Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 10 èvesen ugrál és beszél...

10 èvesen ugrál és beszél magában?

Figyelt kérdés
Egyik rokonom gyermeke 10 éves. Szülei nagyszülei szerint semmi gond nincs vele. A gyermek az idejét úgy tölti otthon hogy sz udvaron körbe körbe ugrál és beszél magában, de az iskola udvarán is, nem a többiekkel játszik. Akinek ilyen korú a gyermeke hogy gondolja? Vagy mi képzeljük túl ezt? És ez normális?
2019. aug. 8. 22:12
 1/9 Andi80018 ***** válasza:
100%
Éppenséggel lehet normális is, játszik. Lehet valami szerepjáték, ilyesmi. Ha amúgy nincs gond vele, illetve semmilyen kirívó nincs a viselkedésében, amire azért már 4-es gyereknél csak észrevehető lenne, főleg suliban, akkor játék is lehet.
2019. aug. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Remélem hogy így van és csak én tolom túl. Most lesz 3.osztályos, az oviban vissza tartották 2x, mert nehezen érte el az iskola érettséget. Csak az aggaszt, hogy minden nap elmegyek a suli előtt fél 4kor, és 2 éve minden nap ezt látom 😔 a többi gyerektől elkülönülve, és szomszédok is vagyunk, amióta pici ezt csinàlja az udvaron. Eddig úgy gondoltam hogy kicsi még, de már egy kicsit furcsálom, de nálam még pici a gyerek, mást meg nem ismerek akinek ekkora a gyereke, nincs összehasonlítási alapom.
2019. aug. 8. 23:23
 3/9 Andi80018 ***** válasza:
100%
Kétszer? Hát, akkor viszont lehet mégis van valami a háttérben. Viszont, ha a szülők szerint minden ok, akkor nem lehet mit csinálni. Gondolom akkor nev.tanos is, vagy egyéb fejlesztésen részt vett suli előtt.
2019. aug. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha a gyerek jól érzi magát mások társasága nélkül, akkor teljesen rendben van, nem kell ráerőltetni semmit. Ha viszont lenne igénye társaságra, csak problémái vannak a barátkozással és emiatt van egyedül, akkor foglalkozni kell a dologgal. Engem folyton hordtak mindenféle fejlesztésre meg szuggeráltak, hogy menjek beszélgetni meg ide-oda másokkal, csak mert autizmus diagnózisom van, és emiatt az én igényeimet nem vették figyelembe, mert hogy az "nem normális", amit én akartam. Utáltam az egészet, utáltam, hogy olyankor is rám erőltették mások társaságát, amikor én egyedül akartam lenni, és senki nem bírta felfogni, hogy jobban szeretnék egyedül játszani és egyedül lefoglalni magamat. Az eredmény az lett, hogy amellett, hogy más gyerekek nem szívesen barátkoztak velem, mert baromi zárkózott voltam és éreztettem, hogy nem önszántamból vagyok velük, ráadásul kamaszkoromra odáig jutottam, hogy szociális fóbiám volt és olyankor is rosszul voltam társaságban, amikor épp igényem lett volna rá. Évekig tartott, mire felnőtt koromban pszichológus segítségével sikerült feldolgoznom. Amíg a gyerek jól érzi magát úgy, ahogy van, és nem árt senkinek a viselkedésével, addig semmi gond nincs vele és teljesen normális. Nem csak egyféle normális személyiség létezik, az emberek sokfélék, sokféle igénnyel, és ha ezeket az igényeket megpróbáljuk erőszakkal megváltoztatni, azzal több kárt okozunk, mint hasznot.
2019. aug. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó!! Nagyon hasznos volt amit írtál, teljesen máshogy látom a dolgokat így a Te szemszögedből már 🙂 én nem látom boldogtalannak a gyermeket, csak féltettem, mert az ember szereti. És egy jószándékú kisember. De így már el tudom engedni ezt a dolgot 🙂 és teljesen igazad van, sokszor tényleg egysíkúan gondolodunk 🙂
2019. aug. 9. 00:39
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

"autizmus diagnózisom van... semmi gond nincs vele és teljesen normális."

legfeljebb autista - amirol viszont jo lenne, ha tudhatna a kozvetlen kornyezete, ugyhogy megiscsak jo lenne megmutatni legalabb egy pszichologusnak...

2019. aug. 9. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
10 éves, 8-9 évesekkel szocializálódik, teljesen rendben van, hogy úgy viselkedik, mint ők.
2019. aug. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

9 éves fiam van, és kb így játszik. Magában ugrál, "harcol", küzd az elemekkel, közben pedig mondja a magáét. Elvan a saját kis világával.

Persze barátai vannak, velük is tud játszani, de ha nincs senki, vagy éppen olyat játszanak, ami őt nem érdekli, akkor megoldja.

Hogy normális-e? Az én fiam figyelemzavaros, de más gondot nem állapítottak meg nála. Örök ingerkereső, így ha nincs, hát csinál magának. Ez van.

Emellett egy kifejezetten okos, intelligens, az osztályban kiemelkedő teljesítményű gyerek.

2019. aug. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is beszéltem magamban gyerekkoromban, hol csak úgy, kimondtam, amit gondolok, hol meg elképzelt emverekhez, akikkel gondolatban játszottam, de beszéltem az állatokhoz, növényekhez, tárgyakhoz is. A mai napig beszélek néha a tárgyakhoz, nem fognak válaszolni, de tök jó unaloműző :D én se voltam barátkozós sosem, de később megtaláltam a helyem. Mindig is művészlélek voltam, jelmeztervező lettem, ahol a kreativitásom fel tudom használni....és néha jó érzés a textileket győzködni, hogy,fodrozódjanak úgy, ahogy akarom :D
2019. okt. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!