Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák

A kérdés

Ez a ti óvodátokban hogy működik?

Pénteken lesz az ovis ballagás. Minden nagy csoportos megy iskolába, de az én lányom nem,ő a legfiatalabb is. Neki miért kell idén is ballagnia,ha jövőre ugyan úgy ballag? Az óvónő válasza,hogy együtt készülnek,meg ő is kap tarisznyát. De nem értem ez hogy függ össze?

Keress kérdéseket hasonló témákban: óvoda, ballagás

máj. 28. 06:17  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
Vegyes csoport? Mert akkor tenyleg teljesen erthetetlen. Ha csak nagyok vannak akkpr esetleg azert hogy ne erezze kirekesztettnek magát?

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/28Időpont máj. 28. 06:27 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem vegyes. Külön vannak a csoportok.

De így is kirekesztik,mert mikor olyan feladatokat csinálnak,amiket csak a leendő iskolásoknak lehet neki át kellett menni a középsősök csoportjába, holott szerintem nem lett volna baja,ha ő is gyakorol vagy kapott volna papírt ceruzát és rajzolt volna addig.

# 2/28Időpont máj. 28. 06:33 Privát üzenet
Nálunk 4-en maradnak az oviban a csoportból,de ők sem vesznek részt a próbákon amivel készülünk a ballagásra. Végig nézik a próbákat,de mivel iskolaéretlenek ezért nem is igen tudnák előadni a műsort,mert csak visszahúzzák a többieket. Jövőre már ők is ballagnak,akkor már felkészültebbek lesznek.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/28Időpont máj. 28. 06:37 Privát üzenet
Én októberi születésű és ezért évvesztes voltam, és az óvoda nagycsoportját ismételtem meg. Felnőttként is tisztán emlékszem, hogy nálunk a teljes csoportból kiszólították a 3-4 évvesztest, köztük engem, és mi egy óvónővel bent maradtunk, miközben mindenki más kivonult (gondolom a ballagásra). A magyarázatból annyit fogtam fel, hogy "ti nem mehettek". Emlékszem, hogy elsírtam magam, hogy én miért nem mehetek, miben vagyok rosszabb mint a többiek? Főleg mivel amúgy okos voltam, már olvasni is tudtam akkor. Az óvónő próbált vigasztalgatni, de számomra nagyon megalázó élmény volt.

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/28Időpont máj. 28. 06:44 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nálunk csak az én lányom marad most,mert júniusi születésű, így muszáj neki.

# 5/28Időpont máj. 28. 06:46 Privát üzenet

Most mar bem csak az augusztus 31utan szuletettek az evveszetesek?

Regen juni1 volt, de ugy olvasom, h ezt kitoltak

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/28Időpont máj. 28. 07:15 Privát üzenet

A ballagás napján miért lesz oviban? Nem lenne egyszerűbb ha otthon marad?

Azért kap ő is tarisznyát ne legyen sírás, hogy ő kimarad.

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/28Időpont máj. 28. 07:18 Privát üzenet

"Nálunk csak az én lányom marad most,mert júniusi születésű, így muszáj neki."

Nem muszáj. Aug 31-i gyerek is mehet másnap suliba, ha betöltötte a 6-ot.

Nálunk nem ballagtak, de 8-an maradtak. Nyilván 1 gyereket nem akartak kihagyni a készülődésből, ünnepségből.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/28Időpont máj. 28. 07:51 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nekem azt mondta,az ovónő,hogy mivel 2013 ban született így még rá ez érvényes. De hát nem árt neki még 1 év ovi.

# 9/28Időpont máj. 28. 08:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Azért lesz oviban mert neki is menni kell. Kérdeztem az óvónőt muszáj-e,de sajnos igen. Ez lesz az utolsó nap is.

# 10/28Időpont máj. 28. 08:06 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan működik egy belső vizsgálat, ha panaszt teszek az óvónő ellen?
Az ovis jel választása, hogy működik?
Óvodátokban szokott lenni egészségnap? Zártkörű vagy családdal lehet menni? Milyen programok vannak?
Óvodátokban hogy telik a gyermeknap? Milyen programok, elfoglaltságok vannak?
Anyukák, mennyire vagytok megelégedve az iskolai felkészitésre az óvodátokban?
Óvodátokban vezetik a fejlödési naplót? Kaptok írásos dokumentumot hogy a gyerek hol tart a fejlödésben?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Óvodák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!