Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti milyen óvónőkkel találkozta...

Ti milyen óvónőkkel találkoztatok eddig? Mindegyikre szívesen bíznátok a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés

Nekem még nincs gyerekem, de ismerek óvódapedagógus hallgatókat és kistesóm miatt már dolgozó óvónőket is. Sajnos az a benyomásom, hogy nagy többségük nagyon butácska, sokukra nem szívesen bíznám a gyerekem.

Ennek valószínűleg az az oka, hogy azért választják ezt a szakmát, mert máshová nem kellenek. Tisztelet a kivételnek, sajnos kevesen csinálják hivatásként.


2019. júl. 2. 09:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%

11: én az ellenkezőjét látom.

A mi óvónénijeink kedvesek, fiam szeretett járni.

Ellenben a szülőkkel, akik pökhendi lekezelő viselkedéssel kezelték az óvónőket. Mint valami rabszolgákat. Leszúrta az óvónőt az egyik szülő, mert sáros lett a gyerek cipője pl...

és hasonló oltári problémák.


Szóval én pont ellenkezőleg tapasztalom.


És próbáltál már 30 kisgyereket koordinálni?

2019. júl. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

2 gyerekemnek volt összesen 10 óvónője. Ebből 3 volt "butácska", 6 átlagos, 1 nagyon okos. Utóbbi okoska volt a 10-ből a legrosszabb óvónő. Ez az arány egyébként a szülőkre is igaz. Most már iskolások, voltam már pár szülőin, a 30 fős osztályból 10 biztos, hogy kritikán aluli valamiért.


Nagyon nem megbecsült szakma sajnos, pedig sok minden ott dől el, nagy befolyással van a gyerel életére. Rengeteget tanulnak, sajnos nem azt amit kellene, véleményem szerint. Sokkal többet kellene tanulni kommunikációt, konfliktuskezelést. Nekem mondjuk nem sok gondom volt az óvónőinkkel, tanítóinkkal, de a közös dolog volt, hogy olyan dolgokról beszélnek a gyerekek előtt, amiről nagyon nem kellene. Nem szexre vagy ilyesmire gondolok, hogy a gyerekem előtt tárgyalják ki Pistike milyen rossz és tuti javítóban végzi, meg hogy kinek az anyja hogy viselkedik a gyerekével stb, csupa olyan dolog, ami nem tartozik a gyerekre.

2019. júl. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%
12: miért próbálnék? Azért nem lettem óvónő, mert nekem ez nem menne. És nem is mondom meg nekik, hogyan kell gyerekemet koordinálni. De ez nem befolyásolja, hogy ők tudnak-e köszönni. Talán ez beleférne, amikor átveszi meg átadja a gyereket. Ez nekem egy visszacsatolás lenne, hogy tudomásul vette, hogy megérkezett a gyerek. Ehhez képest tegnap reggel az egyik a függönyt igazgatta nagy erőkkel, a másik meg nyomkodta a telefonját.
2019. júl. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
93%
A mi ovinkban dolgozó, óvoda pedagógusokról csak jót tudok mondani. Kedvesek, segítőkészek, türelmesek, a gyerekek imádják őket. Sosem panaszkodott a gyermekem, és a többi szülőt sem hallottam panaszkodni. Bunkók és a szakmához nem értők minden szakterületen akadnak, de ez nem jelenti azt, hogy általánosítani kell.
2019. júl. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
40%

A hugom óvónő. A szakmájában kimagaslóan jó, imádják a szülők és a gyerekek is. A mindennapi életben, hát, hogy is mondjam, butuska....

A gyerekem óvodás évei alatt 4 óvónőhöz volt szerencsénk, mindegyikük a szakmájához jol értő pedagogus volt. Egyiküknek volt egy nyelvtanári diplomája is, a másik gyógypedagógus- gyógytornász is volt. Egyikük a hugomhoz hasonloan szinten nehezen igazodott el a való életben.

Amúgy azt vettem eszre, hogy ha valaki ugy tanul tovább, hogy mellette nem dolgozik, a szülei eltartják, otthon se sokat kell hozzá tennie a létezéshez, akkor a szakmájában jó, de a való életben elég elveszett emberke lesz.

2019. júl. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
92%
huhh, már másodikos a gyerekem, de volt az oviban olyan óvónő, akitől én is simán megijedtem, ha megszólalt. 2 ilyen volt, akihez nem volt hajlandó bemenni sem, ha korán, összevont csoportba érkeztünk. Ilyenkor inkább a folyosón üldögélt, amíg meg nem érkezett a sajátja.
2019. júl. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem van pár tény, amit az óvónőkről és a munkájukról tudniillik.


1. Az óvónőknek nem kell feltétlenül okosnak lenniük,bsokkal fontosabb a gyermekszeretet, türelem, toletancia, gondoskodó pedagógia.

2. Az óvónőképző nem egy atomfizika, de attól még a munkájuk nehéz.

3. A gyerekekkel való foglalkozáshoz alapvető alkalmasság szükséges.

4. Valóban vannak nem a pályára valók akiket jó volna szűrni,de sajnos úgy néz ki, hogy Magyarországon ez is hiányszakma (és nem azért, mert kevesen végeznek a főiskolán)


A szülőnek és az óvodavezetőnek a felelőssége észrevenni, ha "gond" van az óvodapedagógussal, vagy a gyerekre rossz hatással van. Ugyanakkor az is a szülő feladata, hogy a gyereke tudjon szocializáltan viselkedni, megnyilvánulni, ugyanis a türelem és az idő a "nem nevelt" gyerekekre megy el, a többiek rovására. Ez kihat a többi gyerekre és óvónőre egyaránt.

2019. júl. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
4 óvónőt ismerek (gyerekeim óvónői), 3 idősebb és 1 korombeli (30+). Azt látom, hogy az idősebbek már jóval tapasztaltabbak, de a fiatalabb is okos, látszik, hogy megtanulta a szakmáját. Nekem egyikkel sincs bajom.
2019. júl. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
20%
A szülők kioktatása nagyon idegesítő. Ettöl még lehetnek jó óvónők, a gyerekeknek szükségük van még irányításra és némi nevelésre bent is, de többségük akkor sem tudja ezt a stílust levetkőzni ha szülőkkel beszél. Én meg nagyon-nagyon felhúzom magam ha felnőtt létemre nevelni próbálnak.
2019. júl. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
16%

Én óvónőnek szeretnék tanulni.

Elszomorít, hogy sokak szerint buták az óvónők és ez alapján általánosítják őket.

Én például nagyon szorgalmas vagyok, világ életemben kitűnő voltam. Kémiából (emelten), matekból is ötösre érettségiztem.

Szerintem egyszerűen csak nagyon alacsony a ponthatár. Ha 280-300 helyett mondjuk 360 lenne akkor már is több lenne a tanultabb óvónő.


Egyébként én is eddig csak kedves, okos, türelmes óvónőkkel találkoztam.

Óvódával lakom szemben és látom mindig, hogy viselkednek a gyerekekkel.

Viszont látom azt is, hogy sok szülő mikor megérkezik ordibál a gyerekével torkaszakadtából.

2019. júl. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!