Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Egy 4 évesnek hogy magyaráznád...

Egy 4 évesnek hogy magyaráznád meg, hogy a csoporttársa miért nem hívta meg a születésnapi bulijára, amikor jóban vannak és a fél csoportot meghívta?

Figyelt kérdés

Nem akarom, hogy szomorkodjon emiatt, és nem is szeretném azt mondani, hogy így mi sem hívjuk meg a kisfiút, csakazértse felkiáltással.

Látta reggel, hogy majdnem mindenkinek ott a meghívó, neki pedig nincs.

Lassan jön az ő születésnapja is, így ti meghívnátok? Nem akarom, hogy bárkinek rossz legyen.


2019. máj. 16. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Így elég nehéz megmagyarázni mert azt írod jóban vannak. De akkor miért nem hívta meg?
2019. máj. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Ezek szerint nincsenek jóban. Beszélgessetek, nem vesztek-e össze tegnapelőtt a mackón!
2019. máj. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Az igazat mondanám: soha senki nem szokott mindenkit meghívni, más gyerek majd meghívja őt is. Nem baj ha gyerekkent már megtanulja az ember a "nem"-et is, sajnos az élet ilyen. Ha egy gyerek jóban van az egész csoporttal, akkor sem hívhatja meg a 25 gyereket. Ezt kell megértetni vele. De ebből az anyukák nagy9bb presztízst csinálnak, a gyerekek túllendülnek rajta 2 nap alatt.
2019. máj. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha Annyira jóban lennének, akkor meghívta volna.

Egyébként meg nem, én nem hívnám vissza.

2019. máj. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Az enyémben 4 évesen fel sem merült ilyen, hogy ő miért nem kap, amikor a másik igen. Ezt a feszkót csak a felnőttek generálják.

De ha már magyarázkodni kell, mit mondanék? Azt, hogy "nem lehet mindenkit meghívni, akit akarunk, valahol meg kell húzni a vonalat a létszámot illetően. Bandika anyukája 8 embert engedett, te nem fértél ebbe bele, sajnálom. De nem baj, úgyis programot terveztem, éppen kérdezni akartam, van-e kedved elmenni aznap sütizni/mozizni/játszóházba, akárhova."


Én meghívnám-e? Én nem, mert nem az én szülinapom. A gyerek szülinapja, amire az ő dolga, hogy kit hív meg a pajtások közül. Ugyanúgy vonalat meghúzva, hogy ennyit és nem többet. Egészen biztosan nálatok is lesz olyan, akivel jóban van, de nem fér bele a létszámba.

2019. máj. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

1. Szerintem ha tőlem kérdezné, mondanám, hogy kérdezze meg a barátját, hisz csak ő tudhatja, miért nem hívta meg.

2. Azokat a gyerekeket hívtam meg a fiam bulijára, akit ő akart meghívni. Függetlenül attól, hogy én meghívtam volna-e magamtól. A tesóm kislányát meg semmiképpen nem akarta, én igen. Nem volt ott.

SZóval ő döntött, ki lesz a buliján ott.

2019. máj. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a válaszokat.

1. Nem magyaráznám meg. Megmondanám, hogy én sem értem, nekem is furcsa, én sem tudok rá magyarázatot. Egyvalaki viszont tud: az illető csoporttárs. Kérdezze meg őt.

2. Meghívnám-e a gyereket? Nagyon egyszerű: ahogy a gyerekem akarja. Az ő szülinapja, nem az enyém.

2019. máj. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én egyenes embernek akarom nevelni egész kiskorától kezdve, ezért mivel én nem tudhatom rá a választ nem is állna szándékomban spekulálni. Megmondanám a gyerekeknek, hogy ha bánt kérdezz rá a barátodnál, miért nem hívott meg, ez a legtisztább.

Ha a gyerekemnek lenne szülinapja, akkor rábiznám kiket hív meg, hiszen az ő szülinapja. Ha meghívná annak ellenére azt, aki nem hívta meg akkor az az ő döntése, de büszke lennék rá, hogy nem egy olyan ember a gyerekem, aki "ha megdobnak kenyérrel, kővel dobja vissza". Nekem fontos, hogy a szívével cselekedjen, mint hogy ha neki fájdalmat okoznak, akkor ő még nagyobbat rugjon valakibe. Lehet így többet sérül az életben, de legalább lesz benne alázat az embertársai felé. Egy idő után még fogja tudni, hogy mi az a szint, amikor nemet mond ő is, hiszen neki is kell nemmel talalkozi minél hamarabb annál jobb, mert nem traumatizálja. Ismertem olyan gyereket iskolába akire először az iskolában szóltak rá, mert a szülei nem nevelték, meg is lett a böjtje. Ő volt az, akinek rosszat mondtál és lelökött a lépcsőn...

2019. máj. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csinálnék belőle nagy ügyet, max annyit mondanék a gyereknek hogy mindenkit az a fiú sem tud meghívni.

Viszont abba nem szólnék bele még ezek után sem h a fiam kiket hív meg, ez teljesen az ő döntése, ha meg akarja hívni azt a fiút aki őt nem hívta meg természetesen meghívhatja. Mi csak a létszámot szoktuk korlátozni.

2019. máj. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Biztos rosszul esik neki, de ez nagyon nehéz. A fiam mindenkivel jóban van a csoportból, 28-an vannak. 10 gyereket hívhatott meg a születésnapjára, mert többen nem fértek volna el és anyagilag sem fért volna bele több (játszóházban voltunk 2500Ft volt/fő).

Akik már nem fértek bele, azokat áthívtuk hozzánk játszani egy másik alkalommal.


Szerintem ha a fiad szeretné, akkor hívjátok meg.

2019. máj. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!