Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha a saját családom nem érti...

Ha a saját családom nem érti a fiam betegségének a lényegét, hogyan várjam el, hogy vadidegen emberek megértik?

Figyelt kérdés
Fiam adhds, diszgráfiás. Saját anyámnak elmagyaráztam, mivel jár ez a dolog. Folyton sóhajtozik, hogy milyen nehéz nekem. Elmeséltem, hogy mennyire örült a fiam, hogy nem osztályozzák nyelvtanból a helyesírást és így milyen jó és mennyire sok terhet levesz a válláról. Erre anyám megjegyzi, hogy az milyen jó lenne, ha inkább arra törekedne, hogy a helyesírás menjen neki. Egyszerűen ledöbbentem, hogy bármit mondok, az jön le, hogy a gyerek nem akarja csinálni, azért nem megy.
2019. okt. 3. 14:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos van, hogy az ember nem tud a berögződéseiből kijönni, nyitni. Sajnálom a helyzetet, de az a fontos, hogy te, az anyukája, teljesen megérted és próbálsz a lehető legjobb úton segíteni neki
2019. okt. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el szépen, lassan mégegyszer. Vannak emberek, akiknek ezt baromi nehéz felfogni. Nekem a férjem adhd-s, az anyukája még mindig ott tart, hogy ő ezt nem hiszi el, pedig 20 évet kínlódott vele, a mai napig képtelen egy időpontot betartani a férjem, persze én is sokszor leszidom ezek miatt, de legalább tudom, hogy valahol nem tehet róla.
2019. okt. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A kisebbik öcsém is adhd-s. Oviban is megvolt már a szakvélemény, a fantasztikus pedagógusok mégis úgy kezelték a kirohanásait, hogy bezárták a mosdóba. Konkrétan, kulcsra... már 15 éves, de még mindig nehéz és sokan nem értik, miért ilyen “neveletlen”, meg “buta”. 😕
2019. okt. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. Az én kisfiamnak más jellegű gondja van és az anyósomék egyszerűen nem tudják feldogni. Mondjuk alapból nagyon korlátoltak. Néha olyanojat kérdeznek, hogy a hajam tépem.
2019. okt. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sose fogják felfogni. Engedd el a füled mellett a megjegyzéseket. Én 24 éves felnőtt nő vagyok, 14 éve laktózérzékeny, amit édesanyám azóta sem bír felfogni és mindig csak nevet rajta, vagy legyint rá. Ennyi esze van.
2019. okt. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%
Xard le. Régen is voltak ilyen gyerekek csak nem nevezték nevén, és ráragasztották a gyerekre, hogy rossz, buta, neveletlen. Aki agyilag még itt tart, az itt tart.
2019. okt. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Hát igen,, nehéz ügy. Sok mindent nem tudsz csinálni. Baromi bosszantó lehet. Nehéz elfogadtatni, hogy ez nem divat, hanem betegség. És nagy valószínűséggel régen is volt, csak úgy hívták rossz gyerek. Ugyanígy az allergia. Biztos régen is fostak páran a tejtől (már bocsánat). Mondjuk valószínűleg régen a tejnek több köze volt a tehénhez mint most. Inkább ez lehet a baj. De pl. sokan nem jutnak tovább a laktózmentes tejnél, azt meg fel sem fogják, hogy csomó másban is van,amit szintén nem ehet a beteg... Vagy gluténérzékenynél kiveszik a húslevesből a tésztát és kész....

Ahogy szülés utáni depresszió sincs, csak hiszti... Mert régen ilyen nem volt... Persze régen kussban tűrtek...

2019. okt. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

7- es válaszoló nagyon jól összefoglalta.

Nagyon szomorú a helyzet , és a kérdező most az anyukajarol beszélt akinek van egy kora, de pl az én tesom (32 éves, szóval fiatal ) abban a hitben el hogy a nőknek azért van szules utáni depressziojuk mert unatkoznak otthon.. no comment

2019. okt. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ohh a sogornom is ilyen, amit anyos, meg az ő anyja szajkoz az az igaz.. De az a durva h egyetemet vegzett nő,bulizos volt, tehát nem az otthon ülő fajta es megis "buta". Pl. Egyszer szexeltek egy "különleges" helyen es ott fogant a kislányuk. De kozbe mar rajta voltak a gyerekteman, tehat rendszeresen nem vedekeztek, de ő TUDJA h pont ott fogant... A sajat teste mukodeset nem ismeri :D


Na de kerdeshez visszaterve, nekem is ilyen anyosek, h hiába mondom nem erti meg. Mas jellegű az ok. Hozzad kepest semmiség. Kruppos a fiam. Ergo, tul nagy meleg nem jo plane ha beteg. De ha elojon a krupp, akkor forró tea, es 800fok🤦‍♀️. Jó, nem elunk együtt. De megis elojon amiatt, hogy pont ezért nem tudom nála hagyni a gyereket! Mert az van benne, beteg akkor nagy meleg legyen... Pedig neha jo lenne, mert betegseg 1-2 napjan en lennek vele, de amikor mar csak lábadozik, de kozossegbe meg nem engednem/doki se, akkor lenne felugyelet. Amit ajanlgat is anyós.. De nem hagyhatom ra a gyereket, hogy befulladjon. Es mivel eros kruppos, bar ilyen kifejezes nincs..egy honapban 2*1 hetet itthon vagyok vele.. Dolgozni se vesznek fel így. Költözés miatt munkahely váltás volt. Es bar nem gyesre szultem, de kb ott tartunk.. Ugyanis nem tudok dolgozni egyelore, amig ennyiszer elojon. Pozitiv dolog, hogy ezt kinovi... Addig meg hallgatom h milyen "lusta" vagyok. Na panasznap vége 😅

2019. okt. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Biztos, hogy ezt a választ tudatlanságból adta az anyukád? Lehet, hogy nagyon is érti a betegséget, de azt is tudja, hogy a papír kevés lesz a gyerek felnőtt életében. A legtöbbet gyerekkorban lehet fejleszteni. Nem lehet, hogy úgy látja, elszalasztjátok a legjobb éveket a fejlődésre? Jó, hogy nem osztályozzák, így nincs stressz, de attól mèg megtanulhat helyesen írni. Ha majd hivatalos levelet kell fogalmaznia, becsatolja mellékletként a diszes szakértői véleményt?


Nem ismerjük a másik oldalt, ezek csak tippek, de azért gondold át. Az én disgráfiás, diszleksziás, diszkalkúliás osztálytársaim rengeteget szenvedtek. Volt, aki matekból és idegen nyelvből is fel volt mentve. El tudod képzelni, mit élt át az érettségi előtt? Matek, angol, kilőve. Válassz ezek helyett valamit úgy, hogy az informatika szintén esélytelen, plusz kell egy ötödik tantárgy is. Összesen három speciális tárgyból kellett érettségiznie, amikhez kevesebb segítséget kapott, mint mi többiek a "rendes" tárgyakhoz. Szinte önerőből készült fel rajzból és testnevelésből. Ötödiknek kénytelen volt a biológiát beválasztani, csak azért mert a biosz tanár volt hajlandó még törődni vele. Egy másik osztálytársam olyan sok hátránnyal került az érettségi közelébe, hogy háromszor ment neki. Anyukád nem ezt akarja a fiadnak és gondolom te sem.

2019. okt. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!