Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Külföldre költöztünk fél éve....

Külföldre költöztünk fél éve. A lassan 5éves kislányom most kezdte az ovit. Az első 4nap 3órát volt, ma 5 órát. Ma sírt az oviban kicsit, este itthon nagyon. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Mivel segíthetnék neki? Úgy a nyelvet nem beszéli még és jövő héten egy órával többet kell lennie,mert én sem leszek már otthon. Féltem őt!

2015. aug. 10. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

igen ez törés, minden gyereknek aki nem tudja magát megértetni(még nem beszél), ill érteni sem tud, még nagyobb baj. általában magatartászavar, agresszió lesz belőle.


szerintem tanítani kellene a nyevet neki otthon.

hogy van, hogy pisilni kell, szomjas vagyok, éhes vagyok, vagy bántottak, kérek zsebkendőt, szalvétát, stb, minden olyanra, amit az óvónőnek ki kell hogy tudjon fejezni.

játékosan játszani a nyelvvel otthon.(nem mint egy iskolában..)bátorítani, kudarcok esetén(ha mégsem tudja kiejezni magát)megtanítani arra, hogyan tudja a kis lelkében lerendezni, ne tehetetlennek érezze magát, hanem próbálja tanulni is feldolgozni a dolgokat.(pl legyen bent macija, mesélj róla neki, hogy ő mindig ért téged, mindig szeret, majd ketten együtt győzni fognak, stb)

2015. aug. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ugyan már.. Ez megszokott jelenség külföldön. Hidd el az óvonőknek nem ujdonság a nyelvet nem beszélő gyerek.


Minden gyereknek nehéz az ovis kezdés. Ha 5 évig otthon volt veled, nem csodálom, hogy nem egyszerű a beilleszkedés. Időt kell neki adni, hogy megszokja a dolgot. Beszélgess vele, hogy mi volt jó az oviban mit csináltak, mit tanult ott :) Szerintem pár hét és megszokja.

2015. aug. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nm kell féltened. A gyerekek hamar alkalmazkodnak. Mondd neki, hogy pár hét múlva megtudja értetni magát a többiekkel, akkor is, ha még nem beszéli a nyelvet, és jelezd a problémát az óvónőnek. Ők sokat tudnak a lányodnak segíteni.
2015. aug. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

tanitsatok meg nehany alapveto kifejezesre, ehes vagyok, szomjas vagyok, wecezni kell.


Aztan majd beleszokik. Nem konnyu sajnos az elejen.

2015. aug. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek,minden tanácsért hálás vagyok!

Több dolgot megért már,természetesen pár alap dolgot tanítottunk neki(nem könnyű,mi is most tanuljuk a nyelvet,Finnországban élünk). Van egy magyar óvónő, igaz nem az ő csoportjába jár,de itt sokat vannak udvaron még esőben is így vele is sokat találkozik. Ő mondta,hogy megérteti magát,az udvaron nem,de bent barátkozik. Az óvónők nagyon kedvesek,foglalkoznak is vele. 4napig hazahozni alig tudtam,ma meg ez a sírás? Nem is az ovis sírás,mert pár perc volt(hazafelé vidáman mesélt mennyire szuper volt),de ez az esti sírás,meg hogy nem akar menni..

2015. aug. 10. 23:08
 6/12 anonim ***** válasza:
45%
a jószándékú segítséget lepontozni...?
2015. aug. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én senkit nem pontoztam le.
2015. aug. 10. 23:19
 8/12 anonim ***** válasza:

Pár alap dolog:


Szomjas vagyok, kaphatnék vizet?: minulla on jano, saisinko vettä?

vc-re kell mennem: Minulla on vessahätä..

Bántanak: minua kiusataan.

Mikor jönn anyu: Milloin äiti tulee hakemaan?

Beteg vagyok: Olen sairas.

Ha van még valami írd meg, szívesen segítek, Finnországban tanultam óvonőnek.

2015. aug. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! Szerinted mennyi idő,mire jobban megérti majd a nyelvet?
2015. aug. 11. 07:05
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez egyéni, de pár hónap alatt megértik a fontosabb dolgokat.

Nem tudom melyik városban vagy én Espooban vagyok, itt a gyerekek kapnak külön nyelvet fejlesztő óvonőt is heti pár alkalommal. Ez jó, mert így tudják követni a gyerek fejlődését is.

Ha mész legközelebb kérdezz rá van-e nálatok ilyen. Nem lesz gond, mi fél évig tanultuk, hogyan kell bánni a nyelvet nem beszélő gyerekekkel, tehát itt nagyon jól képben vannak az óvonők. A sírás pedig normális, sok gyerek sír, még akkor is ha beszéli a nyelvet. Ha sokáig nem javul a dolog beszélj az óvonővel, vagy a neuvolaval.

2015. aug. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!