Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tehet ilyet az óvónő?

Tehet ilyet az óvónő?

Figyelt kérdés

A gyeremekemnek az apjával külön mentünk már évekkel ezelőtt azóta én már házasságban élek. A gyerek nálam lett elhelyezve teljes jogú felügyeletem van. Természetesen az apa viheti a gyereket amikor tudja vagy szeretné. Viszont folyamatosan a férjem ellen beszéli a gyereket 3 éves kora óta.. néha elég durván. Sokszor szóltam neki ez miatt és veszekedtünk is. Mára enyhült a dolog viszont a gyerekbe benne maradt h apa bántani akarja a páromat sőt rám is voltak durva megjegyzései idézek leszúr engem is..

Na most a problémám az lenne h az oviban az óvónő önkényesen meghívta az apát az anyáknapi műsorra amit nem tudok hova tenni mivel tudja h enyém a felügyeleti jog és én a férjemmel vagy egyedül szerettem volna elmenni mivel a gyerek ideges lesz ha a közelben látja az apját meg a férjemet és azon aggódik h mi lesz..

Tehát a kérdésem az lenne megszólhatom e ezt az oviban vagy nyeljem le a békát valahogy? Na persze úgy gondolom ez a férjemre is elég megalázó mivel ő neveli velem a gyereket többet tett le az asztalra és többet foglalkozik vele mint az apja valaha is..


2019. ápr. 15. 14:32
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ úgy döntöttem megkérdem az óvónőt mégis h gondolta ezt.. de csak normális keretek közt. Most már nagyon nem lehet mit tenni, mert már meg lett hívva.. csak tudni akartam h szerintetek ehhez volt e joga megszólhatom e.
2019. ápr. 15. 15:48
 12/20 anonim ***** válasza:
50%

Ertem én.

De milyen alapon várod el az ÓVÓNŐTŐL, hogy ő döntse el melyik apát hívhatja meg anyák napjara? Honnan kéne tudnia az óvónőnek hogy ti ilyen szinten nem vagytok jóban?

A gyerekednek hogy esne minden gyereknek ott az édesapja neki meg nincs, sőt meg sem hívhatta mert nevelőapjanak nem esik jól?


De fenntartom nem lehet hogy nem is az óvónő hanem gyereked hívta meg az édesapját ahogy az összes többi gyerek?

2019. ápr. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
33%

Csak nehogy nagyobb baj legyen belőle. Mert lehet kiderül fiad akarta meghívni az apját és óvónő megkér ezekután tartsátok távol magatokat az ünnepségtől.

Aztán a fiad meg ott fog állni, holott semmi rosszat nem akart.

Nem jó beleavatkozni, mert a fiadnak kell odajárnia. Mit szólnak az ovistársak, szülők?


Beszéld meg a fiaddal és ha nem ragaszkodik apjahoz, kérd meg ne menjen el az ünnepségre. Ha meg ragaszkodik hozza akkor viselkedjetek felnőttként.

2019. ápr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
35%

Persze az ovonö minden gyereknek mélyen behatolóan tudja a magán dolgait.


Ahogy értelmezem apuka is megy a gyerekért, és ott hívhatta meg az ovonö. Ha pedig olyan ünnep lesz ahol apukák is ott vannak, és egy apuka aki megy a gyerekéért miért ne mondhatta volna az ovonö.


A másik meg miért ne újaput rakod ki a körböl, és a fiad végre egy kicsit had évezze, hogy mindkét szülöje ugyan ott van.


ÈS még csak most kezdödik, mert lesz egy rakat dolog ahol a fiad majd szeretné, hogy az apja is és te is ott legyetek. Döntsd el, hogy újapu vagy az exed.

