is érdekli az egész. Akkor pedig megint ott tartunk, hogy ő alkalmatlan erre a munkára, nem a szülő neveli rosszul.

2019. ápr. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
22%

Szomorúan olvastam a hozzászólásokat. 6-7-nél a pont.

Elég baj, hogy baj, ha egy gyerek rohangál az oviban: TÉNYLEG az a dolga!

És kit érdekel, hogy majd mi lesz a suliban? Majd lesz valami, előre nem idomíthatod arra, plane, hogy az átlag iskola (tisztelet a kivételnek) sem gyerek-kompatibilis.

Szerintem semmi gond a gyerekeddel. Nem tudod vele előre megbeszélni, és nem érti, jogosan, hogy mi a baj a szaladgalassal. Mert semmi. És meg alkalmatlan rá, hogy értelmetlen ígéreteket tegyen.

(Itt is leírom: nincs rossz és hülye gyerek.)

2019. ápr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó: miért normális h a gyerek a csoportszobában rohangál???
2019. ápr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!