Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Adhd-s gyerekedet hogy kezelik...

Adhd-s gyerekedet hogy kezelik az iskolában?

Figyelt kérdés

Az enyémet elég rosszul, nem csinálják, ami ki lett neki írva. Házi feladat nincs kész a napköziben, de haza sem hozza, aztán másnap egyest kap érte. Összességében a bizonyítványa 3. Többször beszéltem velük meg az igazgatónővel is, mindent megígérnek, de nem történik semmi, na meg persze a gyerek az oka. Én szeretném másik iskolába vinni, de attól tartok ott sem lenne jobb. Valóban vannak dolgai a gyereknek, bár nem bomlasztja az osztályt, hanem inkább bámul kifelé az ablakon. Noszogatni kell, lassú.

Máshol is így megy ez?



2017. jan. 8. 14:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%
Neveloapam unokajanal gyanitanak most ADHD-t, ot a sulibol elkuldtek pazichologushoz elvileg, ezt mondja az anyja, de sztem pszichiaternel van, mert most gyogyszert akarnak neki felirni, vmi nyugtatot. A 8 eves hyereknek :) brutal.
2017. jan. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem nyugtató az, hanem drog. Az adhd-s gyerek agyában van valami hormon, ami nem termelődik megfelelő mennyiségben, ezért a tünetek. Ezt a hormont adagolják nekik gyógyszer formájában, ami több kábítószerben is megtalálható, de állítják, hogy ah, nem lesz mellékhatása, és rászokni sem lehet.

A gyerekpszichiáter nekünk is adni akarta, de én nem engedem. A tanárok nincsenek tisztában vele, hogy mi ez a gyógyszer, így szerencsére nem is forszírozzák. Azt mondják így is ébren alszik, így neki nem kell nyugtató. Pedig ez nem nyugtató, hanem épp ellenkezőleg. Több anyukától hallottam, hogy a viselkedésproblémákat pont felerősítette. Én egy mataek 5-ért ezt nem akarom bevállalni.

Inkább arra lennék kiváncsi, hogy más iskolákban hogy tolerálják ezt, kap-e extra segítséget. Mert nálunk úgy látom, hogy gyakorlatilag nem hiszik el, hogy a gyerek nem szándékosan nem figyel órán.

2017. jan. 8. 16:47
 3/17 anonim ***** válasza:
Neki azert akarnak "nyugtatot" felirni, mert o meg hiperaktiv kategoria. De vmi tenyleg nincs rendben a gyerekkel, nagyon nagyon zuros a csaladi hattere. A pszichologusnak olyanokat hazudik, hogy o egy pinceben el, es a szomszed visz neki kajat... ugyhogy nala tenyleg baj van, de a lelkevel inkabb. Szerintem egy 8 eves gyereknek semmi ilyen gyogyszer nem megoldas es ha rajtam mulna tilos lenne adni. Ez a felnotteknek is mereg, nemhogy nekik..
2017. jan. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szerencsére a tanárnő kiváló pedagógus, tudja miről van szó.

Pl. tisztában van vele, hogy jobban tud figyelni, ha közben firkál, vagy amíg sok írás után lerázzák a kezük, addig a gyerek kiugrik a padból és kalimpál.

Első padban ül, egyedül, és hogy ne zavarja az órát, megegyeztek, hogy hiába jelentkezik, csak minden 10. választ mondhatja meg, úgyhogy azt kiszámolják, és akkor az az övé.

Vannak kisebb összekoccanások az osztálytársakkal, abban is partner, hogy ezt meg tudjuk beszélni.

Kölcsönösen partnerek vagyunk, ha jelzi, akkor megyek be a suliba azonnal, cserébe én is bármikor mehetek, és óra után mindig van rám öt perce.

Csak így megy, ha mindhárman dolgozunk rajta.

2017. jan. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Szegény gyerek drogot kap.. :( Tökre sajnálom azokat, akiknek ilyen bajuk van.
2017. jan. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát nem tudjuk meg máshol milyen, mert felhívtam a sulit, amit ajánlottak, és azt mondták, hogy majd megbeszélik, hogy fogadják-e, aztán azóta is várom a hívásukat. Elkeserítő ez a hozzáállás a tanárok részéről.
2017. jan. 9. 21:16
 7/17 A kérdező kommentje:
Amúgy ez is tünet, hogy kisebbségi érzése, önértékelési zavara van, nekünk is folyton mondják, hogy nem dicsérjük eleget. Nem, a fenét nem, ez is az agyi folyamatok következménye. Ilyeneket azért nem mond, hogy a pincében tartjuk, de mániája, hogy mindenki rajta röhög a háta mögött, meg hogy ő az iskola leghülyébb diákja, és ezt állítólag én mondtam neki. Próbáltam magán pszichológust, de az meg kapásból elhitte ezeket neki, és engem akart mindenáron kezelni, szóval azt is abbahagytuk inkább. A gyerek agyát kéne rendbe tenni. Persze nem állítom, hogy nekem nem ártana a segítség, de nem ilyen formában.
2017. jan. 9. 21:19
 8/17 anonim ***** válasza:
60%

Jó , legyen ahogy akarod, a tanítónő se tud semmit, meg a gyerekpszichiáter se.

Most 19 a fiam. Volt egy ADHD-s osztálytársa. Anyuka ott is elsunnyogta a gyógyszert, a srác aztán kezeletlenül előbb elfordult az osztálytársaktól, meg a "gyerekes "elfoglaltságoktól":sport, beszélgetések.

Végül megtalálta a drogjait(rosszabbakat a tablettánál, aminek adagja, és szedési rendje van): 10 évesen nikotin, 12 ben alkohol, 14-ben herbál. Évek óta nem láttuk. Utoljára 4 évvel ezelőttről az a hír, hogy anyuka leszoltató intézetet keres neki, a függőséget okozó herbálozása miatt, lehetőleg minél távolabb a lakóhelyünktől.

