Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit lehet tenni ilyenkor?

Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az öcsémet az óvodában nagyon kiszemelték maguknak és minden szülő ellene van.Viselkedés problémái vannak, azon belül egy érzékeny kisfiú akit ha bántanak erőszakosan reagál.Már jó ideje ez megy,és úgy mond tehetetlenek vagyunk ezzel kapcsolatban mert valamiért mindig csak a másik oldalt látják,és a miénkre nem figyelnek.A szülők konkrétan összefogtak az öcsém ellen és rohantak a vezető ovónőhöz,mindezt édesanyám háta mögött.Igazságtalannak érzem,hogy mindenki csak egy oldalt hallgat meg.Szerintetek mit tudnánk tenni?Köszönöm előre is a segítséget, és érdekel a véleményetek is.

2019. jún. 21. 18:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%

Az anyád nem szitokszó, egyszerűen a nőnemű szülő megnevezése.

Amúgy kicsit butuska vagy, ha szerinted nem olyan komoly a heylzet, hiszen senki nem került kórházba. Olyan 5 éves korban még elfogadható ez a gondolkodás, afelett már nem

2019. jún. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
95%
Kell kerni egy rendkivuli szuloit es ott akkor elmondhatja mindenki amit akar, egymas elott.
2019. jún. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem igaz, hogy céltábla lesz egy olyan gyerek akinek bármilyen problémája van. Én úgy gondolom, ha bántja a gyerekem valaki folyamatosan engem nem érdekel, hogy papírja van róla vagy sem kiállok érte. Kérdező... Tudom, hogy fájdalmas hiszen a testvéredről van szó akit szeretsz, de azoknak a gyerekeknek akit elver nekik is az, hogy nem tudják őket megvédeni. Nem normális, hogy állandóan verekszik
2019. jún. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mindenhol ez lesz. Ha átmegy másik óvodába, akkor ott is, aztán az iskolában is. Hibásak, hogy nem kezdeményeztek veletek előbb kommunikációt, de gondolom betelt náluk is a pohár.


Nálunk a családban a fordítottját éltük meg. Unokaöcsémnek volt egy ovis társa, aki viselkedési zavarral küzdött. Ő is erőszakosan reagált ha úgy érezte bántják (és ez bármi lehetett).

Az óvónők mindig kérték a szülőket, hogy legyenek türelemmel, a gyerekeket kérték, hogy ne üssenek vissza. De egy idő után elegük lett a szülőknek abból, hogy a gyerekeik kék-zöld foltokkal mennek haza. Aztán eljött a nap, hogy csúnyán megharapott egy kislányt... az arcán. A gyereknek mennie kellett, mert a szülőknél kiborult a bili.


Szerintem nálatok is attól félnek, hogy ez csak rosszabb lesz. Ha úgy érzitek, hogy meg tudjátok őket nyugtatni, hogy képesek vagytok az óvónőkkel jobban uralni a helyzetet, hogy a fejlesztőben biztatnak, hogy jobb lesz, akkor próbáljatok beszélni velük egy szülőin, ahogy előttem is ajánlották.

2019. jún. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!