Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Aggódnom kellene, hogy autista?

Aggódnom kellene, hogy autista?

Figyelt kérdés

Kisfiam pár napja lett három éves. A mozgásfejlődésben mindig élen járt, alig volt kettő amikor már pótkerekes bicajjal, háromkerekű rollerrel száguldott. Pingpongozik, persze ügyetlen, de szépen üti el a labdát és próbál visszaütni, stb. De a beszédfejlődésben és értésben elmaradt. Ma volt státuszunk és a védőnő szerint gyanús, hogy főként babanyelven beszél, pedig egy évig bölcsis volt és hétfőn kezdi az ovit, maximum 2-3 szavas mondatokat használ jól(pl add ide, nem kérem, anya gyere stb). Illetve gyanús, nem szereti a szemkontaktust, nem is tartja, nehéz felvenni vele a szemkontaktust. De őszintén szólva ennyi.... átolvastam sok mindent, de semmi más “tünetet” nem találok rá igaznak.

Azt mondta elküldi a papírt a gyerekorvosnak, gondolom ő majd elküld vizsgálatra. Nekem kicsit fel van fújva, nem minden gyerek kezd el hamar beszélni, pláne a fiúk nem. Nem mindig érti mit kérünk tőle, bár a hallása rendben van. Rám hozták a frászt, pedig okos gyerek, sok mindent csinál emlékeztből, nagyon barátkozós, könnyen feloldódik, szereti produkálni magát. Nappal már szobatiszta, bár van néha “balaset”.

Nem tudom mi lehet a baj :(

Ui.: külföldön született, de pár hónapos korában hazaköltöztünk. Apja kint él, néha kint van nála, de nem számottevően sokat idegennyelvi környezetben.



2019. aug. 30. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen le voltam döbbenve amikor a gyerekeim kezdték az óvodát, hogy milyen sok hároméves gyerek nem vagy alig beszél, vagy vagy totál érthetetlenül. Egy év alatt rengeteget fejlődtek.


Persze járjatok utána, nem azért írom, de autizmushoz azért ennél sokkal több minden kell. Szenzoros terápia viszont kifejezetten jót tenne a beszédindításhoz. Mi Ayres terápiára járunk (más okból), döbbenetes a hatása.

2019. aug. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Nem hiszem, hogy komoly baj lenne, ne aggódj! Csak alapos a védőnő. Szerencsére a fejlesztés olyan, hogy akkor sem árt meg egy gyereknek, ha tulajdonképpen nem feltétlen lenne rá szüksége.


Az édesapáról nem lehet tudni esetleg, hogy nem volt-e véletlen megkésett beszédfejlődésű? Mert ha igen, az jó jel, a jellemzően fiúknál előforduló, családban halmozódó megkésett beszédfejlődésnek nagyon jó a prognózisa.

2019. aug. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy autista. A nagyobb fiam majdnem mindent megértett, önálloan oltozott, orrot fujt stb, de csak tőmondatokban beszélt. Nála az volt a gond, hogy kúszásból felállt, leült lépegetett, majd koran szaladt. Neki a mászás, mint kimaradt mozgásforma okozta ezt, mi tornára vittük, most pszichológushoz, ö egy evig visszamarad az oviba még. Nála figyelemzavart, és beilleszkedési nehézséget állapítottak meg, de diszlexia gyanús is, amit szintén ki szeretnénk vizsgáltatni.
2019. aug. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem meg egy ilyen komoly kérdésben nem a gyakoris anyukák egyéni példájára és véleméynére alapozva kellene megnyugodni vagy épp elindulni a kivizsgálás felé. Örülj,hogy a védőnőd szemfüles,indítsd el a kivizsgálást és várd meg a szakvéleményt. Ennel kevesebb "tünettel" is diagnosztizáltak már autistát és "durvább" jelekkel is normális a gyerek. Az autizmuson belül is vannak fokozatok ráadásul.
2019. aug. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt mindenkinek! Termeszetesen lesz kivizsgalas, es minden szukseges fejlesztes, de kivancsi vagyok mas anyukak tapasztalataira is, mert latom sokan vannak hasonlo cipoben. Szerintem az lehet a baj, hogy a fiam nem kuszott, nem maszott, joforman semmit. 6 honaposan stabilan ult, aztan nemsokkal kesobb mar felhuzta magat a kisagyba kapaszkodva. Egy evesen jart el, szulinapja utan par nappal.
2019. aug. 30. 23:49
 6/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, a gyógytornász. Igen, ez a mozgásfejlődésbeli elmaradás nem túl jó. Senki nem volt,aki figyelmeztessen? Védőnő? Sajnos még mindeig alulértékelik- persze a laikusok-annak a fontosságát,hogy legalább a mászás meglegyen, vagy kideríteni,miért is nincs meg. Megint sajnos sokan annak örülnej,hogy milyen "erős" a baba, hogy emnyire siet. Pedig pont az ellenkezője. Ne hagyd annyiban ezt a részt sem,mert enélkül könnyen megbélyegzik egy ADHD- val akér és félremegy az egész élete! Sok példa van erre. KEress egy DÉvényes gyógytornászt és egy olyan terapeutát,aki jártas a Goddard-módszerben,ami még utólag is helyre tudja rakni ezt a problémát. !!!!
2019. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ennyi kevés az autizmushoz.

Ha csak ennyi a baj akkor nem autista.

2019. szept. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7

Vagy más baja is van?

2019. szept. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"a fiam nem kuszott, nem maszott"


Akkor tényleg kell a kivizsgálás, és tényleg hordd rendesen a fejlesztésre, amit írt valaki följebb. Ez fontos! Nem tudom, hogy az állami ellátás mire elég, lehet, hogy érdemes magán terapeutához is járni, ha van rá pénz.

2019. szept. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért a fülét nézesd meg. Az igen gyakori probléma, hogy valami korábbi náthából visszamaradt valami halláskárosodás, és emiatt nem tud fejlődni a beszédben.

Egyébként meg minden oviban van logopédus. Beszélj vele. El akar majd hajtani, de ne hagyd magad. Mindig azzal jönnek, hogy csak a nagycsoportosoknak kell a terápia, de ez nem igaz. A törvény szerint az ovis logopédus már kiscsoporttól köteles foglalkozni a beszédfejlődésben elmaradt gyerekekkel. De ha megvizsgálja, és azt mondja, nincs miért aggódni, akkor ne aggódj.

Az autizmushoz ennél valóban több kell, bár 3 éves korban csak a nagyon súlyos esetekre tudják még kimondani. Enyhébb esetekben van, hogy csak az iskolában derül ki.

Sokat hisztizik, kezelhetetlen, rugalmatlan? Kiakad a változásoktól, nehéz elaltatni, rossz alvó, válogat?

Bár ha mindre igen a válasz, még az sem jelent semmit, de ha nem, akkor az mindenképpen biztató jel.

2019. szept. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!