2019. ápr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó sztem ne fűzz több kommentet mert értelmezni sem tudod amit írtam.. ebben az évben 3-szor vitte a gyereket menni sose ment érte.. teljesen rossz hatással van a gyerek érzelmi szintjére.. én sose uszítanám a gyereket az apja párja ellen.. ő nagyon durvákat mondott neki.. ennek ellénére sose tettem lépést vele. A gyerektartást immel ámmal fizeti.. felajánlottam neki a közös felügyeletet persze nem érdekli.. szóval írhatsz dolgokat de a 1/10-ét nem tudod milyen apa ő.. Összerakom a kezem h a férjem elfogadta és sajátjaként kezeli a gyerekem.. de mellesleg nem arról volt szó h a férjemet akarom h jöjjön erről szó sem volt. De amúgy nem a gyerek hívta hanem az óvónő. De mindegy igazából most már ez van. Én azon húztam fel magam h nincs joga meghívni sztem az óvónőnek a másik félt ha nálam van elhelyezve a gyerek és ezt ő is tudja.
2019. ápr. 15. 18:32
 16/20 anonim ***** válasza:
61%

Hát nehéz is értelmezni a katyvaszodat...


Ki beszéli a férjed ellen a gyereket?

Szállj magadba, ha az ovis gyereked fél attól, hogy együtt látja az apját meg az új pasidat, mert ezt a te dolgod lenne kezelni.

2019. ápr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
60%

De áruld már el, ha van az oviban egy rendezvény apukáknak, miért ne lenne joga meghívni az apukát az óvónőnek mikor nincs eltiltva a gyerektől?

Ha egyszer ő az apja.


Mondjuk legközelebb szólhat neked, anyuka, apukákat meghívjuk egy rendezvenyre, tessék megmondani jelen állás szerint ki a gyerek apukája akit meghívhatok? Szólj nekik hogyan tervezzék a ballagást, nem ám apuka ott lesz, vagy nem lesz, vagy altalad meghívva lesz ott, vagy nem....


Hű mi lesz az esküvőjén a gyereknek, ha egy ovis anyáknapi ünnepely ekkora gond.

2019. ápr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

A gyerek apja nekiment a férjemnek a gyerek előtt.. és azt mondta h leszúr engem is meg a férjemet is.. ez még pár éve volt és még sorolhatnám.. sztem ez igencsak durva..

Amúgy semmi katyvasz nincs ebben az egészben.. te tértél ki olyan dolgokra amihez semmi közöd.. de tipikus ezen az oldalon mindig van egy két alpári személy akik szeretnek beleokoskodni más dolgába.. holott semmit nem tudsz az egészről.. és még mindig ott tartunk h ahogy az előtted lévők is írták nem lett volna joga a tudtom kivül meghívni egy anyáknapi műsorra az apukát mivel ez anyáknapi műsor.. és mi külön család vagyunk ahova ő nem tartozik ez nekem szól nem neki! Majd a ballgására oda oké de erre nem..

De érdekes amúgy h fel vagy lázadva te olvasod amúgy amit írok?? Szted ha osztanám a szülői felügyeletet is biztos pont olyan vagyok aki tiltja a mz apjától a gyereket.. néha észre kéne venni h sajnos azért vannak olyan apukák meg anyukák is akik csak tárgynak nézik a gyereket egy eszköznek amivel a másiknak rosszat akarnak! És sztem ezzel most sokan egyetértenének!

2019. ápr. 15. 19:43
 19/20 anonim ***** válasza:
68%

Nem is értem, mit értetlenkedtek. És miért bántjátok a kérdezőt, hogy az óvónőnek nem kell tudnia a családi viszonyokat! Dehogyisnem!!!

Ilyen esetben, ahol egyik szülőnek van kizárólagos joga, nagyon is tudniuk kell, hisz apuka el sem viheti az oviból (hacsak anyuka meg nem jelölte őt,hogy kiadhatják neki a gyereket).

Szóval addig nincs is beleszólása az óvónőnek, amíg családi "perpatvar" van, de ahol hivatalos bírósági végzés van, azt kötelező tudnia és figyelembe vennie az óvónőnek.

2019. ápr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
De ezek szerint megjelölte, hogy elviheti, amiből naívan én sem feltételezném, hogy ennyire tűrhetetlen személy az apa, hacsak az anyuka előtte nem panaszkodott rá. Szerintem tételezd fel te is a jószándékot az óvónőről, mármint, hogy nem veled vagy a gyerekkel akart kiszúrni (mert mi oka lenne rá?), de elmondhatod neki, hogy bár a gyereket rábízod néha, miért nem szeretnéd, ha az ovis eseményeken egyszerre jelennétek meg, és kéred, hogy mindig előbb veled egyeztessen.
2019. ápr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!