Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A kishugomnak nincs önbizalma....

A kishugomnak nincs önbizalma. Mit tehetnénk? (7 éves)

Figyelt kérdés

Nagyon sajnálom mert tündéri kislány,senkinek nem árt,de aggódunk érte. Nem mer kiállni magáért,mert fél hogy akkor nem játszanak vele. Inkább mindig azt játsszák amit a többiek akarnak csak ne legyen vita. Mindenkivel békében és jóban akar lenni akkor is ha megalázzák.

Olyanokat mondott anyukámnak hogy nem szereti magát visszanézni a videón mert hülyén érzi magát,és nem hajlandó szoknyát hordani,mert egyszer kilátszott a bugyija mikor a többi lánnyal játszott és valószínűleg kinevette valaki. Nem vesz fel akármilyen ruhát amit ráadunk,hülyén érzi magát bennük sokszor,hiába mondjuk hogy nagyon csinos,és ügyes,bátorítjuk. Sosem nevetjük ki,szégyenítjük meg,vagy ilyesmi mégis visszahúzódó. Viszont nagyon szereti a társaságot,szinte képtelen egyedül megmaradni,csak úgy érzem görcsösen meg akar felelni mindenkinek minden áron. Mivel bíztathatnánk?



2019. aug. 6. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

Nem értelek.

Először azt írod, nem mer kiállni magáért. Utána meg hoyg nem vesz fel akármilyen ruhát a kedvetekért, csak amit ő szeretne.


6 éves fiam is hasonló (neki az is mindegy, milyen ruhát veszek elő neki), Ez lassan alakul, nem lehet egyik napról a másikra önbizalommal feltölteni.

Ha a biztos szerető család mögötte van, akik támogatják, nem lesz önbizalomhiányos felnőtt belőle.

De az emberek(gyerekek) különbözőek. El kell fogadni, hogy ő ilyen konlfiktuskerülő típus.

2019. aug. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Először azt írod, nem mer kiállni magáért. Utána meg hogy nem vesz fel akármilyen ruhát a kedvetekért, csak amit ő szeretne."


A kettő nem feltétlenül mond ellent egymásnak. Nagyon máshogy viselkedhet egy gyerek társaságban, illetve odahaza, a szüleivel. Másokkal lehet a végletekig konfliktuskerelő, odahaza viszont akaratos. Már csak onnan is tudom, mert nagyjából én is hasonló voltam...

2019. aug. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
Lehet, de akkor messze nem önbizalomhiányos.
2019. aug. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2-es válaszoló, a későbbiekben hogy alakultak a kapcsolataid? Rájöttél, hogy mi lehetett ennek az oka? Sajnos azt látom, hogy nálunk is ez a gond.
2019. aug. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A másik kettő gyerek nem önbizalomhiányos. Csak ő. Én sem voltam ilyen,pedig ugyanabban a szerető családban nőttünk fel,öcsém sem az. Ő a legkisebb. Nyilván máshogy hatnak mindenkire ugyanazok a dolgok.

És igen,az hogy nem vesz fel egy ruhát,mert fél hogy kinevetik nem épp az elsöprő önbizalom jele.

2019. aug. 6. 23:14
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem tudom, nem nagyon értek a gyerekekhez, meg fiú is vagyok, mindegy. Szóval én csak annyit írnék, hogy nekem pl. általánosban egyáltalán nem voltak barátaim az osztályban meg úgy amúgy sem (gondolom a kislánynál is ez a helyzet), de aztán elmentem egy olyan helyre ahol sok velem hasonló érdeklődésű gyerek volt és igaz, nem ott ismertem meg a legjobb barátomat, de legalább voltak barátaim, akikkel tudtam azt játszani, csinálni, amit szerettem. Szóval én szerintem meglehetne azt próbálni, hogy be íratni valahova, ami érdekli is őt, mondjuk táncra, vagy nem tudom. Hátha barátokra lel ott, ami szerintem nagyot dobna az önbizalmán.
2019. okt. 2. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!