Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akinek nincs segítsége, hogy...

Akinek nincs segítsége, hogy oldja meg az óvódai szüneteket, betegséget?

Figyelt kérdés
Szeptembertől megy a lányom óvódába és semmi segítségem nincs, a nagymamákra nem számíthatok. Az öcsivel még itthon vagyok februárig biztos. Viszont utána fogalmam sincs hogy lesz, ha én is munkába állok. Arra lennék kíváncsi, a hasonló helyzetben levők hogyan oldják meg, amikor beteg a gyerek, vagy tavaszi-őszi-nyári-téli szünetet. Az összeset szabadsággal vagy táppénzzel ?
2019. júl. 13. 19:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%
Ha beteg volt a gyerek, akkor táppénz. Szünetben szabadság, vagy bébiszitter.
2019. júl. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
42%
Táborozás, Csaba.
2019. júl. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
*csana
2019. júl. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
88%
Felváltva és táborokkal. Ovi szünet csak egy hónap, a suli sokkal húzósabb és az olcsóbb táborok is heti egy húszas fejenként. És néha home office.
2019. júl. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
43%
A szünetek még hagyján,mert azokat tudod elöre tervezni, a meloban is jo elöre ki tudst rá venni szabit. Inkább a sok betegség a gáz...lányomnak az utobbi 3 honapban nem volt olyan hét az oviban amit teljesen végigjárt, egyik betegségböl a másikba esett...még itthon vagyok a kicsivel igy ez nem volt gáz, de ha dolgoznom kellett volna akkor már tuti kirugtak volna h minden héten 2-3 nap táppénz..
2019. júl. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
12%

Nekünk ez az első ovis nyár, jövő héten kezdődik 4 hét szünet, ebből mindketten 2 hetet kivettünk, ekkor megyünk nyaralni. 3. héten Mamánál lesz, 4. héten felváltva dolgozunk. Egyébként a Nagyszülők nálunk sem opció, mert messze laknak és még dolgoznak. Most nagy szerencse, hogy Anyukám ki tudott venni 1 hét szabit.

A Fiam nem beteges, márciusban kezdte az ovit, azóta 1x voltam Vele otthon, akkor is csak azért, nehogy még jobban elkapja a betegséget.

Nem tudom, később mi lesz, hogy oldjuk meg, de a szabit-táppénzt kihasználjuk, amennyire lehet és a munkahely engedi ...

2019. júl. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha ciki, ha nem, én ezért megyek vissza 3 éves korától gyárba, mert ott 12 órás munkaidő van, ha kiveszel szabit érdemes 2 napot kivenni és akkor végzel mondjuk ma nappalos után 6kor, otthon vagy este, csütörtökön, pénteken (ez a pihenőnapod), szombaton, vasárnap (ekkor dolgoznál) és hétfő, kedden (ekkor pihennél éjszakás után és csak szerdán mész reggel 6ra. :)

Párom 12 órázik a rendőrségen kora végett még (!!!) 23 szolgálata van - 36 éves plusz a gyerek után is van szabija - és azt mondja sose vesz ki ennyit. Most 4 szolgálatot vagyis 2 hetet lesz itthon.

Én is a szabadságok miatt döntöttem a gyár mellett.

2019. aug. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!