Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam kedvenc állata a...

Kisfiam kedvenc állata a kullancs. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves, és kedvenc állata a kullancs. Ez nem is volt nagy probléma (persze furcsán néznek, mikor rákérdeznek), mígnem napköziből sírva jött haza, mert az óvónő kiszedte belőle a kullancsot és eltaposta. Mit tanácsoltok? Hiába mesélek neki arról, hogy beteg lesz tőle, veszélyes, stb. Továbbra is rajong értük, mert "menők". A fűben direkt keresi a kullancsokat. Már most azzal szívja a véremet, hogy hadd öltözzön kullancsnak farsangon.

2019. aug. 22. 21:15
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, kicsit megnyugtattatok! :)


Utolsó: mondtam neki, erre mondja azt, hogy "tök menő", mert olyanok, mint a vámpírok.

2019. aug. 22. 22:19
 12/20 anonim ***** válasza:
1%
3 évesen hallott már a vámpírokról? 😮
2019. aug. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Ha rajtam múlna, nem hallana, de az oviban sok hülyeség terjed. :)
2019. aug. 22. 22:32
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor én elmondanám, hogy miért NEM olyan, mint a vámpír, és hogy már inkább a denevér. Hátha átpártol. Denevért lehet lesni alkonyatkor, hallgathatja is, ahogy csipognak, a batman radarjuk a legmenőbb dolog a világon. :) Viszont nincsenek a fűben.
2019. aug. 23. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Direkt senki nem tud összeszedni egy kullancsot. Ha ennyire rettegsz, fúj be. A többi része vicces és ha nem kap majd tőled ennyi figyelmet a kullancs-téma miatt, "le fog róla jönni".
2019. aug. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Imádom! :D
2019. aug. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon édes, imádom :D
2019. aug. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Kullancsot nem igazán lehet eltaposni, ahhoz kemény a kitinpáncélja, köröm között kell szétnyomni. Remélem, igazából ezt csinálta az óvónő, különben az a példány is visszament a fűbe gyerekre vadászni.
2019. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
74%
Én kicsit átverném a gyerekem ebben a szituációban. Azt mondanám neki, hogy mivel ennyire szereti a kullancsokat, lehet sajátja. Vennék neki egy kis terráriumot a szobájába, ami fedett. És utánaérdeklődnék, mi az a bogár, ami tök ártalmatlan, és kicsit hasonlít a kullancsra. Szereznék párat, és beköltöztetném a terráriumba, hadd nézegesse őket. Mivel ezek nagyobb bogarak lesznek szerintem, mint a kullancs, mondanám a gyereknek, hogy ezek már felnőtt kullancsok, nagyra nőttek, meg ezek esznek már mást is a véren kívül. Szerintem 3 évesen még be lehet adni neki ezt, a saját érdeke, hogy ne szedjen ösdze igazi kullancsot a fűben, és ne legyen beteg. Ha vannak saját kus nogarai, talán őket nézegeti majd a kinti vadászat helyett.
2019. okt. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Cuki
2023. febr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!