Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Veszel a gyerekednek ovis...

Veszel a gyerekednek ovis ballagásra valamit?

Figyelt kérdés
Én nem akarok nagy ügyet csinálni ebből az ovis ballagásból de elgondolkoztam, hogy azért ne adjunk-e valamit a fiúnknak?! Ha kislány lenne kapna egy csokrot, de fiúnak mit vehetnék ami nem játék? Az ünneplés is annyi lesz csak, hogy mivel a rokonok (anyuék, tesómék) szeretnének eljönni az ünnepségre, gondoltuk otthon az udvaron főzünk egyet és kész, kicsit összeülünk, de ajándékot senkitől sem várunk.
2019. máj. 8. 11:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
72%

Hát tudod 8-as, ki hogy neveli a gyerekét, meg ki milyen környezetben él.


Gondolom általános végén kocsit kap, középiskola végén meg házat...


Az étterem nem túlzás.

2019. máj. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
95%

Èn csak is iskola kezdös ajándékot tudnék elképzelni.


Mi Németországban élünk. Itt a hagyomány az elsö iskola napot ünnepelni. Ekkor jön össze a család, és édességet és iskola kezdös ajándékokat hoznak. Könyv(elsösöknek való), ceruza, toll, filzek, radirok, julacs, reggelizödoboz,... minden ami kicsit más, vicces, csillogo, de iskolakezdös.

De itt nincs ballagás az iskolából, vagy is itt többet a gyerek nem kap semmit.

2019. máj. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
97%

Hú, nehéz dolog, mert a gyereknek furcsa, ha mindenki halomba kapja a csokrokat, csak ő nem.

Érdemes megbeszélni előre, nálatok mik a szabályok, mit várhat.


A középső most ballag oviból, ugyanúgy csináljuk, mint annó a tesójánál. Csokor 1 db, tőlünk, a család (nagy a család) pedig választhat egy-egy dolgot a 1. osztályban szükséges felszerelések közül. Jövő héten kapjuk meg a listát az iskolától, így kb. 4 db vonalas füzet, 12 színű zsirkreta, origami lapok, stb. lesz az ajándék. Plusz valami apróság, a fiam fociskártyát kért annó, a lányom mindennek örül, legyen az egy új hajcsat vagy matrica csomag. Olyan ez, mint a házasságkötésnél , ha listát készít az ifjú pár, csak itt olcsóbb tételek vannak. 😀

Így a gyerek is örül, és én sem kapok agybajt a sok új játéktól.

Ja és nálunk grillezünk a ballagás után, de ez elég megszokott dolog, így semmi felhajtást nem tervezek.

2019. máj. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
44%

Mi nagy ünnepséget csinálunk sok rokonnal, ajándékokkal. Lezárul az életének a lazább, nyugodtabb része. Iskolás lesz, ez már komolyabb lesz mint az ovi. Szeretnénk megünnepelni. Lego figurás csokrot kap tőlünk, és lego készleteket. Rokonoktól nem várunk el semmit sem, de a keresztszüleitől telefont kap.

A mi családunkban minden ballagást megünneplünk, így volt nekem is és a fiamnak is így lesz.

Mindenki maga dönti ezt el, ki hogy ünnepel. Mi így döntöttünk.

2019. máj. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
36%

8. Okostévé

14. Mobiltelefon

6-7 éves gyerekeknek. Jesszusom, mi lesz, ha tényleg elér valamit az életben a gyermek - elvégzi az általánost, középiskolát, egyetemet...?

Azokat a ballagásokat, életszakaszokat mivel fogja honorálni, ha már most ilyen magasra teszi a mércét?

2019. máj. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
29%

Ha ballag majd a gyerekem oviból, biztosan lesz bulija és kap egy tabletet(talán ipapet vagy valami jobbat)


10. szülinapjára okostelefont


Ha elvégzi az általánost, akkor saját laptopot, kb 15 lesz


16 éves korában mehet először Mon belül valahova önállóan,ha akarja,


17 évesen fesztiválbérletet kap vagy jogsira iratom


18 évesen, ha vidéken élnénk kocsit kapna, de itt bpn felesleges ilyen korán.. Talán külföldi utat kap..


Persze majd meglátjuk, addigra mik lesznek menők és milyen lesz az érdeklődési köre.

2019. máj. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

A mi kislányunk gyerek karórát kapott tavaly (nem okosórát, hanem sima mutatósat), sokszor felteszi, már szépen megtanulta leolvasni.

Én nem akartam plüssös csokrot, egy kis kosárkába köttettem neki virágot, de hiányolta (mivel mindenki azt kapott, nálunk a fiúk is). Szerencsére a Mama hozott és azzal boldog is volt.


Fiúnak még jó ötletnek tartom én is a lufit, nagyon jópofákat lehet már kapni, vagy a ceruzacsokrot, illetve ahogy írták is előttem, valamilyen iskolával kapcsolatos dolgot (tolltartó, kulacs stb.) Csokival én vigyáznék, ha meleg lesz nagyon hamar megolvad.


Amúgy nagy felhajtást mi sem csaptunk, mi voltunk ott plusz anyósom és apukám, beültünk utána a cukrászdába és ennyi. De mégiscsak lezárul egy kis szakasz az életükben, és nekik nagy változás ám ez, szóval igenis megérdemelnek egy kis ünneplést.

2019. máj. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Természetesen volt mindegyik gyerkőcnek egy-egy virágcsokor.

5# voltam :)

2019. máj. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Ha nagy a család, és van rá lehetőség, én a kerti partit vetnèm be. Közös sütögetès, "ünneplés". Ez a családnak is jó, és a gyerkőc is úgy érzi, hogy fontos mindenkinek az ő élete történései. Ajándékot emellé nem vennék, max a ballagásra kapna egy pici csokrot, vagy lufit, de inkább élményt, társaságot, figyelmet szeretnék adni neki, ha tehetem.
2019. máj. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
67%
A ballagásra viszünk egy kis plüssös csokrot, ajándékba pedig könyvet. Tudom vérlázító lesz amit írok, de okostévét alkalom nélkül vettünk.
2019. máj. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!