Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti mit tennétek a helyemben,...

Ti mit tennétek a helyemben, ha óvodás gyereketeket állandóan bántaná az ovis csoporttársa?

Figyelt kérdés
A helyzet nem egyszerű. Egy kisfiú folyamatosan bántja az enyémet az oviban.Lepisilte már, lerúgta a csúszdáról, megütötte az öltözőben, stb,stb. A fiam is hibás, mert ezek ellenére keresi a kisfiú barátságát, nem is értem miért!!!Az óvónők tudnak a dolgokról, a kisfiú az egész ovis csoportot bántja, de nem tudnak ellene mit tenni.Már jártunk panaszra az intézményvezetőnél,de ő sem tud mit tenni. Most a gyámügynél próbálkoznak,mert szerintük a szülők félrenevelik a gyereket otthon. Pszichológus is látta a kisfiút, és orvosi papírja van róla,hogy agresszív, és nem jól nevelik otthon. Mit lehet tenni? Nem szeretném másik oviba vinni, meg vagyunk amúgy elégedve az ovival, meg közel van a munkahelyemhez is.
2014. ápr. 12. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem tudnak mit tenni? Állandóan ott kell lenni a figyelmüknek a gyereken, ha ilyen problémás. Ez a dolguk.
2014. ápr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ezeket énsem értem,nem tudnakmit tenni?ha kell legyen egész nap büntiben,így biztos megtanulná,h az oviban mik a szabályok.Lepisilte és nem tudnak mit tenni.Én lehet,h adnék azért egy pofont a gyereknek,de legalábbis elbeszélgetnék vele,megjegyezné,hol a helye.tudom,otthoni problémái vannak,de van amikor nem ezt kell figyelembe venni,hiszen te azon nem tudsz változtatni...
2014. ápr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nálunk is volt egy ilyen kisfiú, bár ő durvább dolgokat csinált. csúszdáról lerúgás, villát csontig döfte a gyerekek combjába. alváskor felkelt és ugrált a gyerekek hátán és reggelig sorolhatnám.

nálunk az óvónők kameráztak, mindent megörökítettek, ezt elküldték az önkormányzathoz akik küldtek egy pedasszisztenst, majd még egyet, majd átküldték másik óvodába (4 hónap procedúra után), ahol adott feltételek várták. pl. csak délig maradhatott, ott se ebédelhet, heti 3x fejlesztésre kell járniuk, szülőknek pszichológushoz tanácsadásért

2014. ápr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Elkeserítő az óvónők tehetetlensége. Nemhogy megütni (ennek én se vagyok a híve), de már rászólni se lehet a gyerekekre, mert akkor a szülők mennek üvöltözni a fenntartóhoz. Hasonló esetet már hallottam, ott úgy oldották meg, hogy a 2 óvónőből az egyik állandóan a problémás gyerekkel foglalkozott, ölébe vette, fogta a kezét, stb. Az ilyen viselkedészavaros gyerekeknek, külön, spec. csoportban lenne a helyük, és nem közösségben.
2014. ápr. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A "problémás" gyerekek integrálva vannak. Van, amikor egy ilyen gyerek kettőnek számít a létszámban. Ez pedig pénz az óvodának.
2014. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az oké,hogy integréva vannak,de csak azokat lehet(ne)-akik nem zavarják a csoport működését,óvoda életét.én is óvónő vagyok volt már nálam ,vak,siket,down-os gyerek ,mindenféle -de ezeket szépen beillesztettem a csopi életébe.ha az óvónénik nem tudnak mit tenni-akkor feljebb kell menni.mondjuk,sajna ilyen gyerek mindenhol van-hogy garantálható,h ha elviszed,vagy sulis lesz,ott majd nincs ilyen.sajnos az én fiam is kereste egy ilyen gyerkőc társaságát-aztán rájött,h nem jó,akkor meg nem szált le róla.ily megbeszéltük,hogy az óvónőtől kérjen segitséget.beszélj te is a kisfiaddal,hogy próbálja elkerülni
2014. ápr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket, a válaszokat! megpróbálunk mindent, remélem jobb lesz, a fiamat sem értem miért jó neki ezzel a kisfiúval játszani.Sok a hasznos tanács!Köszönöm!
2014. ápr. 13. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!