Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Aggódnom kellene, hogy autista?

Aggódnom kellene, hogy autista?

Figyelt kérdés

Kisfiam pár napja lett három éves. A mozgásfejlődésben mindig élen járt, alig volt kettő amikor már pótkerekes bicajjal, háromkerekű rollerrel száguldott. Pingpongozik, persze ügyetlen, de szépen üti el a labdát és próbál visszaütni, stb. De a beszédfejlődésben és értésben elmaradt. Ma volt státuszunk és a védőnő szerint gyanús, hogy főként babanyelven beszél, pedig egy évig bölcsis volt és hétfőn kezdi az ovit, maximum 2-3 szavas mondatokat használ jól(pl add ide, nem kérem, anya gyere stb). Illetve gyanús, nem szereti a szemkontaktust, nem is tartja, nehéz felvenni vele a szemkontaktust. De őszintén szólva ennyi.... átolvastam sok mindent, de semmi más “tünetet” nem találok rá igaznak.

Azt mondta elküldi a papírt a gyerekorvosnak, gondolom ő majd elküld vizsgálatra. Nekem kicsit fel van fújva, nem minden gyerek kezd el hamar beszélni, pláne a fiúk nem. Nem mindig érti mit kérünk tőle, bár a hallása rendben van. Rám hozták a frászt, pedig okos gyerek, sok mindent csinál emlékeztből, nagyon barátkozós, könnyen feloldódik, szereti produkálni magát. Nappal már szobatiszta, bár van néha “balaset”.

Nem tudom mi lehet a baj :(

Ui.: külföldön született, de pár hónapos korában hazaköltöztünk. Apja kint él, néha kint van nála, de nem számottevően sokat idegennyelvi környezetben.



2019. aug. 30. 21:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ebben a korban általában csak a súlyos autizmus ismerhető fel egyértelműen, főleg egy nem erre szakosodott egészségügyi dolgozónak (védőnő, gyerekorvos). Egy jól funkcionáló autistánál ilyenkor max gyanújelek lehetnek, de amiket leírtál, nem feltétlenül azok.

Az én fiam aspergeres, de 3 évesen az volt az egyetlen, ami picit furcsának tűnt, hogy kifejezetten kerülte a gyerekek társaságát, és az átlagosnál kicsit akaratosabb, hisztisebb volt, ezek alapján fel sem merült senkiben, hogy autista lehet. Később, főleg 5-6 éves korában vált "gyanússá".

Érdemes szemmel tartani, figyelni a jeleket, tüneteket, és ha te úgy látod 1-2-3 éven belül, hogy érdemes utánajárni a dolognak, akkor vidd el egy erre szakosodott intézménybe/szakemberhez. Általános tapasztalat, hogy a védőnők, gyerekorvosok, de még a pedagógiai szakszolgálatok is nehezen szúrják ki az enyhébb autizmust.

2019. szept. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!