Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Allergiás és asztmás, illetve...

Allergiás és asztmás, illetve allergia miatt asztmás gyerekek szülei ti az oviban, hogy tudtátok a betegséget jól kezelni az óvó nénikkel?

Figyelt kérdés
Volt nektek is gondotok?
2016. máj. 6. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát akadt probléma, de végül megoldottuk. Nálunk naponia 2-szer kellett a gyerkőcnek gyógyszert beadniuk. Beiratkozáskor bvittem a szakorvosit, akkor még azt mondták, hogy oké.

Mire kezdődött az ovi, közölték, hogy ők nem eü. intézmény, nem adhatnak be semmit. Magyaráztam, hogy enélkül nem járathatom oviba, mert szüksége van a gyógyszerekre, azzal jöttek, hogy menjek be beadni neki. Na ja, mert az úgy megy! Kérdeztem mi van például a cukorbeteg kisgyerekkel, vagy egy asztmás roham esetén. szerintük az ilyen gyereket speciális oviba kell vinni.

Azt gondolom mindannyian tudjuk, hogy a spec. ovi nem a gyógyszert szedő gyerekeknek van, úgyhogy itt gurultam be.

Utánanéztem a szabályozásnak, és láss csodát, szakorovsi javaslattal NE KELL ADNIUK a gyógyszert, hiszen a gyerek nem zárható ki a köznevelésből. Megvoltak a konktér szabályok, hogyan kell tárolniuk, mit kell felírniuk, stb...

Ezzel már nem tudtak mit kezdeni, a poén csak annyi, hogy a gyógyszert a játékos polc tetején tartották a gyógyszerszekrény helyett.

2016. máj. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ne kell adniuk - be kell adniuk. Félrehord az ujjam.
2016. máj. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtál! Nálunk majd talán most jön a szakorvosi igazolás, hogy mire allergiás, mert eddig 2x voltunk, de még nem tudták kimutatni! A szert simán beadták ugyan, de pont egy helyettesítőnél kezdett el befulladni a gyerek (de nagyon túl lett reagálva) és most óriási nagy kavar van belőle! :(

Gyógyszert meg pont azért nem adtam neki, hogy el tudjuk újra menni egy vizsgáltra, mert ilyen erős tünetei még soha nem voltak... hátha kiderül, hogy mitől van... végrevalahára'.

Utána (még most is) idegeskedés "hegyek" vannak!

Még kérdések: simán elviszik kirándulni?

Szokott bármikor a gyerkőcöd túlpörögni a ventolintól vagy a gyógyszertől?

Mert ez volt a másik gixer, hogy állítólag túlpörgött a ventolintól. Otthon eddig nem volt gond.

2016. máj. 6. 16:57
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Lányom kruppos ezért biztonsági okokból van bent két légzés könnyítő kúp mert soha nem lehet tudni mi hozza elő. olt ez a duma ők gyógyszert nem adhatnak be. Én vissza kérdeztem ha a gyerek befullad és meghal ki fogja a felelősséget vállalni. Na akkor a pedagógiai asszisztens belátta ez nem játék.
2016. máj. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Voltunk szakorvosnál ma és kértem mindenféle igazolást, gyógyszerbeadásról leírást etc. Remélem hogy elég lesz!
2016. máj. 9. 16:13
 6/9 anonim ***** válasza:

4!


És azért ki fog felelősséget vállalni, ha a gyereknek allergiás roham lesz a gyogyszertol és meghal?

Nem viccből nem adnak be gyógyszert csak és kizárólag szakorvosi javaslatra. Te azt csinálsz a gyerekeddel, amit akarsz, azt adsz be neki, amit akarsz, aztán majd max vered a fejed a falba, ha balul üt ki. De az óvónőnek nem feladata, hogy kísérletezzen a gyereke, meg az anyuka kedvében járjon. Majd ha anyuka beviszo a hivatalos orvosi igazolast, akkor be fogja adni az azon szereplő, eloirt gyógyszert.

2016. máj. 11. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó nem olvastad el rendesen, amit írtam! Amúgy meg----------------------------- ****
2016. máj. 19. 13:22
 8/9 anonim ***** válasza:

KÉRDEZŐ!


Nem is neked írtam, hanem a 4. hozzaszolonak.

2016. máj. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor bocsi! Azt hittem hogy 444!!! :) effektus!
2016. máj. 30. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!