A helyi szolgálatok, meg hogy nekik a szülőknek is sok el nem végzett feladatuk van a gyerek életében nem tetszettek neki.

Sajnálom a srácot. Ha anno anyu nem szopja be a szcientológiás dumát, hanem hisz a szakembereknek, talán most könnyebb sorsa lenne a fiának.

2017. jan. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te vagy az élő példája annak, amikor egy szülő fél tudással rendelkezik és emiatt rosszul ítéli meg a kezelési lehetőséget!

1. Az ADHD-re jelenleg 2 fajta gyógyszert adnak Magyarországon. Az egyik a Ritalin, ami pszichostimuláns. Ez egy ős régi gyógyszer, mely terápiás adagban NEM drog! Az ADHD-s gyermeke agya másképpen van behuzalozva, mind a normál gyermekeké, más bizonyos neurotranszmitterek mennyisége is. (NEM hormon!!!) A neurotranszmitter ingerületátvivő anyag, melynek zavara rengeteg problémát okoz. A Ritalin hatóanyaga pont azt a neuritranszmittert tartalmazza, ami hiányzik egy ADHD-s gyermek agyában. Tehát olyan, mint a cukorbetegnek az inzulin. A különbség pusztán annyni, hogy ő nem hal meg, ha nem kapja, "csak" nagyon súlyos viselkedészavarai és figyelemtartási nehézsége lesz. Ebből MÁSODLAGOS zavarok alakulnak ki: pl súlyos depresszió, antiszociális viselkedés, drogabúzus (NEM a RItalintól, hanem bizony keménydrogoktól), szociális károsodás, a teljesítmény súlyos romlása, emiatt súlyos hátrány a tanulásban, munkában. Ezekből szépen kialakul felnőttkorra a személyiségzavar, mely súlyos beilleszkedési, önértékelési gondokat fog okozni.

Ezzel szemben a kezelt és karbantartott ADHD-s gyermekeknél ilyen súlyos szövődmények jóval ritkábban alakulnak ki.

A Ritalin terápiás adagban NEM okoz függést. Ennek hatóanyaga már nagyon hosszú évek óta van forgalomban (1936 óta alkalmazzák), bőven van vele terápiás tapasztalat.

A Ritalin egyfajta próbája is az ADHD-nek. Ha használ, akkor biztosan ADHD van a háttérben. Ha nem, akkor lebomlik kb 5-6 óra alatt és el lehet felejteni. Lebomlása után lehet mellékhatásként némi visszacsapás tünet, amit jó adagolással minimalizálni lehet.

Másik gyógyszer a Strattera, mely a noradrenalin mennyiségét növeli az agyban. Ez egy új szer, de hatékonysága magas, mellékhatásprofilja kedvező.


A gyógyszeres terápia mellett fontos még a viselkedés terápia, amire vannak szülő és pedagógus tréningek is. Itt viselkedésrendezés, megfelelő motivációs rendszer kiépítése történik. Nagyon fontos, hogy az iskola is partner legyen benne.

Ha az iskola nem partner, nem használják a megtanult módszereket,akkor ne várják, hogy a gyermek rendesen funkcionáljon. Engem mindig felbosszant és felháborít, hogy egy integráló iskola hogy merészeli megtenni, hogy az általuk integrált SNI-s gyermek betegségét figyelmen kívül hagyja, de azért a támogatásokat felveszi.


Sokszor leginkább a képzetlenség a baj, hogy nem tudják miképpen kell jól csinálni. Ilyenkor segít, ha a szülő képzett, részt vesz a szülőképzéseken, otthon használja a módszereket és erre betanítja a pedagógust is.

Ha ez sem segít én megfontolnám az iskolaváltást! Vannak jó, nyitott pedagógusok, akik hajlandóak magukat képezni, újat befogadni. Ennek kéne utána járni.

Önmagában egy ADHD-t csak viselkedésterápiával kezelni azonban kevés. Pár évig szükséges a gyógyszer is, különben a gyereknek okozol szenvedést. A sok összeesküvés elmélet jól hangzik, csak éppen tudományos alapja nincs.

2017. jan. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Amúgy ez is tünet, hogy kisebbségi érzése, önértékelési zavara van, nekünk is folyton mondják, hogy nem dicsérjük eleget. Nem, a fenét nem, ez is az agyi folyamatok következménye. Ilyeneket azért nem mond, hogy a pincében tartjuk, de mániája, hogy mindenki rajta röhög a háta mögött, meg hogy ő az iskola leghülyébb diákja, és ezt állítólag én mondtam neki."


És te ezek miatt képes vagy orvoshoz vinni, és gyógyszerezni, és drogoztatni? Könyörgöm, GYEREK! Gyerekről van szó, te is sok mindent összezagyválhattál gyerekkorodban, ne is mond, hogy nem! De, hogy esetleg tényleg kinevethetik, kiközösíthetik, az meg se fordul a fejedben... Nem, biztos a gyerekkel van a baj... amikor egyáltalán nem biztos, hogy ez így van! te pedig mondhattad neki, hogy ő az iskola leghülyébb diákja, csak esetleg te már rég elfelejtetted, benne meg megmaradt. Ennél sokkal rosszabb, kifejezetten gonosz, a társadalomra és osztálytársaira káros gyerekeket meg nem viszi sehova az anyjuk, mondja, hogy így a normális... Te meg a tök egészséges gyerekedet gyógyszerezed! Ettől lesz baja, a folyamatos gyógyszerezéstől! nincs szüksége gyógyszerre! Egy csomó dolgot kinőhet a gyerek, ráadásul ez nem is olyan komoly!

2017. jan. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!