Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem figyel az iskolában?

Miért nem figyel az iskolában?

Figyelt kérdés
6 éves a kisfiam, külön kell neki, elmondani mit kell csinálni, ábrándozik, nem zavarja az órát, csendben van, szépen felismeri a tanult betüket, szépen ír, itthon mindent elmond mi volt, de kalandozik. Van okom aggódni?

2019. szept. 18. 15:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen ő ilyen. Vannak ábrándozósabb gyerekek, velük többet kell foglalkozni és ennyi. Nincs semmilyen betegsége, ha erre gondolsz.
2019. szept. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
csak mondta a tanító néni gyógypadagógust kell mellé , ha ilyen marad, hogy külön kell neki szólni, de majdnem 3 hét telt el és ilyet mondd, de a felméröi 100 százalékos, és 96 százalékos lett.
2019. szept. 18. 15:20
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Megvan a véleményem a tanító néniről. Csak nem a zuglói híresség...?

Okod aggódni csak a fogalmatlan pedagógus miatt van. A gyereked miatt nem.

2019. szept. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Manapság minden gyerek mellé gyógypedagógust meg pszichológust akarnak, ráfogják a figyelemhiányos betegséget, pedig csak kicsit jobban kellene foglalkozni vele.
2019. szept. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem változik, akkor valószínűleg elküldik nevelési tanácsadóba.

Nem értem, hogy mit vár a tanító néni egy elsős osztálytól, akik nemrég még az oviban játszottak egész nap. Bele kell szoknia a gyerekeknek az iskolai életbe. Ne aggódj miatta.

2019. szept. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lesz okod aggódni, ha a tanító nénivel közösen belebeszélitek a gyerekbe, hogy baj van vele. Teljesen normális egy hatévesnél pár hét iskolai élet után, amit leírsz.
2019. szept. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocs,véletlen elküldtem.Ha otthon mindent el tud mondani, akkor pedig figyel is, legfeljebb nem elég látványosan.A tanító néninek üzenem, hogy nem kell külön elmondani a feladatot,ha megelőzi azzal,hogy előtte jelzi neki,hogy befejezte a rizsat,most fogja mondani a feladatot,figyeljen rá!😀Az ilyen típusú gyerekek általában pont azért kalandoznak el, mert értelmesek, unatkoznak és van idejük álmodozni.

Egy pedagógus

2019. szept. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem az aggodalmadat, a fiammal hasonló problémái voltak a tanítóknak, ilyentájt én is megkaptam, hogy a gyerek sokszor elkalandozik és bámul kifelé az ablakon órán, stb. Megnézte az iskolapszichológus, a nevtan is, de nem találtak nála gondot. A helyzet viszont egyre rosszabb lett (olyan gaztetteket követett el, minthogy olvasott a pad alatt magyarórán), így végül 4.-ben egy figyelemzavarguru magánpszichológushoz is elvittük egy vizsgálatsorozatra (akkorra a fiam már teljes szívéből utálta az iskolát, csak a gyerekeket szerette benne) – ő azt mondta, nagyon gyorsan vigyük át másik iskolába a gyereket, mert embertelen, amiket mesél az iskolában történtekről (márpedig minden igaz volt, egyrészt nem kamuzós gyerek, másrészt minden sztorijánál megkérdeztem a szülőtársakat, akik visszaigazolták azokat), és ez nagyon nem tesz jót neki, és egyáltalán nem meglepő, ha a benne a tanítói által kialakított ellenállás miatt nem figyel időnként.

Ezzel nem riogatni akarlak, csak azt akarom mondani, hogy szerintem alsóban nagyon fontos a tanító személye, hogy az el tudja fogadni a gyereket, ne cseszegesse folyton. Meg azt is, hogy kezdő szülőként könnyű beleesni abba, hogy a végén már hülyének nézed a gyerekedet, holott a hiba nem is benne van. Elsőben, 6 évesen még nagyon picik, és persze, van, aki tök jól bírja a terhelést, sőt a lelki terrort is a suliban, de vannak, akik nem. És nem biztos, hogy ők a „hibásak”.

Nyilván sokan nem értenek egyet velem, de azóta olvastam Vekerdy egyik írását az iskoláról, és osztom a véleményét az alábbiban:

„Októberi, szép verőfényes nap, Ferike hátul feláll, leveszi a pulóverét, odamegy az ablakhoz, kinéz. „Ferike! Óra van! Kisfiam, normális vagy?”


A 27 gyerek közül egyedül Ferike a normális: engedett a testi ingernek és késztetésnek.”

2019. szept. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nekem az is fura, hogy volt egy SNI gyerek az osztályban, akit nem hagytak beszokni a második napon magántanuló lett, mert fél órát tud figyelni, nem szoktatták hanem kirakták.

A kisfiam most azt mondta, hogy sok neki a feladat, amit kér a tanár, szerintem be fog szokni. mert azt látom, hogy képben van.

2019. szept. 21. 15:32
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs okod aggódni, beszoktatási időszak van. De nekem pedagógusként kicsit gyanús, hogy milyen tanult betűket ismer fel? Azt picit később kezdjük el tanítani...
2019. szept. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!