Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyire baj ovi kezdéskor ha...

Mennyire baj ovi kezdéskor ha a fiam lassan ebédel? Kb 1-1.5 óra alatt végez.

Figyelt kérdés
2019. júl. 12. 12:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
86%
Na hát épp ez a gond. Mi az, hogy másképp nem eszik..?! Most akkor te neveled őt vagy ő téged? Azért hajlandó csak így enni, mert te hagytad neki! Meg kellett volna tanítani, hogy ebédnél eszünk és nem játszunk meg mesét nézünk, az majd ebéd után jöhet. De ne aggódj, ha már neked nem sikerült erre nevelni a gyerekedet, az oviban majd rájön, hogy max 30 perce van enni és se mese, se játék, sem semmi más nincsen..
2019. júl. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy azért nem eszik mert nem éhes?

Mikor eszik előtte? Egyik ismerősöm kiteszi egy tálba a pukit/kukit (ki hogy hívja) és egész délelőtt nassol. Persze, hogy nem eszik ebédre szinte semmit.

Kezd el kialakítani a rendszert. Reggeli 8 órakor, 10 órakor egy kis gyümölcs, délben ebéd, 3-4 kötött uzsonna és este vacsora. Közte ne nassoljon. Ha éhes lesz, enni fog. Oviban sem kap máskor enni. + Üdítő helyett vizet adj nrki, mert a cukros lötty is eltelíti.


És természetesen egyél vele. Minden zavaró tényezőt kiiktatni, leülni együtt az asztalhoz és enni. Én mindig így csináltam, 1,5 évesen kanállal és villával is evett. Nem volt egy tiszta folyamat a hozzátáplálás kezdetétől eljutni ideáig, de oviban már szépen evett.

2019. júl. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is még most kezd el átnevelni, mert még fogja szenvedni az ovit!
2019. júl. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
67%
Hát kérdező, azt hiszem kb mindent leírtak előttem. Az evés az, amikor leülünk az asztalhoz, kimerjük a kaját (mese és játek nélkül) és megesszük. Amiről te beszélsz az játék és hozzá egy kis nasika (legyen az rántotthús akár). Kicsit el van rontva a dolog, de ezt te tudod áformálni. Ha jól számolom napi 5 étkezésX1.5 óra- a te fiad egesz nap csipeget mese es jaték közben. Hát az oviban megtanulja majd, hogy kell normálisan enni, csak kicsit érdekes, hogy ezt az alap dolgot a szüleinek kellene megtanítani neki.
2019. júl. 15. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!