Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ez a ti óvodátokban hogy működik?

Ez a ti óvodátokban hogy működik?

Figyelt kérdés
Pénteken lesz az ovis ballagás. Minden nagy csoportos megy iskolába, de az én lányom nem,ő a legfiatalabb is. Neki miért kell idén is ballagnia,ha jövőre ugyan úgy ballag? Az óvónő válasza,hogy együtt készülnek,meg ő is kap tarisznyát. De nem értem ez hogy függ össze?

2019. máj. 28. 06:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Vegyes csoport? Mert akkor tenyleg teljesen erthetetlen. Ha csak nagyok vannak akkpr esetleg azert hogy ne erezze kirekesztettnek magát?
2019. máj. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Nem vegyes. Külön vannak a csoportok.

De így is kirekesztik,mert mikor olyan feladatokat csinálnak,amiket csak a leendő iskolásoknak lehet neki át kellett menni a középsősök csoportjába, holott szerintem nem lett volna baja,ha ő is gyakorol vagy kapott volna papírt ceruzát és rajzolt volna addig.

2019. máj. 28. 06:33
 3/28 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk 4-en maradnak az oviban a csoportból,de ők sem vesznek részt a próbákon amivel készülünk a ballagásra. Végig nézik a próbákat,de mivel iskolaéretlenek ezért nem is igen tudnák előadni a műsort,mert csak visszahúzzák a többieket. Jövőre már ők is ballagnak,akkor már felkészültebbek lesznek.
2019. máj. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
77%
Én októberi születésű és ezért évvesztes voltam, és az óvoda nagycsoportját ismételtem meg. Felnőttként is tisztán emlékszem, hogy nálunk a teljes csoportból kiszólították a 3-4 évvesztest, köztük engem, és mi egy óvónővel bent maradtunk, miközben mindenki más kivonult (gondolom a ballagásra). A magyarázatból annyit fogtam fel, hogy "ti nem mehettek". Emlékszem, hogy elsírtam magam, hogy én miért nem mehetek, miben vagyok rosszabb mint a többiek? Főleg mivel amúgy okos voltam, már olvasni is tudtam akkor. Az óvónő próbált vigasztalgatni, de számomra nagyon megalázó élmény volt.
2019. máj. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nálunk csak az én lányom marad most,mert júniusi születésű, így muszáj neki.
2019. máj. 28. 06:46
 6/28 anonim ***** válasza:
86%

Most mar bem csak az augusztus 31utan szuletettek az evveszetesek?


Regen juni1 volt, de ugy olvasom, h ezt kitoltak

2019. máj. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
59%

A ballagás napján miért lesz oviban? Nem lenne egyszerűbb ha otthon marad?

Azért kap ő is tarisznyát ne legyen sírás, hogy ő kimarad.

2019. máj. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
81%

"Nálunk csak az én lányom marad most,mert júniusi születésű, így muszáj neki."


Nem muszáj. Aug 31-i gyerek is mehet másnap suliba, ha betöltötte a 6-ot.

Nálunk nem ballagtak, de 8-an maradtak. Nyilván 1 gyereket nem akartak kihagyni a készülődésből, ünnepségből.

2019. máj. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta,az ovónő,hogy mivel 2013 ban született így még rá ez érvényes. De hát nem árt neki még 1 év ovi.
2019. máj. 28. 08:04
 10/28 A kérdező kommentje:
Azért lesz oviban mert neki is menni kell. Kérdeztem az óvónőt muszáj-e,de sajnos igen. Ez lesz az utolsó nap is.
2019. máj. 28. 08:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!