Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben 7 éves fiam problémás az iskolában?

Figyelt kérdés

Nevelési tanácsadóba szeptemberre kaptunk időpontot,

most elsős, nagyon okos, gyorsan tanul, de van amikor szépen csinál mindent az iskolába, és van amikor zavarja a társait, ez főleg akkor van amikor haza jön az apjától. Tegnap már a 4. intőjét hozta haza.


Tegnap nagyon pofátlanul viselkedett velem is, és a tanárnőjével is, rászóltam, beszéltem vele, büntibe is tettem, de nem tudom mit tehetnék még!

Sokszor, úgy viselkedik mint egy elkényeztetett gyerek, pedig, tisztességesen nevelem, foglalkozom vele, programokat csinálok, tanulok vele stb. Próbálok következetes lenni. Igyekszem mindent megtenni.



2018. ápr. 24. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Ha egy elsős 4 intőt összeszedett már, akkor ott komoly baj van. Tanítőnője mit mond? Ők küldtek nev.tanba, vagy magadtól viszed?


Szintén elsősöm van, néha maga a sátán :/ Tanerő is látja, de kezelik a saját lehetőségeik szerint. Most akarok majd időpontot kérni neki mentálhigiénére (nem nevtanba, nem akarok szakvéleményt), nyáron körbejárnám a dolgot.


Ha pl adhd-s, akkor tök mindegy, hogy nevelted, mennyire foglalkozol vele, egyszerűen máshogy van bekötve az agya, és azért nem megfelelő a viselkedése.

Én nálunk erre gyanakszom.

2018. ápr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Magamtól viszem, hátha kitudják deríteni, mi áll a háttérben. Min kell változtatnom.
2018. ápr. 24. 10:30
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

És a tanító nem is javasolta 4 intő után, hogy valamit kezdeni kellene a gyerekkel?

Enyém nemrég totál kiakasztotta, és akkor dobtam fel először, hogy már korábban is gondolkodtam az orvoson, elvinném... de ő azt mondta, nem kell, legközelebb nem lesz gond. Eddig az összes büntetése egy darab feketepont volt, minden problémát szóban rendezünk. Viszont ehhez az kell, hogy jó legyen a kommunikáció közted és a pedagógus között.


És mint írtam, én inkább elviszem majd gyermekpszichiáterhez, mint nevelési tanácsadóba. Az előbbi diagnózist ad, az utóbbi szakvéleményt. Az előbbi egy bno kód, amit ha akarsz, csak te tudsz, az utóbbi címke :/


Ha gondolod, írhatsz privit, ha úgy könnyebb :)

2018. ápr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy miért kap intöt?

Azért mert ugrál órán, mert viháncol, és nehezen ül meg?

Vagy azért mert meg ver egy osztálytársát, bele rug a tanárnöbe, csunyán beszél másokkal?


Mert a kettö között nagy külömbség van. Egy elsös gyerek nehezen ül meg, és ennek idöt kell hagyni. Egy jó tanár vár, és vár, a gyereke gyszer bele szokik a környezetbe...


Amit teh tehetsz, hogy elbeszélgetsz vele,hogy miért csinálja ezeket? Mit érez olyankor? Vannak-e rossz érzései? Mit gondol a többiek mit éreznek?

2018. ápr. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Mi jartunk anno nevelesi tanácsadóba és gyermekpszichiaterhez is, mert a tanarno szerint kezelhetetlen volt a gyerek. Mindkét szakember osztályban való megfigyelés és személyes talalkozasok utan is azt mondta, a gyerek nem rosszabb,mint a többi, a tanárnő nem tudja kezelni....
2018. ápr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Zavarja a társait. Hülyéskedik, nem verekszik, sose ütött meg senkit.
2018. ápr. 24. 10:55
 7/9 anonim ***** válasza:
A nevelésinek nincs sok értelme. Nagy általânosságban nem értenek,ilyenekhez. Vidd magánva: pszichológus, gyógyped, esetleg pszichiáter. A sajátomat 3 évig hordtam, 5 különbözö szakember vizsgálta, egyik szerint sincs baja, i.yen, kinövi. Amúgy autista, nem,is enyhén, de ezt csak lagánban tudtam kiderítettni.
2018. ápr. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
az senkinek nem tűnt fel, hogy ez akkor van amikor hazajön az apjától? Szimpla a magyarázat, apjánál valószínüleg el van eresztve és nehezen rázkódik vissza, sőt ellenáll a szabályokkal teli világnak, mint amikor én nagyanyámnál voltam és utána rosszabbul viselkedtem mint szoktam, hisz nagyinál mindent lehetett :D
2018. ápr. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Dettó! Csak nekünk papírunk van, (beilleszkedési és magatartás zavar)de ellátást sose kapott, nevtan: nincs kapacitásuk! Így elvittem pszichológushoz, aki foglalkozik vele, és tsmt tornára! De sajna annyira öntörvényű, hogy nem tudunk vele mit csinálni. Ideig óráig oké a dolog, aztán valami elpattan és vége. Úgyhogy nem nevelés kérdése!
2018. máj. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!