Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovis ballagáskor mennyi pénzt...

Ovis ballagáskor mennyi pénzt vagy mit adnátok ha tudnátok drága étteremben lesz sok vendéggel?

Figyelt kérdés
Kicsit rosszul esik, hogy testvérem a fiának ekkora ballagást szervez úgy hogy a mi fiúnknak semmi sem volt. A városunktól 50kmre egy nagyon drága csárdában tartják 70 vendéggel.
2019. máj. 7. 18:54
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem is arról van szó, hogy ne legyen semmi ünneplés. De azért egy 70 fős buli drága étteremben olyasmi, amiről sok menyasszony is csak álmodik...
2019. máj. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem teljesítményt kell csak ünnepelni, ki ez az érzelemmentes emberke, aki így gondolja?


Szülinapokat is ünneplünk, évfordulókat, Nemzeti ünnepeket, vallási ünnepeket.


A gyerekemnek rendeztek a bölcsiben bölcsis ballagást, volt benn buli, elköszöntek a bölcsitől és beszélgettek az oviról. Kapni nem kapott semmit, de a bulihoz nyilván hozzájárultam. Voltak lufik meg miegymás, itthon süti programokra amúgy is járunk, holmikat meg szokott kapni.


Ha ovis ballagása lesz, biztos kap ajándékot, tortát, lufikat itthon is rokoni körben, akkor már a hacacárét is jobban értékeli.


Lezárult egy korszak, valami új jön, nőtt 3-4 évet megérett az iskolára. Nekünk nem, de gyerekmércében az idő is sok és a váltás is nagy. Na meg elköszön az ovitól, az is durva egy gyereknek, hogy x évig minden egyes nap ment valahova, és többet nem fog odamenni, nem veszik körül a megszokott emberek, eltűnnek a barátai.. Szóval gyerekléptékben ez nagy váltás.


Előléptetést is ünnepelnek, ha valaki elmegy, tartanak búcsúbulit, ha valaki kettest kapott a diplomamunkájára, akkor is ünneplik.


Számomra elképzelhetetlen, hogy valaki teljesítményhez köti az ünneplést, azt elismerni kell, az ünneplés érzelmi okai vannak legtöbbször.

2019. máj. 8. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
75%

Ügyes gyerek, hogy sikerült elvégeznie az óvodát, mindenképpen jutalmat és bulit érdemel.


Kisfiúnak mit andék? Focilabdát pl. Amíg a többiek "ünnepelnek", legalább ő is tud magával mit kezdeni.

2019. máj. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
61%

A saját esküvőmön is csak 24-en voltunk egy nem drága étteremben :D


Most fog ballagni oviból a lányom, eszembe se jutott bármiféle bulit tervezni neki. Majd ha elballag középiskolából, megszerzi a szakmáját, vagy diplomáját, na azon már van mit ünnepelni.

2019. máj. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
63%

Én nem vagyok egy nagy flancolós, pedig jól állunk anyagilag, keresztelőt se tartottunk, esküvőnk is egy 25 fős ebéd volt csak, de azért tartunk ovis ballagást.

Mint ahogy már leírták, nem amiatt, mert teljesítmény egy ovit elvégezni, hanem mert egy gesztus, egy korszak vége.

Ugyanúg ahogy lánybúcsúm is volt, pedig az se nagy teljesítmény hogy lett egy pasim. Vagy munkahelyen mikor eljöttem szülni előtte volt búcsúbuli, pedig terhesnek lenni se akkora teljesítmény. De szülinapom is szoktuk tartani,pedig nem teljesítmény öregedni.. Nem?

2019. máj. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
75%
Ovis ballagás? Otthon volt egy kis ebédféle, süti, kávé és kész. Majd középsulisra kap valamit, az teljesítmény.
2019. máj. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%
"Szerintem nem teljesítményt kell csak ünnepelni ... ünneplünk ... Nemzeti ünnepeket" - Azok is teljesítményekhez kapcsolódnak. Vagy szerinted melyik nem?
2019. máj. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
94%
Lányom tavaly ballagot oviból, rendeltem pár tálca sütit , nálunk volt egy kis sütizés. Könyvet kapott, virágot, játékokat, színes ceruzát a rokonoktól. Bőven elég volt.
2019. máj. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!