Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyermekotthonban dolgozók, mi...

Gyermekotthonban dolgozók, mi volt a legdurvább eset/helyzet amivel találkoztatok?

Figyelt kérdés

Ti hogy látjátok, általánosságban mennyire gyakoriak ezek az akár 'horrorba illő' történések, helyzetek?


+ Ha valaki tudna mesélni kicsit részletesebben is, akkor hajrá, megköszönném! :)



2019. jún. 15. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Senki nem fog erről beszélni. Gdpr... és titoktartás!
2019. jún. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oh, rendben, bocsánat!
2019. jún. 15. 21:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg a neten Zebegényi Péter cikkeit, a wmn.hu-n szokott publikálni. Volt gyerekvédelmis, elég komolyakat írt a munkájáról.
2019. jún. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, olvastam őket ^^

Onnan kaptam kedvet a pályához!


Gyógypedagógusi végzettséggel (egyetem - ELTE BGGYK) felvehetnek majd nevelőnek, vagy kezdetben 'segítőnek'? (gondolok itt, nappalos stb. - nem igazán tudom mi a hivatalos megnevezése a munkakörnek)


Igazából az lenne a kérdés, hogy milyen gyakoriak az olyan helyzetek amiken a hírportálok csámcsognak?

(gyilkosság, öngyilkosság, szexuális zaklatás /gyerekeknél/ stb.)


Persze az eredeti kérdést sem nevekkel gondoltam, csak úgy nagy áltakánosságban, hogy milyen jellegű veszélyesebb helyzetek lehetnek.

Verekedés, drog stb.


Gyermekotthonban szeretnék dolgozni, a kérdést elsősorban azért írtam ki, mert kíváncsi lettem volna, hogy mi az amire fel kellhet készülni.


De köszi a válaszokat! :)

2019. jún. 18. 11:53
 5/5 anonim válasza:
100%

van egy kis tapasztalatom a gyermekotthonokból. Súlyos problémákat okoz a drog, az alkohol. A cigi itt a jobbak közé tartozik. A rendőr ebbe az otthonba minden másnap jár. Sok a szökés, viszont általában a gyerekek pár napon belül visszajönnek. Gyakoriak a verekedések, viták.

Ugyanakkor nagyon ragaszkodóak a gyermekek, erősen szeretethiányosok, szeretetre, megértésre vágynak, és ezt legtöbbször csakis a nevelőtől kapják.

Nem könnyű munka, az biztos.

2019. dec. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!