Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülök, akik kivèteleztek...

Szülök, akik kivèteleztek testvèrek közözött mièrt teszitek? Ès hogy alakul ez ki?

Figyelt kérdés

Nalunk ez generaciokon at zajlott/zajlik.

Dedimama a kicsit kedvelte, mama volt a nagyobb.

Ennek ellenere mamanak is volt kedvence, a nagyobbik lanya, anyum vokt a fiatalabb.


Anyumnak mindig tesom volt a kedvence, mindent megtehetett. Sokat meselte anyum, milyen rossz volt, hogy mindenert ot buntettek meg, mikor nem is volt hibas, neki alig vettek valami, stb. O ugyan ezt csinalja.


Nekem is nagyon roszul esett/esik ez. 3 honapos terhes vagyok iker babakkal. En ugy erzem, keptelen lenek oket bantani azzal, hogy jobban szeretem az egyiket, vagy kivetelezek ve, es rettegek, hogy megis beallok majd a sorba...


2019. júl. 22. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Nincs olyan, hogy 2 különböző emberrel ne legyen más a viszonyod. Elméletben szép a rózsaszín köd és habcsókos buborék, hogy majd a te gyerekeiddel egyformán lesz minden. Nem igaz. 2 teljesen különböző ember lesz, különböző személyiséggel és hozzád való hozzáállással. Nem te döntöd el, hogy melyikkel milyen a viszonyod, alakul az évek során. Lehetetlen, hogy ne így legyen, legfeljebb majd azt hazudod magadnak, hogy nincs így.
2019. júl. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem a kulonbozo viszonyra gondoltam, hanem pl. anyu kiadta, hogy


egyikunk ezen a heten a mosogat-torolget, a masik seper-feltorol. Utana cserelunk.


En pl. mosogatos voltam, tesom nem csinalta a heti dolgat, en nem nezhettem tv-t egy hetig, mert az volt a valasz, ot nem erdekli ki csinalja, legyen meg, es en vagyok az idosebb, nekem kellene peldat mutatni...


En konkretan ilyen dolgokra gondoltam.

2019. júl. 22. 15:04
 3/6 anonim ***** válasza:
98%
Mindig is elegem volt anyámból, így nőttem fel. Mióta 2 gyereket nevelek, már értem, hogy mit-miért csinált, vagy nem csinált jól. Nem esik jól belátni, de megértem. Ami nekem akkor fontos volt, vagy nagy súllyal szerepelt az életemben, az neki nem volt semmi sem, a sok minden más mellett, ami az életében volt. Per pill még kicsik a gyerekeim, két ovi, összevesznek egy filcen, látom, hogy mit-hogy csinálnak, vitáznak, mindkettő masszívan tőlem várja az igazságos megoldást, nekem a fejem 80%-ban a munkahelyi problémáimon van, meg még van egy háztartásom, párkapcsolatom és tanulnivalóim is. Őszintén, pont leszrom a filcet, és volt, hogy akár igazságos, akár nem, fogtam és kivágtam. Nekik ez "trauma", nekem meg csak zaj. Igazságos? Nem. Valakinek az igazságát sérti, biztosan. De ez van. Ennyi a kapacitásom, és ha az A gyerek többet hisztizik, vagy nem találja meg velem a hangot,a kkor többet fog szívni, mint B, aki megtalálja. Mert ilyen igazságtalan az élet.
2019. júl. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Pont emiatt csak egy gyereket szerettünk volna. Én is átéltem ezt, a húgomnak mindent és mindenkit szabadott. Én vagyok a nagyobb, az erősebb, a felelősebb, stb., ezért csináld meg helyette/miért nem vigyáztál rá/téged vonalak felelősségre mert ő még kicsi/maradj itthon este és ne csinálj programot/neked kellett volna jobban tudnod stb. -ről szólt a gyerekkorom. 2 különböző egyetem és kollégium a város 2 végén, de anyám képes volt letolni mert egyszer kissé ittasan ment haza a kollégiumba egy buliból, miközben é zh-ra tanultam,l a saját kolimban. Mert nekem oda kell rá figyelni mert még kicsi (Ja, 20 éves. Tényleg kicsi.)

Tudom, hogy anyu nagyon szeret engem is, sosem vontam ezt kétségbe. Sok mindent azért csinált, mert neki is rengeteg problémája volt és muszáj volt engem is befognia, a húgomat nyilván nem tudta és nem volt választása. Ezt így felnőtt fejjel persze megértem, de gyerekként ezt személyes sértésnek fogtam fel, nem is olyan a kapcsolatunk a húgommal, mint amit szeretnék. Láttam, hogy anyukám mennyit kínlódik hogy megossza a figyelmét, idejét, türelmét a két gyerek közt. Közben ott volt a háztartás gondja, egy rengeteget dolgozó apuka és a saját munkája. Úgy döntöttünk, hogy mi nem szeretnénk, hogy bármelyik gyerekünk is ezt érezze, amit én anno. Mert nyilván az ember tudatosan ráfigyel, de fizikailag lehetetlen. Így egy babát vállaltunk.

2019. júl. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

*mindent és mindenkor.

Nem mindenkit, természetesen :)

2019. júl. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%

Van különbség aközött, hogy másként szeret és aközött, hogy jobban szeret.



Ezért rühellem anyámat. Megérdemli a sorsát.

2019. júl. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!