Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a gyermekemnek?

Figyelt kérdés
A gyermekem szeptemberben kezdte az első osztályt, nagyon várta, együtt készültünk, vásároltunk be az iskolához. Aztán eljött a várva várt nap, vele együtt a problémák.Minden nap szinte úgy jön haza, hogy rosszat csinált, vagy épp feketét, beirást kap. Nem akar tanulni, minden baja van, ha házit kell írni. Az órákon állitolag nem figyel, piszkálja társait, szünetben előfordul, hogy bántja is a társait.Itthon nem mond semmit, mindennap elmondom neki hogyan kell szépen viselkedni, mit szabad mit nem, figyeljen oda és ennek ellenére sem fogadja meg. Mit csináljak vele? Mit tehetek annak érdekében, hogy ne viselkedjen így és ne útálja meg mindenki a viselkedéséért?
2019. okt. 11. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérd ki a tanárok véleményét, ők mit tanácsolnak. Pszichológushoz kellene vinned szerintem, hogy realizálódjon a helyzet, sok mindenben tud segíteni.

Az oviban is voltak már problémák?

2019. okt. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Iskolaérett? Felénk több olyan gyereket küldtek az óvónők iskolába, akik nem voltak még iskolaérettek, volt, akinek az elsőt megkellett ismételnie ezért. Sajnos első osztályban alakul ki a gyerekeknél a hierarchia is, ki mennyire erős, vagány, vagy gyenge, szekálható.
2019. okt. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért az iskola nagy változás az óvodához képest, megértem hogy nehezebben szokja meg a rendszert. Szerintem is beszélj a pedagógusokkal, ők mit tanácsolnak. Biztos találkoztak már hasonló lurkóval.
2019. okt. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Azt mondták beszélgessek vele, ez megvan természetesen mindennap. Ugy gondolom nagyon jó anya- gyermeke kapcsolat van köztünk.

Igen, az oviban végzett vizsgálatok alapján iskolaérett.7 évet tölti nemsokára

2019. okt. 11. 13:39
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
az oviba nem volt vele gond?
2019. okt. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen keress meg egy pszichológust, mert lehet sok oka, túlterheltség, alulterheltség (ha különlegesen tehetséges), valaki bántalmazza kárcsak szóban is, meg még sok egyéb, amit neked nem tud elmondani.
2019. okt. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nevelési tanácsadóba is kérhetsz időpontot. Lehet, hogy van egy kis figyelemzavara. Tudnak hasznosabb tanácsokat adni. Esetleg megbeszélhetnéd a tanítójával, hogy ne csak a fekete pontokat szórja, próbálja meg pozitívan motiválni, adjon neki plusz feladatot, valamilyen felelősséget, stb.
2019. okt. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyan ez van, el vagyok keseredve.
2019. okt. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

De mit mond, mit nem szeret az iskolában? Van barátja? Ismerte a többi gyereket az oviból? Nem piszkálják a gyerekek?

Könnyen megy neki a tananyag, ha odafigyel? Unalmasak az órák?

Miért csinálta konkrétan azt a dolgot, amiért beírtak?

Arra is kérdezz, mi volt aznap, ami jó volt, mi tetszett... Ebből is sokat megtudhatsz.

2019. okt. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szeret járni,várja, hogy menjen. Vannak barátai is még..
2019. okt. 12. 06:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!