Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van olyan, hogy nyaron nem...

Van olyan, hogy nyaron nem mennek oviba a gyerekek? Aki dolgozik, hova teszi a gyereket?

Figyelt kérdés
Masodik kerdesem, hogy a kiscsopis ovisoknak ki torli ki a feneket?
2018. júl. 18. 19:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
4 hétre zár be az ovi, akkor vesszük ki a szabadságunkat.
2018. júl. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%

Igen van olyan. Ahová a fiam járt, ott volt 2 hét leállás, addig mindenki megoldotta. Nagyszülővel, rokonnal, akivel tudta. Egyébként volt ovi nyáron.

Amúgy nyilván ha úgy van, a dadus vagy az óvónéni segít a törlésben, bár az én fiam soha nem kakilt az oviban, és az iskolában sem. Ő mindig itthon végzi el. Nem tud idegen helyen kakilni. Sőt, ha nem egy állandó jelleggel járt helyen (ovi, iskola, itthon, rokonnál) van szó, hanem mondjuk egy bevásárló központról, ott speciel pisilni sem pisil.:(

2018. júl. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Es akkor nincsen egy masik intezmeny nyitva mashol ?

Hat ez brutal ezt nem hittem volna.

2018. júl. 18. 19:48
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk szokott lenni ügyeletes óvoda a leállás idején, ők más időpontban zárnak be, összevont csoportokban vannak a gyerekek. Kistelepüléseken ez nyilván nehezen megoldható. Nekünk a nagyik sokat segítettek, mi is úgy időzítettük a szabadságot, hogy arra az időszakra essen. Iskolában neccesebb lesz, ha már az ovit sem tudod megoldani, az nemcsak 4 hétre áll le.
2018. júl. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
31%

Viszem ügyeletbe, az ovis meg törli magának. Nagyrészük ki TUDNÁ törölni, csak épp nem akarja.


A lányom is simán eléri, mégis az apját ugráltatja. Ő meg "jaj szegénykém". :)


Érdekes, nálam sohasem kiabál, mert engem nem verhet át. Eddig egyszer volt kakás a bugyija, mikor sietett, de azt cseréltük is.

2018. júl. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
48%

Ez a fenék kitörlős infó engem is érdekel, mivel a fiam szeptemberben kezdi az ovit, és habár ő sem szeret idegen helyen, de azért biztos elő fog fordulni pár alkalommal az év során, hogy nyom egyet, és hát 3 évesen (de szerintem még 4 évesen sem) tudják maguknak kitörölni rendesen, főleg, ha undorodik tőle, mint a fiam. Ő rendesen pánikolva nyúlkál hátra, kakis lesz és törli, ahova éri, mire odaérek a törlővel (most tanulja a szobatisztaságot).


Persze majd megkérdem az oviban, de remélem, hogy nem hagyják majd félsz@rosan a bugyiban, hogy kicsípje.


Normálisan, paraszti ésszel gondolkodva kitörli az ember, de ebben az országban sok elmebeteg dolog van, szóval bármilyen horrort el tudok képzelni ezzel kapcsolatban is.

2018. júl. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
58%

Ügyeletes óvoda,vagy munkanélküli ismerős.

Jó magam munkanélküli vagyok,és közmunkába beszámit a besegités a helyi iskolában👍

Már a beiratott elsősök is szokják a sulit

2018. júl. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%

"Normálisan, paraszti ésszel gondolkodva kitörli az ember, de ebben az országban sok elmebeteg dolog van, szóval bármilyen horrort el tudok képzelni ezzel kapcsolatban is."


Akkor vidd a gyerekedet külföldi óvodába, unalmas már ez az ostoba szöveg.


Egyébként természetesen kitörlik itthon a kicsik fenekét, vagy az óvónő, vagy a dadus.

2018. júl. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%
Óvónő vagyok, mi is és a dadusok is segítünk a kicsiknek. Nagycsoportban csak ha nagyon muszáj, akkor már inkább szavakkal, hoszen iskolában senki nem fog segíteni nekik, meg kell tanulni. Nyári záráskor mindig van ügyeletes ovi, nem egyszerre zár az összes. De azt a pár hetet azért nem olyan nehéz megoldani, lehet ida tervezni nyaralást, kirándulásokat, stb.
2018. júl. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
74%
Azért az ovis pár hét zárva tartás annyira nem vészes. Akkor kell kivenni a szabikat. Ha nagyon nem megoldható, akkor ügyeletes ovi. Na de a sulinál már nincs ilyen. 2,5 hónapig zárva van. Nem hagyhatsz otthon egy alsóst egyedül egész nyáron.
2018. júl. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!