Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nektek milyen a viszonyotok a...

Nektek milyen a viszonyotok a tizenèves, autista gyermeketekkel?

Figyelt kérdés

A fiam 12 eves mùlt,enyhe fokban èrintett az autizmusban,nehèz vele bàrmiröl is beszèlgetni,mindenre azt mondja,nem èrdekli,kivève a szàm.tech.dolgokat ès a nyelveket,de azokról is csak rövid mondatokban hajlandò beszèlni.Akàrhova megyünk,rögtön haza akar menni,nem èrdeklik a közös csalàdi programok.

Èrintett szülöj,nektek mi Errol a tapasztalatotok?



#gyerek #autizmus #csalàdi viszony
2019. aug. 29. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Az enyém még kicsi,de szerintem ez inkább a kamaszkor miatt van már :)
2019. aug. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Üdv a Kamaszkori szepsegekben!


Ez nem az autizmusnak tudható be, hanem a serdülőkornak! Én is utáltam ha faggatnak 12 evesen :)


Mi is voltunk kamaszok, sose feledd!

2019. aug. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt,igazatok lehet,ez màr a kiskamaszkor.Persze nem is akarok ràmàszni ès faggatni,csak nèha jò lenne vele beszèlgetni.
2019. aug. 29. 10:30
 4/8 anonim válasza:

Szia! én autista vagyok (aspergeres)!

Kerülöm a társaságot (Ha társaságba vagyok akor van hogy ideges vagyok)

Nehezen nézek mások szemébe.

Nem szeretem ha megérintenek

Nem birok úgy enni ha a szemembe néznek.

Nagyon sok mindent nem eszek meg. Pl pizza fagyi hamburger sajt vaj.

Van pár hang ami idegesit pl vizfolyás és régi képcsöves tvk zugása!

Nem barátkozom!

Nem nagyon tudok beszélgetni olyanokal akit nem anyira ismerek.

Régen nagyon rajongtam a dinokhoz most meg a müszaki dolgokhoz És nem szeretem a családi programokat!

2019. okt. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Ja és alsó osztályban voltak dürohamaim.

Pl 3.ba bezártam valakit a terembe és a tanár fel akarta hivni a szüleimet de én elkezdtem kiszaladni az osztályból. De azóta sincsenek

2019. okt. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Barnabas333 válasza:

Nekünk 6,5 éves az autista kisfiúnk, de ő se nagyon szeret kimozdulni. Szülő tréningen azt mondták sajnos ez náluk normális, sokszor nagyon nehéz hétvégén, mert vagy én megyek el vagy a párom, ritkán tudjuk rávenni, hogy jöjjön velünk.

Bár van amikor örülök, hogy nem kell tömegbe vinni, mivel ugye lehetnek konfliktusok. De nagyon nehéz bármit is elintézni ha otthonról kell elindulni és ő otthon van. Hozzánk meg ragaszkodik.

2019. dec. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Vasárnap. Amikor már számítógépezett egy óra hosszát, alig bírom kirobbantani a gép mellől. Veszekedésbe torkollik. Na végre kimegyünk a friss levegőre. Bő két órát csúszkáltunk a jégen. Anya telefonált ránk, hogy menjünk ebédelni. Akkor meg bemenni nem szeretett volna. Letapad abban, amivel éppen foglalkozik, és nehezen hagyja abba, ha jól érzi magát benne...
2020. jan. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. jan. 20. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!