Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ti vinéttek kozmetikushoz...

Ti vinéttek kozmetikushoz kedvenceteket? Körömvágás, tisztítás, fésülés, kullancskiszedés, ilyesmik?

Figyelt kérdés

2012. máj. 8. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Amit saját magam nem tudok megcsinálni, azt természetesen kozmetikussal csináltatom meg. Ezekhez a műveletekhez nagy gyakorlat kell, s a kutyák esetenként nehezen tűrik. Sőt, amelyik otthon nem tűri, a kozmetikusnál lehet, hogy úgy viselkedik, mint egy kis angyal. Ezért még biztonságosabb is lehet, mert nincs sérülésveszély sem a kutyus, sem a gazdi számára.
2012. máj. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én évente kétszer szoktam vinni a kutyámat kozmetikushoz. Elég hosszú szőrű kutyáról van szó és néha nem árt ha egy szakember akinek tapasztalata van foglalkozik vele. Én is megtudnám csinálni de azzal lehet ártanék is neki.
2012. máj. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Rövid szőrű a kutyánk, nincs szüksége nyírásra, így soha nem vittem és nem is fogom.

Körmét nem kell vágni mivel mi lemozgatjuk rendesen, kullancsot mindig én szedtem ki belőle, ehhez sem kell szakértelem (ajánlom a Scalibor nyakörvet).

Ritkán meg is fürdetem samponnal, mert benti kutya, ezt is el lehet itthon végezni.

2012. máj. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A miénk rövid szőrű, így a fésülését mi oldjuk meg (bár látnátok hogy az a kicsi és rövid szőrű kutya mennyit tud vedleni :D ), ha koszos lesz, mi fürdetjük, a körmét pedig mozgás közben rövidre koptatja. Kullancs még - lekopogom - nem ment bele.
2012. máj. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Yorkshire terrierem van. Szeptemberben viszem utoljára nyírásra, utána márciusban. A kettő között esetleg 1x, ha nincs kedvem szenvedni az apró igazításokkal. Viszont márciustól szeptemberig havonta hordom, mert olyankor rövidre van nyírva.

A körmét 5 év alatt 1x kellett csak vágni, fésülni természetesen én szoktam rendszeresen, és a kullancsot is én szedem ki.

2012. máj. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!