Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tehet ilyenkor egy Óvónő?

Mit tehet ilyenkor egy Óvónő?

Figyelt kérdés
A csoportban elég peremen élő gyerekek vannak, van két 5 éves akik szemtelenek is az mellé, hogy nehezen kezelhetőek. Többször volt már, hogy belerúgtak az óvónőbe, vagy csapkodták a kezét. Ilyenkor általában a felemelt hangnem segített, bár közben vigyorogni szoktak a gyerekek. A legutóbbi eset alkalmával szintén elkezdte az egyik csapkodni a pedagógust, majd közölte vigyorogva, hogy úgyse csinálhat semmit vele, nem hagyja abba. A következő ütésnél a pedagógus visszaadta a kezére az ütést (persze nem erősen), és megkérdezte, neked, hogy esik ez? Kicsit megszeppent a kisgyerek, jól tette, vagy lehet belőle baja?
2015. máj. 18. 07:06
 1/10 anonim ***** válasza:
19%

Az óvónő tudhatna, hogy semmilyen körülmények között nem ülhet meg egy gyereket. Bizony lehet belőle feljelentés és akár az állását is elvesztheti.

Problémás gyerek esetén első körben a szülővel kell beszélni. Ha nem történik semmi, akkor az óvoda vezetővel, nevelési tanácsadó, akár gyamhivatal

2015. máj. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos, tanulatlan, nehezen kommunikálható kisebbségi szülőkről van szó. Lett nekik szólva, de igazából semmi sem változott.A pedagógus még nemrég lépett a pályára, minden kipróbált már ( beszélgetni velük, büntetés, felemelni a hangját), de azt mondta, úgy érzi mégse hagyhatja, hogy őt is püföljék rendszeresen a csoport előtt.
2015. máj. 18. 07:16
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Mondom, szól a felettesenek, az meg majd beszél a szülőkkel. Kerheti a nevelési tanácsadó segítségét is
2015. máj. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%
Aki lepontozott, az biztos tudja 100%ra hogy mi a teendő. Miért nem írja meg? Ja, hogy nem tudja, csak nyomja a pirosat.
2015. máj. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

Büntetés, pl.: nem játszhat, padra ültetés.


Semmiképen ne hagyja magát! Tudjuk, csak a szülőknek meg a gyerekeknek vannak jogai, az óvónőbe nyugodtan bele lehet rúgni egyesek szerint, de nem! Határozottan, erősen fogja meg a kezét, ha megüti! Anyuka mehet panaszra.

2015. máj. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ütni nem üthet egy óvonő ,viszont nevtanba elküldheti a problémás gyereket vagy vezetönek szolni hogy tegyen valamit ,iletve büntibe rakhatja.
2015. máj. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
Ovono vagyok, es hatarozottan merem allitani, hogy a kerdesben szolo ovono, nem alkalmas a palyara. Olyan nincs, hogy nem tud mit kezdeni a gyerekkel. 32 gyerekkel dolgozom, delutanonkent tobb, mint 60-nal vagyok egyedul. Kiemelem a jatekbol, leultetem egy asztalhoz, adok neki egy jatekot, azzal jatszhat, nincs apellata! Ereztetem vele azt, hogy nem o a fonok, nem engedem, hogy a fejemre nojon! Es nem utom meg! Soha! (Mar a hangmagassag megemelese is felesleges, de most nem az a kerdes). Ha mar nagyon kiborul, szoljon a dajkanak, hogy kimegy pisilni, de ne a gyereken vezesse le azt, hogy alkalmatlan a palyara. Ha vezeto lennek, es megtudnam ezt, biztos, hogy elbocsajtanam, es nem azert, mert utott, hanem azert, mert ugy erezte, nincs mas lehetosege a gyerekkel szemben (pedig van. millio).
2015. máj. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó, nem tudok egyetérteni. Problémás, verekedős gyerekekről szól a kérdés, nem pedig átlagos gyerekekről.


leülteted a büntiszékbe? 1 másodperc, és fölpattan onnan. Adsz neki külön játékot? 1 másodperc, és lesöpri az asztalról a fenébe.


Ezeket a gyerekeket arra nevelik, hogy nyugodtan üssék meg a csicska óvónőt. Beléjük nevelik az erőszakot, amit nem hszem, hogy egy pedagógus (akármilyen jó pedagógus is) ki tud irtani.

2015. máj. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%
Nyilvan, ha kifejezetten agresziv, akor nevtan, bar feltetelezem ennek a menetet ismeri az ovono... de, ha en azt mondom egy gyereknek, hogy uljon le, akkor az leul, ha ketperc mulva felall, akkor ket perc mulva megint leultetem. Nem csak atlagos gyerekeim vannak, es a 20 eves palyafutasom alatt, nagyon sokfele gyerekkel talalkoztam. Ez az ovono a gyerekekre orditott, majd racsapott. Erre korlatozodott az eszkoztara. Alkalmatlan.
2015. máj. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
Az óvónőnek pontosan tudnia kell, hogyan kezelje az agresszív vagy "peremen élő" (?!?!) gyerekeket. Ha nem tudja ezt rutinból kezelni, az nem a gyerek hibája. Mondanék pár tippet egyébként, hogy én hogyan kezelném mint szülő, de úgy érzem, hogy - mint szülő - nem az én dolgom ezt elmondani, mint ahogy én sem kérdezem az óvónőt, hogy a fenébe tolmácsoljak végig egy 60 slide-os prezentációt jövő héten, nagyrészt érdektelen hallgatóság számára... Ez alap, hogy egy óvónő kezelni tudjon efféle helyzeteket. Az óvodapedagógusi munka nemcsak abból áll, hogy tündéri angyalhajú tedd-ide-tedd-oda robotgyerekeknek édibédi katicás dalocskákat tanítunk.
2015. máj. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!