Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Testvérféltékenységet hogy...

Testvérféltékenységet hogy keteljek 10 és 4 éves testvérek között?

Figyelt kérdés
A 10 éves néha olyanokat mond, hogy a 4 évest jobban szeretjük, bezzeg az ő szempontjait szem előtt tartjuk, vele nem vagyunk szigorúak, stb. Sokáig ő volt a legjobb, legmegértőbb, leggondoskodóbb nagytesó, az utóbbi időkben viszont valami elromlott. Normális esetben az lenne az első reakcióm, hogy szenteljek több figyelmet a nagynak, csináljunk kettesben programokat, csakhogy olyan sokszor csinálunk és olyan sok figyelmet szentelek rá, hogy a kisebbikkel szinte soha nem tudok játszani, vele lassacskán szinte csak a férjem foglalkozik, mert a nagy meg engem akar. Úgy érzem, teljesen kisajátít. Nem tudok a családom többi tagjával időt tölteni (férjemmel sem), mert állandóan a nagy érzelmi igényeinek kielégítésén kell munkálkodnom, különben mindenki számára elviselhetetlenül és gorombán viselkedik. Olykor a férjem levált, és ő figyel csak a nagyra, játszanak, sétálnak, én meg a kicsikre, de olyan sose lehet, hogy egyszerűen csak együtt vagyunk, és néha itt a fókusz, néha ott. A nagy mindig középpontban van, a kicsik meg tökre el vannak hanyagolva, ehhez képest mégis ezt kapom, amit fentebb írtam. Szóval ennél többet egyszerűen nem tudok vele foglalkozni, tehá a "figyelj rá jobban" tanács nem megy. Nem tudom, mit csináljak. Amúgy szeretik egymást a tesók, csak a nagy gorombáskodik sokszor a figyelemért. Teljesen megkeseríti ez a családi életünket, segítség!
2019. aug. 12. 09:14
 1/7 A kérdező kommentje:

keteljek=kezeljek

És azért írtam többesszámban a kicsiket, mert van egy egy év alatti babánk is.

2019. aug. 12. 09:17
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

én azt csinálnám,hogy amikor kettesben vagytok,akkor vele is beszéld/kérdezd meg ugyanezt amit itt leírtál. azaz tegyél fel kérdéseket: pl.: kicsim miért érzed úgy hogy keveset vagyok veled hiszen a lehető legtöbbet foglalkozom veled..

Vagy elmondod őszintén hogy nagyon nagyon szereted őt,de nagyon nehéz neked amiért féltékeny a húgára,pedig semmi oka rá.

Szóval a lényeg hogy őszintén beszélj az érzéseidről

2019. aug. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"az utóbbi időkben viszont valami elromlott"

"van egy egy év alatti babánk is"


Én valahol itt látom az összefüggést.

Hogy egyetlen testvérrel osztoznia kellett a figyelmen, azt még elviselte, de ez (legalábbis most) sok neki.

A babával gondolom elsősorban mégiscsak te foglalkozol, nem a férjed.


Mennyire voltak a gyerekek felkészítve a harmadik testvér érkezésére? Örömmel várták?


A megoldásra nemigen van tippem, de nem szégyen pszichológushoz fordulni. Inkább most, mint amikor a gyerek 18 éves lesz és teljesen ellenséges mindegyikőtökkel.

2019. aug. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
7%
Nálunk is ugyan ez van, akkor jól letolom,hogy szálljon magába, elhordom táncra, ott dekkolunk az öccsével míg rá várunk, megveszem neki a drága tánc ruhát,mindent amire vágyik, sok közös programra eljárunk, mást sehova se visznek, nem hogy hálás lenne, még neki áll feljebb! Nem kötelességem őt ide oda vinni, be íratni,, fizetni. Na akkor magába száll, s vissza vesz! Elgondolkodik rajta!
2019. aug. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem is lehet, hogy az új kistesó kavart be. Szerintem keress pszichológust (van TB alapon is), adhat jó tippeket. “Házilagosan” annyit tudsz tenni szerintem, hogy azokban az esetekben, amikor épp körülötte forog a világ, felhívod rá a figyelmét, hogy “most ezt a te kedvedért csináljuk”. De sztm mindenképp kérj segítséget, az nem jó, hogy már a többi családtagtól veszed el az időt és az sem elég neki.
2019. aug. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%

Dehogynem kötelességed!


Ti nem olvastátok az apasági szerződést? Az anya kötelességei is le voltak benne írva, idézni nem tudom, de valami olyasmi volt, hogy a gyerek testi lelki fejlődésének biztosítása meg a tőlem telhető legtöbb vagy valami ilyesmi, anyára és apára nézve is!


Majd egyszer visszanézem.


A szülő kötelessége, hogy támogassa a gyerekét anyagilag is,érzelmileg is.


Hogy végigülje az előadásait, hogy eljárassa valami hobbira, hogy annyit adjon, amennyi futja.


Nem onnan tudja a gyerek, hogy szeretik, hogy megadnak neki alapdolgokat, mi ezért vállaltuk és ez kötelesség is, azon a színvonalon tartani, amin mi élünk.


Onnan tudja, hogyha kijön az óráról megdicsérik, beszélgetnek vele, megölelik, ha anyuka ideges próbálja visszafogni magát a gyereke érdekében, hogy meghallgatja a gyereket, hogy keresi az alkalmat, hogy időt tölthessen vele kettesben..


Aki számonkéri a gyerekén, hogy miért nem elég neki, ha végigüli az előadását, az érzéketlen és nulla empátia szorult belé! Komolyan elismerést vársz, mert elmész a gyereked előadására? Ráadásul nem is egyedül..


A 3. gyerek lesz a gond.


Mivel egy anyuka nem tud 3 gyereket ellátni érzelmileg kielégítően, mert egy igényei is hatalmasak(ez minden anyára igaz), ezért kell alkalmat teremteni, hogy a gyerekek megfeledkezhessenek az anyjuk hiányáról, átterelődhessenek másra.


A nagy járjon táborba, foglalkozásra, a középső úszásra vagy oviangolra, addig a kicsinek tudsz adni egy teljes anyát nyugiban.


Szépen zsonglőrködd ki a dolgot, hogy egyik se unatkozzon vagy gondolhasson rád, miközben a másikkal vagy.


Egyébként személyiségfüggő, kinek mennyi kell az anyjából, ezért nem lehet okolni egy gyereket, nem tehet róla és teljesen természetes.


Mellesleg a 10 éves változó korban van, ilyenkor természetes, hogy jobban igényel a megszokottnál.


Hogyha nem bírod, vezess egy táblázatot, hogy a nagy beírhassa, mikortól meddig voltál vele és hányszor, és hányszor voltál a többiekkel!


Vezesse azt is, hány kedves dolgot mondtál neki, hányszor ölelted, pusziltad meg, ezekre mindig hivatkozhattok, emlékeztethetitek egymást, a nagy meg leköti magát!

2019. aug. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát így nagyon nehéz lehet. A pszichológus jó ötlet. Próbáld a nagyot minden pozitív megnyilvánulásert nagyon megdicserni, erősiteni az önbizalmat. A hisztit viszont pont figyelemmegvonassal jutalmaz. És minden nap legyen egy olyan program, ha csak tíz perc, amit mindig ugyanakkor és közösen csinál az egész család, pl. Mese, ének, családi kalendárium vezetése, mondjuk egy rajzos napló a család életerol.
2019. aug. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!